Lisede boy kaç olmalı?

INonOmpiontentI

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar kardeşime laf geçiremiyorum. 1.62 kendisi lisede çok ezileceğine çok kısa olduğuna inanıyor ne söylemeliyim? Boyun gereksiz olduğunu falan söyledim ama tabii ki takmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lise dönemi boyun en çok uzadığı dönem. Eğer böyle bir sorunu varsa ona bunun çözümlerinden bahset. Basket oynasın yüzme kursuna gitsin düzenli uyusun düzenli beslensin uzamasına çok etkisi olur. Demek ki kardeşin bunu bir sorun olarak görüyor ona bunun bir sorun olmadığını değil. Bunun bir çözümü olduğunu anlatırsan bence daha mantıklı olur.
Boy uzunluğu genetiğe bağlı olduğu için pek bir şey yapamaz eğer ailesinin boyları da kısaysa.

Ben 9. sınıfa geçerken 1.73 falandım. Kısa olanlarla dalga geçmiyorduk. Öne oturtulduğu için kıskananlar oluyordu sadece. Hala da öyle, kısa olanları en öne alıp uzunları arkalara yerleştiriyorum. Öne oturacaksın diyip motive etmeye çalışabilirsin. Motive edilecek bir durum yok zaten, kısalık kötü bir şey değil. Sorun olursa sınıf öğretmenine söylese yeter. Mesela bana böyle şikayetler gelirse hakkında şikayet bulunan öğreniciyi tuvalette vb. tek bulup "nasihat ediyorum". Kısa diye kimseye sataşamaz.

Geri
Yukarı