Lisede Disiplin Olayı

mehmetkuri4412

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle tüm forum sakinlerine iyi günler diliyorum.

İzmir'de adını vermek istemediğim okulda 9. sınıf bilişim alanı öğrencisiyim. Bugün okulda bir arkadaşıma telefonumdan açtığım PES'teki attığım vuruşu izletiyordum. İzlettikten sonra hafifçe amaçsızca kafama doğru ittirdi. Büyütülecek bir şey olmadığını düşünerek ben de onun kafasını hafifçe ittirdim. Sonrasında arkamdan gelip beni yere yatırdı ve kafama bastırdı. Yerden toparlanırken laf atarak sınıftan kaçtığını gördüm. 10-15 dk. Sonra gülerek tekrar sınıfa girdi. Arka bir sıranın yanında onu boynuzlayıp hafiften yere yatırıp kendimce ödeşecektim. Tam o sırada benim üstüme atladı ve yan sıradaki arkadaşın üstüne düştüm. Sinirlerim bir anda patlayıp dudağına yumruk, yüzüne ve boynuna istemeden tırmık atmıştım. Kafam arkadaşın kolunun altında kaldığından dur dediğini duyamadım. Kalktığımda yüzü, dudağı ve boynu kanlar içerisindeydi. İstemeyerek de olsa bayağı hırpalamıştım. Ardından arkadaşlar hemen toplaştı. İlk başta özür diledim peçete falan verdim istemeyerek olduğunu belirttim. O da haksız ve durduk yere dayağı yemediğini biliyordu bu yüzden müdüre gitmeye istekli değildi. Sonrasında sınıfın önünden geçen hoca arkadaşın yüzünü gördü ve onu dışarı alarak ne dediyse ikna etti. 1 ders sonra müdüre gittiğini gördüm. Müdür beni ve onu çağırdı maalesef ezilen ve dayağı yiyen o olduğu için bana fazla söz hakkı tanımadı genelde hep onu dinledi. En sonda da okul değiştireceksin falan dedi (korkutmak için olabilir çünkü eğitim hayatım boyunca 1 kere bile müdüre veya disipline olay sebebiyle gitmedim). Pazartesi günü için ailemi çağırmışlar. Sizce durum ne olur, ne biter?

Bu tarz konularda, mevzularda bilgisi veya tecrübesi olanlar yardımcı olmaktan çekinmezlerse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen aileni cağıracaklar konuşup biter ama iki aile orada kavga da edebilir böyle bir durum başıma gelmişti ailen düzgün bir şekilde konuşursa olay biter.

İzmir'de adını vermek istemediğim okulda 9. sınıf bilişim alanı öğrencisiyim. Bugün okulda bir arkadaşıma telefonumdan açtığım PES'teki attığım vuruşu izletiyordum. İzlettikten sonra hafifçe amaçsızca kafama doğru ittirdi. Büyütülecek bir şey olmadığını düşünerek ben de onun kafasını hafifçe ittirdim. Sonrasında arkamdan gelip beni yere yatırdı ve kafama bastırdı. Yerden toparlanırken laf atarak sınıftan kaçtığını gördüm. 10-15 dk. Sonra gülerek tekrar sınıfa girdi. Arka bir sıranın yanında onu boynuzlayıp hafiften yere yatırıp kendimce ödeşecektim. Tam o sırada benim üstüme atladı ve yan sıradaki arkadaşın üstüne düştüm. Sinirlerim bir anda patlayıp dudağına yumruk, yüzüne ve boynuna istemeden tırmık atmıştım. Kafam arkadaşın kolunun altında kaldığından dur dediğini duyamadım. Kalktığımda yüzü, dudağı ve boynu kanlar içerisindeydi. İstemeyerek de olsa bayağı hırpalamıştım. Ardından arkadaşlar hemen toplaştı. İlk başta özür diledim peçete falan verdim istemeyerek olduğunu belirttim. O da haksız ve durduk yere dayağı yemediğini biliyordu bu yüzden müdüre gitmeye istekli değildi. Sonrasında sınıfın önünden geçen hoca arkadaşın yüzünü gördü ve onu dışarı alarak ne dediyse ikna etti. 1 ders sonra müdüre gittiğini gördüm. Müdür beni ve onu çağırdı maalesef ezilen ve dayağı yiyen o olduğu için bana fazla söz hakkı tanımadı genelde hep onu dinledi. En sonda da okul değiştireceksin falan dedi (korkutmak için olabilir çünkü eğitim hayatım boyunca 1 kere bile müdüre veya disipline olay sebebiyle gitmedim). Pazartesi günü için ailemi çağırmışlar. Sizce durum ne olur, ne biter?

Bu tarz konularda, mevzularda bilgisi veya tecrübesi olanlar yardımcı olmaktan çekinmezlerse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.
Haksız değilsin, fiziksel şiddeti fazlasıyla gören kişi karşı taraf olabilir ama sen de psikolojik bir şiddet görmüşsün. Seni dinlemeyip sırf dayak yedi diye karşı tarafı dinleyen herifi hoca yapan mektebe çok güzel kelimelerim cümlelerim var ama terbiyemi bozmak istemiyorum. Sen ayrı zamanda tek başına olaydan bağımsız gibi müdürün yanına veya hocanın yanına git, durumu güzel bir şekilde anlat. Öfke patlaması yaşamışsın ki bunun sebebi çok sabırlı davranmış olman.

Okul hayatım boyunca benim hakkımda tonla tutanak tutuldu müdür yardımcısının odasından çıkmazdım neredeyse. Ama hiçbiri resmiyete geçirilmedi ve haliyle bana da hiçbir şey olmadı. Aileniz düzgün bir dille bilerek olmadığını anlatırsa pazartesi günü bir şey olmadan atlatırsınız.

Hayatında 3 defa disipline gitmiş biri olarak söylüyorum, ilk disiplin olayınsa, yani ilk defa sicilin kirlenecekse hiçbir şey olmaz fakat çocuğun yüzünde çok darbe izleri varsa orayı bilemem. Uzaklaştırma falan alabilirsin, o yüzden pazartesi günü vereceğin cevaplara çok dikkat et. Konuyu kapatmak amacıyla konuş, uzatma, kapansın.

Disiplinde beni de biri dövdüğü için gitmiştim. Benim de okul değiştireceğimi söylediler. Suçlu hem kavga eden hem de dayak yiyenindir deyip. Ancak ne okul değiştirdim ne de başka bir şey ailemi çağırıp bir şey imzalattılar sanırım 1 daha yaparsa okuldan atılmayı kabul ediyor gibi bir şey. Yani okul değiştiriceğini sanmıyorum ailen tartışma çıkarmazsa. Genel müdür tehditleri böyle oluyor. Ancak bu değil ki değiştirmezler değiştirebilirler.

Okuldan atılma gibi bir durum olacağını pek sanmıyorum(özellikle puanla kazandığın bir lise ise). Ailene konuşurlar. Bi ihtimal tutanak tutarlar ama okuldan atılma gibi bir işlemin yapılacağını sanmıyorum. Bende Lise 3 öğrencisiyim çok sık yaşanıyor böyle olaylar. Kesici, delici aletle kavga edenler dışında okuldan atılan hiç duymadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı