Lisede ilk gün nasıl?

Liseye başlamam yaklaşıyor ancak şimdiden heyecan ve stres hissediyorum. İlk gün ne götürmeliyim yanımda, neler yapmalıyım bilmiyorum. Ayrıca saat kaçta gitmeliyim? Bu konulardaki bilgilerinizi paylaşabilirseniz gerçekten memnun olurum.
Kanka ilk gün kimse kimseyi tanımıyor. Bi sen değilsen stres yapan. Herkes stresli herkes heyecanlı. Sadece ben odaklı süşünüyorsun. Rahat ol. İlk sıraya dizildiğinizde daha sınıflara çıkmadan sıra olduğunuzda bile rahatlıkla arkadaş edinirsin. Ben edindim şahsen. Sana doğru konuşmaya çalışan insanları tersleme yeterli. Onun dışında onunla sosyalleşeyim bununla sosyalleşeyim diyerek mal mal insanlarla zorla konuşmaya çalışma. Seni az çok tersleyen tiplerle konuşma. Kendine göre birilerini illa bulursun sınıfında. Basit bir şekilde birisine saati sorarak bile arkadaş edinebilirsin. Benim en yakın arkadaşımla olan dostluğum böyle başlamıştı. Sadece sohbeti gidişata göre devam ettirmen gerekiyor ve ortak noktalar bulup oralardan konu açman gerekiyor.

Liseye başlamam yaklaşıyor ancak şimdiden heyecan ve stres hissediyorum. İlk gün ne götürmeliyim yanımda, neler yapmalıyım bilmiyorum. Ayrıca saat kaçta gitmeliyim? Bu konulardaki bilgilerinizi paylaşabilirseniz gerçekten memnun olurum.

Ben asosyal bir şekilde takılıp sadece bir çanta bir kalem ve 1.5L'lik su alıp mekana giriş yapacağım. 2 adet siyasetten anlayan, aynı düşüncede olan ve çalışkan arkadaş edinip üniversite için mükemmel bir altyapı ve İngilizce altyapısı oluşturacağım. Son kez bir tarih yazmak için.

Çanta, kalemlik, defter, su, yemek harçlığı götür.

Ben yemek yememeyi tercih ediyorum. Parasızlıktan değil acıkmıyorum.

Geri
Yukarı