Lisede saçı bağlamak

triggerr

Hectopat
Daha fazla  
Saçım normal şartlar altında uzun bile değil, hani saçımı bağlamasam ortalıkta dikkat çekmem lakin ben saçımı bağlıyorum arkaya doğru çünkü gözüme düşüyor. Bu tarz 3 hafta boyunca göze batmadan takılmayı başarabildim lakin bi' hoca tutanak tutana kadar. Tutanak tutulduğunu müdür yardımcısının çağırmasıyla öğrendim hangi hocanın tutanak tuttuğunu söylemesini istediğimde söylemedi ben de saç bağlamanın bir MEB üzerinde bir maddesinin olmadığını söyledim zaten MEB'in mevzuatlarında bakımlı ve alın açık olacak şekilde okula girilebildiğini söylüyor. Ben bu saç bağlama durumunu inkar ettiğimde yarın disiplin kurulunda kuralı öğrenirsin diye bir üslupla karşılandım ve eklemek gerekirse saç bağlamak okullarda serbest diye bir cümle kurdum akabinde o zaman o okullara nakil aldır diye bir şey dedi. Yarında aynı saç şekli ile okula gideceğim. Disiplin durumu olursa Cimer'e veya İlçe Milli Eğitim Bakanlığına kadar yürüteceğim, yürütebilir miyim? 90'larda yaşamıyoruz bu nasıl bir zihniyettir anlamıyorum..

Tam tersi değil mi normalde ben anlamadım olayı. Ben lise okurken hocalar kızlara toplayın şu saçınızı ortalıkta saçaklı saçaklı gezmeyin derlerdi.

Düzenleme: Tabii cinsiyetini bilmiyorum ama sorun olacağını sanmam.

Son düzenleme:
Bizim okulda çoğu erkek saçını uzatmış, hiç karışan dolaşan yok. Hatta din hocamızın saçı bile uzun.
Bir ortamda bağnaz bir insanın olması bile yeter o ortamdaki huzuru bozmaya, demek ki okuduğunuz okulda bağnaz ve yobaz insanlar yok.

Yürütün hocam, mevzuatlarda yazmıyorsa zaten öyle bir şey yapamaz. Bunlar arkalarından şikayet almayacaklar sanıyorlar herhalde. Klasik anadolu irfanı, bir sonuç çıkmazsa bile sizin için bir deneyim olur.
Okullarda saça karışmak yasak,bir tek sakala izin vermiyorlar sakın tutumundan ödün verme.
Sonuna kadar yürüteceğim, ebeveynleriminde desteklediğini düşünüyorum ki ailem karışmıyor saç stilime.
Saçını bağlamanı yasaklayan bir kural yok, devam ederlerse ilçe milli eğitim'e gidin. Cinsiyetiniz ve yaşınız nedir?
Erkeğim ve yaşım 16, lise 3'e gidiyorum.
Ceza vermeleri mümkün değil, öyle bir madde yok. Başka bir madde üzerinden haksız bir ceza vermeye kalkarlarsa direkt olarak İlçe Milli Eğitim'e gidin.
Post açıklamamda belirttiğim gibi yarın yine aynı saç stili ile gideceğim disipline verirlerse okul çıkışı ilk işim İlçe Milli Eğitim Bakanlığı olacak.

Geri
Yukarı