Lise ortamı

hasan4131434

Decapat
Büyük ihtimal Technopat'da dolaşanların büyük olduğunu düşünüyorum ama yine de kendi lisemi ortamı anlatayım. Sizde kendi lisenizi anlatın.
(Hiçbir isim vs. kullanmayacağım)hikaye gibi anlatacağım nasıl bir yer olduğunu. Benim ortaokul puanlarım yüksek değildi ve benim sınava (LGS) gireceğim seneydi. Daha ilk kez yeni nesil sistemiyle karşılaştık inanılmaz zordu ve sınavda batırdım (210). Ortalamam 74 civarıydı bizim orada 3 okul vardı Anadolu, 2 meslek. Ben tabii ki meslek istemiyordum bir Anadolu çok iyiydi 85 üstü alıyordu, biri 70 üstü, biri 70 altı kim varsa. Ben ilk 85-70-70 altı olarak seçtim 3 tane ve 70'lik olan çıktı ama o sene çok haksızlık yapılmıştı 65 ortalaması olan biri 85'lik okula nakil olarak gitmiş. Bende istedim nakil ama almadılar yapacak bir şey yokdu ve şu anki okuluma gelmiştim. Okulun ilk günü geldi ben gittim normal bir şekilde bir baktım herkesin arkadaşı var tek takılan biri bile yok benim ortaokul arkadaşlarım hep zekiydi ve gittiği okullar uzaktı hiç denk gelmedi. Boş boş bekledim ben heyecanlıyken yeni ortam yeni arkadaşlar diye çoktan ortam kurulmuş. Lisenin yanında ortaokul vardı bütün herkes o okuldan gelmiş doğal olarak herkes birbirini tanıyordu. Hatta 40 kişilik sınıftan 20'si o okuldan gelmiş. Her neyse bize sıralarımızı gösterdiler müdür biraz boş yaptı sınıflara girdik. Ben en öndeydim en arkayı kaptım hemen. Tek başıma kulaklığı takmışım telefona bakıyorum. Sınıfta 40 kişi var bunların 20'si birbirini tanıyordu beraber oturuyorlardı. Her yer doldu bende en arkada oturucam deyip yanıma kız oturdu bir tane. Sonra ilk gün böyle geçti kimse birbiriyle arkadaş olmadı olanlar kendi halinde takılıyordu.

Yaklaşık 1 hafta böyle geçti ben yanımdaki kızla samimi olmuştum ama kız tenefüste kendi arkadaşları ile dolaşıyordu bende sürekli. Sınıfta oturan 2 çocuğu buldum hiç dışarı çıkmıyorlar kendi aralarında gülüp duruyorlardı tam benlikdi. Gittim öküz gibi nasılsınız nasıl gidiyor hayat falan diye konuşmaya başladım jadhgad. İlk başta beni çok istemediler sonra biraz biraz alıştık ve böyle 2-3 hafta geçti. Derste kızla takılıyor kaynatıyorum tenefüste o çocuklarla. Sonra yanımdaki kız bana gel benimle beraber tenefüse çıkalım seni arkadaşımla tanıştırırım dedi. Bende kabul etmedim sen dolaş tarzında bir şey dedim hatta anlaşıp çocukların önünde oturan kızla yer değiştirdim. Sınıftaki kimse birbirine alışamadı ama herkes sınıftan kendine göre arkadaş bulmuş diğer kişilerle muhatap olmuyordu sadece derslerde eğleniyorduk espri vs. yapıyorduk. Okulun 3-4 ayı böyle geçti. Benim sınıfım genel olarak okula göre çok iyiydi. Hep keko doluydu okul bizim sınıfta 2-3 kişi vardı keko çok bulaşmıyorlardı. Kızlar zaten anlamadığım bir şekilde hiç erkeklerle konuşmuyorlardı bile bir grup keko erkeklerle takılıyordu klasik zaten. Benim okulum hep böyle geçti 9'da ben hiç yanımdaki arkadaşlarım ile aram bozulmadı hiç sevgili kavgası etmedik'ki sevgilimiz bile olmadı aslında.

Ben çok olmasamda biri çok yakışıklıydı. Ara sıra tenefüse çıkar ara sıra dururduk sınıfta. Benim evim onlara çok uzaktı çok buluşamazdık normalde. 9. sınıf böyleydi sınıfta gereksiz kavgalar olurdu özellikle kızlar ile erkekler hep birbiriyle kavga ederdi. Sınıftaki tüm erkeklerin arası birbiriyle iyiydi kavga eden yoktu kızlarda gruplaşma oluyordu kendi aralarında kavga ediyorlardı. Bir de her sınıfta olan sadece kızlarla takılan 2 yaşıkılı çocuk vardı. 2 keko 3 kız birbiriyle takılıyordu. Ortam böyleydi bizde. Zaten 10. sınıfın 2. dönemi corona çıktı şu an 12. sınıf olacağım kendi arkadaşlarım hariç sınıftaki herkesi unuttum bile. Bu şekilde bizde ne sigara, ne kız derdi vardı saçma sapan şeyler yapmazdık normal kendi aramızda sohbetimizi ederdik biraz elit takılıyorduk Cafe'lere falan gidiyorduk. Bayağı uzun anlattım bir de siz anlatın ortamınızı ortaokul, lise, üniversite fatketmez :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben atp bölümündeyim.
Otomasyon okuyorum.
Anadolu liselerinden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Kesinlikle öyle hayatlarında hiçbir işe yaramayacak dersler görmek yerine hem meslek dersleri hem de yarı yarıya anadolu dersleri görmeleri çok daha iyi. ATP olmasının avantajı ile üniversiteye hazırlanma şansları da var.

Ben atp bölümündeyim.
Otomasyon okuyorum.
Anadolu liselerinden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Alakasız olacak biraz ama okuyan ve liseye geçmeyi düşünenler varsa diye yazıyorum puanınız düşükse anadolu seçmeyin. Meslek liselerinin ATP bölümlerini kovalayın.
Kesinlikle katılıyorum, ben de ATP'de elektronik bölümündeyim. Üniversite'deki elektrik & elektronik konularını öğrenmeye şimdiden başladık.

Kesinlikle öyle hayatlarında hiçbir işe yaramayacak dersler görmek yerine hem meslek dersleri hem de yarı yarıya Anadolu dersleri görmeleri çok daha iyi. Atp olmasının avantajı ile üniversiteye hazırlanma şansları da var.

Ben sanırım AMP deyim 10. sınıfa geçtim ve 9. sınıfta elektrik elektronik okudum 10. sınıfı ve ilerisini yazılım bilgisayar seçmeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı