Lisede aralıksız 80 dakika ders olur mu?

EnesSV

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben liseye yeni geçtim ve lisede sanırım blok halinde olacak dersler 4 blok her blok 80 dakika ders 10 dakika tenefüs bu oluyor mu liselerde yoksa anormal bir şey mi? Çünkü benim bildiğim kime sorsam dersler 40 dk olur 10 dk tenefüs bu saçma değil mi?

Kurslar dışında konuda çok az bir bölüm kalınca nadiren yapılabiliyor(dersin geri kalanı serbest bırakılıyor veya test vb. şeyler yaptırılıyor) ama lisede 'blok ders yapılıyor'diye bir şey yok.Sürekli 80dk kafa (kb)s*ker açıkçası.

Şimdi hatırladım lisede blok ders yaptığımız bir ders vardı.
Ünide bile hep blok ders olmuyor, lisede hiç zannetmiyorum.
Blok ders olacaksa bile hocanız 40-50 dk ders anlatır sonra 10 dk mola verir sonra blok dersi kalan sürede tamamlar. Yani 80 dk hocanın durmaksızın anlatması çok zor, hocanız da dayanamaz.
Beden Eğitimi.

4 yılımı böyle blokla geçirdim çünkü okulumuz yoktu öğle aramız 15 dakikaydi son sene diğer seneler 25 falandı galiba aslında o kadar kötü değil de sayısal dersler çok bunaltıyordu sonradan.

Üniversite de bile hep blok ders olmuyor, lisede hiç zannetmiyorum.
Blok ders olacaksa bile hocanız 40-50 dk ders anlatır sonra 10 dk mola verir sonra blok dersi kalan sürede tamamlar. Yani 80 dk hocanın durmaksızın anlatması çok zor, hocanız da dayanamaz.

Teşekkürler onu bende duymuştum ama bir arkadaşım sanırım o 80 dakikanın içinde 3 ders olacak dedi ve 3 dersde farklı hoca falan olacak dedi de orası ne kadar doğru hiç bilmiyorum yine de sağ ol

Geri
Yukarı