Lisede uzun saç yüzünden disiplinlik olur muyum?

@317678 hocam. Siz öğretmensiniz. Fikriniz nedir?

Ben saçı uzun olana kızmıyorum. Öğrencinin kılığına karışma yetkim yok. Müdürün de yetkisi yok ama öğrenciler bunu bilmediği için ciddiye alabiliyor. Akıl sağlığı yerinde ise okuldan atamaz zaten ama öyle bir şey yaparsa "Saçım uzun diye okuldan attı" davasını kaybeder. Sana ne çocuğun saçından? Ne hakla atıyorsun? Müdürün bunu söyleyip çocuğu rahatsız etmesi bile yönetmeliğe uygun değil.

Hocam müdür kel mi? Sizi bu kadar darlamasının sebebi başka ne olabilir?
Hocam disiplin filan hikaye. Şu an okullar biraz daha anlayışlı. Ben 10. sınıfta iken sene 2015 çok uzun saçlı bir çocuk vardı. Hoca hep darlıyordu. Sadece araları bozuldu. Disiplin hikaye.
yok kel değil 3 numaralı kafası ile siyah saçlı bir müdür
Ben saçı uzun olana kızmıyorum. Öğrencinin kılığına karışma yetkim yok. Müdürün de yetkisi yok ama öğrenciler bunu bilmediği için ciddiye alabiliyor. Akıl sağlığı yerinde ise okuldan atamaz zaten ama öyle bir şey yaparsa "Saçım uzun diye okuldan attı" davasını kaybeder. Sana ne çocuğun saçından? Ne hakla atıyorsun? Müdürün bunu söyleyip çocuğu rahatsız etmesi bile yönetmeliğe uygun değil.
Diyorum ki yönetmelikte böyle birşey yok olsa diğer okullarda da geçerli olurdu diyorum burası böyle işine gelirse oraya git ozaman biz öğretmenler kurulu olarak böyle karar aldık diyor. Halbuki 9.sınıfta kızmıyordu aynı hocalar kendi kararını öğretmenler kurulu verdi diyor birde. Yeni gelen geri kafalı eski güreşçi bir müdür

Hiçbir şey yapamaz. Yönetmelikte bakımı yapıldıkça öğrencilerin saç uzatması serbest. Sizi sürekli rahatsız etmesi dışında bir zararı olmaz, merak etmeyin.

Madem öyle okula müfettiş gelmesini bekle. Müfettiş öğrencileri değil çalışanları denetlemeye geliyor. Yanına gidip müdürün saç yüzünden seni darlandığını söyle. Müdür sesini kesecektir.

İki senedir gelmedi müfettiş bu 3. senem umarım gelir ama gelmezse de müdürün söylediklerini tamam deyip geçiştireceğim. Benim tek şeyim şimdi müdüre ters düşerim kınama falan verir ama öyle bir şey yokmuş teşekkürler yorumunuz için.

Öğretmen misiniz size bu konu hakkında danışmak istiyorum.

Benim de uzun aynı muamele bana karşı da yapılıyor ama umursamıyorum. Hiçbir zaman saçım uzun diye okula almamazlık da yapmadı yapamaz da. Sadece saçını kes deyip durdu ben de tamam dedim geçtim hepsi bu. Umursama kısacası.

Kardeşim bana da aynı muamele yapılıyor. Sen de bir sıkıntı yaşandı mı disiplin gibi? Beni daha bugün tuttular okula almayacaz falan diyor ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı