Lisede Kart Oyunu Oynamak

Her türlü kumar içeren oyun okullarda yasak 52'de dahil lisedeyken bizde oynardık, görünce hocalar alıyor ama daha bundan dolayı disipline veren görmedim, genelde kartları alıyorlar bir iki azarlıyorlar o kadar, iki tane kağıt için kimse uğraşmıyor, siz yine de temkinli olun.

Lisede blöf, papaz kaçtı oynuyoruz. Geçen sene müdüre yakalandık kartları aldı. Bu yıl da oynuyorduk sene başından beri neredeyse bugün bahçede çimlere çömüp oynadık ve hoca geldi isim sınıf felan aldı tabi yanında kağıtları da :) Ama uyarı yemedik çağırmadılar bizi bir şey olmaz oynayın sınıfta arka dörtlüde hoca aniden gelse bile saklayabiliyorsun kağıtları :)
Hahaha tam bizim kafa ya.
Lisede blöf, papaz kaçtı oynuyoruz. Geçen sene müdüre yakalandık kartları aldı. Bu yıl da oynuyorduk sene başından beri neredeyse bugün bahçede çimlere çömüp oynadık ve hoca geldi isim sınıf felan aldı tabi yanında kağıtları da :) Ama uyarı yemedik çağırmadılar bizi bir şey olmaz oynayın sınıfta arka dörtlüde hoca aniden gelse bile saklayabiliyorsun kağıtları :)
Bugün de arkadaşları hoca gördü derste olmaz dedi kartları falan da almadı. Geçen gün Almanca hocası uno oynarken gördü bu ne falan ne işi var yanınızda dedi ben dedim aha gittik hoca izin veririm ama bende oynayacağım dedi biz bir güldük bir güldük. Hocada iyi oynuyormuş 3 el oynadık 2'sinde o aldı.

Hahaha tam bizim kafa ya.

Bugün de arkadaşları hoca gördü derste olmaz dedi kartları falan da almadı. Geçen gün Almanca hocası uno oynarken gördü bu ne falan ne işi var yanınızda dedi ben dedim aha gittik hoca izin veririm ama bende oynayacağım dedi biz bir güldük bir güldük. Hocada iyi oynuyormuş 3 el oynadık 2'sinde o aldı.
Tenefüste de izin vermiyorlar ki :) Hoca gelmiş bana kartları alırken burda 52 tane var değil mi diyor :D Bizden çok biliyor ama biz arka bahçede oynadık :) 3-4 kere de çok güzel sakladık sadece biz varız sınıfta blöf oyuyoruz hoca geldi açtı kapıyı herkes sakladı kağıtları ortadaki kağıtları da kitabın üstüne atıyorduk direk kapadık kitabı yakalanmadık ama yapcak bir şey yok :)

Bizim zamanimizda TASO yasakti. Disipline gitmistim taso oynadigim icin.

39881710_1920138088045996_4668100688738254848_n.jpg

Simdi baktim da koleksiyonunu yapan bile varmis surada :)

D
Arkadaşlar liseye gidiyorum ve sınıfta arkadaşlarla kart oyunları oynuyoruz. Blöf, papaz kimde ve uno oynuyoruz. Bir ara arkadaşı hoca yakalamıştı ama sadece kartları aldı disipline vermedi. Normalde okulda iskambil oynamak(kumar oyunları oynamak buna uno kartları dahil) yasak. Sizce hocalar bizi yakalasalar bir şey olur mu? Geçenlerde müdür yardımcısı girdi sınıfa büyük ihtimalle gördü kartları fakat bir şey demedi. Sizin de okulda oynadığınız yasak oyunlar var mı?
Dostum lise ortaokula göre daha çok disiplinli ondan dolayı çok yasak işlere girişme derim. Siciline işlemesin.

Bu konuda en tecrübeli benim. Ben de konu açmıştım buna benzer. Benim olayım biraz daha farklı. Biz de kartları ulu orta yerde oynamayalım dedik gidip Mescit'de oynadık ve Müdür bastı. Sonuç olarak hepimiz 2 suçtan disiplin yedik. Yani Kumar oynamak, araç gerecini bulundurmak ve buna imkan sunmak disiplin suçudur. Aynı böyle yazıyordur bize verdikleri dosyada. Dikkatli olun!

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı