Lisede devamsızlık hakkı nasıl işliyor?

Berat Çelik

Hectopat
9. sınıfım 20 gün özürlü devamsızlığım 8 gün özürsüz devamsızlığım var şimdi 2 gün gitmesem kalıyor muyum yoksa özürsüz devamsızlığım 10 günü geçerse mi kalıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Özürlü devamsızlık hakkınızı doldurmuşsunuz. 2 gün daha gitmezseniz özürsüz devamsızlık hakkınız da bitecek. Ondan sonra yarım gün bile gitmezseniz sınıfta kalıyorsunuz.

Meraktan soruyorum 9. sınıfta bu kadar çok devamsızlığın sebebi nedir acaba?

Yanlış bilgi
Kaynak Google;

lisede özürsüz devamsızlık hakkı 10 gündür. lisede özürlü devamsızlık hakkı ise 20 gündür. Milli eğitim bakanlığı yönetmeliğine göre; özürlü ve özürsüz devamsızlık toplamda 30 günü geçmeyecektir. Otuz günü geçen öğrenci sınıf tekrarı yapabilir.

Yanlış bilgi
20 özürlü, 10 özürsüz toplam 30 günün var dostum anladığım kadarıyla özürlü kısmı senden geçmiş. 10 gün hakkından 8 ini doldurmuşsun 2 günün var meb in verilerine göre evet kalıyorsun maalesef

Yanlış bilgi
9. sınıfım 20 gün özürlü devamsızlığım 8 gün özürsüz devamsızlığım var şimdi 2 gün gitmesem kalıyor muyum yoksa özürsüz devamsızlığım 10 günü geçerse mi kalıyorum?

Özürlü "20", özürsüz ise "10" gün hakkınız var. Yakın zamanda rehberlik bize bunun duyurusunu yapmıştı maalesef sınıfta kalırsınız.

10 gün olunca değil 10 günü geçince sınıfta kalıyorsun.

Evet kalıyorsun. Olay basit gayet. Toplam 30 günü aştığın an sınıf tekrarına kalırsın. Aklın varsa keyfi olarak devamsızlık hakkını bitirme derim. Lazım oldukça kullanman daha mantıklı. Ben şahsen son haftalarda kullanıyordum hep.

Geri
Yukarı