Lisede adam toplama

İroni yaptım dostum. 11'e gidiyorum sınıfta kendi ortamımızla dolaşıyoruz. Liseye ilk geldiğimde kimseye boyun eğmedim onlarda bana hiçbir şey yapamadı. Bilip bilmeden konuşmamanızı gerekirse karışmamanızı öneririm.
Cümlende ironi yaptığını anlayabileceğim hiçbir işaret yoktu. Boş yere bilip bilmeden karışma dedin.

Ben zaten "tamam abi çok pardon" diyip mülayim olup çıksın demiyorum. Alttan almak diyorum. Aksi taktirde zorbalık olurdu zaten :)
ben kendime hakim olan bir insan değilim karşılık veriyorum
O zaman kendine hakim olmayı öğrenmen gerek. Lisenin ve ergenliğin getirdiği agresifleşme olduğunu biliyorum ama bu konuda bilinçlenmek gerekiyor. Gaza gelip çakarim yumruğu yapardan sen de zaten bahsettiğin bu kekolardan olmuş oluyorsun.
Cümlende ironi yaptığını anlayabileceğim hiçbir işaret yoktu. Boş yere bilip bilmeden karışma dedin.
A çok pardon. Efe ile senin mesajıni karıştırmışım benim hatam @Selares

Ben zaten "tamam abi çok pardon" diyip mülayim olup çıksın demiyorum. Alttan almak diyorum. Aksi taktirde zorbalık olurdu zaten :)

O zaman kendine hakim olmayı öğrenmen gerek. Lisenin ve ergenliğin getirdiği agresifleşme olduğunu biliyorum ama bu konuda bilinçlenmek gerekiyor. Gaza gelip çakarim yumruğu yapardan sen de zaten bahsettiğin bu kekolardan olmuş oluyorsun.

A çok pardon. Efe ile senin mesajıni karıştırmışım benim hatam @Selares
Sıkıntı yok dostum canın sağolsun

En güzel çözüm onlarla arkadaş olmaya, ortamlarına girmeye çalışmamak. Niye istiyorsun ki anlamadım. Lan demekten öteye kelime haznesi yetmez bunların.

Arkadaş olayını senin gibi bu tarz işlere bulaşmayan insanlardan seçerek halledebilirsin. "Adam toplarım"ları da öğretmenlerle iyi geçinerek halledebilirsin. Öğretmenlere karşı saygılı davranıp olay çıkarmazsan bu tarz durumlarda arkanda duruyorlar. Böyle bir öğretmen bulursan sorunun kalmaz.
Arkadaş yanıtı vermiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı