Lisede boyum 1.70 cm olur mu?

Önünde uzun bir vakit var dostum. Herhangi bir hastalık, sakatlık veya kronik bir sorunla karşı karşıya kalmazsan 175'i rahatça geçersin diye düşünüyorum, önünde yaklaşık olarak 3 yıl var daha.
3 yıl derken?

Önünde uzun bir vakit var dostum. Herhangi bir hastalık, sakatlık veya kronik bir sorunla karşı karşıya kalmazsan 175'i rahatça geçersin diye düşünüyorum, önünde yaklaşık olarak 3 yıl var daha.

Yok ama çok bilgisayara baktığımdan ve geç yattığımdan sıkıntı olur mu bilmiyorum.

13 yaşındayım 8.sınıfa yeni başladığımda 1.55 idim şimdi 1.65 oldum. Sizce lisede 1.70 olur muyum ya da daha uzun olur muyum?

Genlerle alakalı mesela ben 8.sınıfta 1.67'yim

Yok ama çok bilgisayara baktığımdan ve geç yattığımdan sıkıntı olur mu bilmiyorum.
Bilgisayara bakmanın fiziki olarak zararı var ancak geç uyuman kötü bir uzamanı sağlayan şey HGH denen bir hormon ve bu sadece aşağı yukarı 23.00-03.00 civarlarında salgılanıyor, uyku düzenine biraz daha dikkat etmeni öneririm. Boy konusunda gerçekten endişeliysen evde spor yapabilirsin sağlığını koruyacağın düzeyde olacak şekilde. Esneme hareketleri, şınav, barfiks çubuğun varsa barfiks vs.

Ben 8. sınıfta 1.55'dim şu an 11. sınıfa gidiyorum boyum 1.67, tamamen genlerle alakalı bir şey ama spor yapıp süt içerseniz uzama ihtimaliniz ve uzama hızınız artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı