Lise ortamı

Seninle aynı yaştayım sanırım. Derslerim fena değildi LGS puanımda öyle 394 yapmıştım. Anadolu lisesine yerleştim. Gerisi kötü zaten. Hiç arkadaşım olmadı denilebilir. Bazen ortaokuldan arkadaşlarımla takılıyorum başka da yok. İçime çok kapandım lisede. Teneffüslere su almak haricindeki çıkmıyordum. 50 dakikalık öğle arası vardı o zamanda aynı sınıfta başımı sıraya koyup hayal kuruyordum. Neredeyse hiç arkadaşım yoktu. Aslında orta okulda çok hiperaktif biriydim her sınıfta en az bir tane olur ya dersleri kaynatan kalemi söküp kağıt fırlatan ha işte o bendim. Lisede neden böyle içime kapandım hala anlamış değilim.

Elektrik & elektronik bölümünün bilgisayar donanımlarıyla bir ilgisi var mı? mesela ekran kartı işlemci.
Elektrik & elektronik derslerini sadece 9. sınıfta görüyorsunuz, 10. sınıfta elektrik ve elektronik arasında bir dal seçimi yapmanız gerekiyor. Ekran kartı, işlemci gibi şeylerle uğraşmak istiyorsanız Elektronik bölümünü seçmenizlazım.

Soruya gelecek olursak, eğer bahsettiğiniz şey ekran kartı ve işlemci gibi parçaların bilgisayara montajı, çalışma mantığıysa hayır, bunun bilişim bölümüyle ilgisi var. Elektroniği daha çok ekran kartının üzerindeki ufak parçaların montajı olarak düşünebilirsiniz. Mesela bildiğimiz bilgisayar anakartı üstünde SMD lehim çalışması yapılıyor.

Elektrik & elektronik derslerini sadece 9. sınıfta görüyorsunuz, 10. sınıfta elektrik ve elektronik arasında bir dal seçimi yapmanız gerekiyor. Ekran kartı, işlemci gibi şeylerle uğraşmak istiyorsanız elektronik bölümünü seçmenizlazım.

Soruya gelecek olursak, eğer bahsettiğiniz şey ekran kartı ve işlemci gibi parçaların bilgisayara montajı, çalışma mantığıysa hayır, bunun bilişim bölümüyle ilgisi var. Elektroniği daha çok ekran kartının üzerindeki ufak parçaların montajı olarak düşünebilirsiniz. Mesela bildiğimiz bilgisayar anakartı üstünde smd lehim çalışması yapılıyor.

Çok teşekkürler aklımdaki bütün soruları aldınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı