Lisede zorbalığa uğruyorum

Ankara da okuyorum
2 haftadır düzenli Spora gidiyorum. Sırf şunlara karşı sinirimden. Yorumun için teşekkür ederim

Aynı olayı ben yaşamıştım. Bir kaç sözlü dalaşmadan sonra direkt fiziksel olarak saldırmışlardı o yüzden seni anladığımı düşünüyorum. Öncelikle bu tür insanların laftan anladığını pek düşünmüyorum çünkü ben çok denedim fakat eninde sonunda kavga ile bitti. Sana önerilerimi söyleyeyim.

1) Rahatsızlığını, şikayetini somut delillere dökeceksin. Bu şu demek; Alacaksın eline bir A4 kağıdı şikayetini yazacaksın sonra bunu müdür yardımcısına vereceksin karşılığında belgeyi kabul ettiğine dair bir kanıtta alacaksın (kaşe, imza vb). Eğer belgeyi kabul etmez ise ailenle beraber okula geleceksin o zaman seve seve kabul edecektir zaten. Bunları neden söylediğimi birazdan anlayacaksın.

2) Şikayet dilekçeni verdikten sonra hala olay çözülmedi ise polise gidip durumu anlatacaksın orada da yazılı olarak rahatsız edildiğine, taciz edildiğine dair bir delil oluşacak. Genellikle bu maddeden sonra olay çözülmüş olur ama çözülmez ise devamı var tabi.

Bunları neden söylediğimi açıklayayım. Senin başına geldiği gibi bu olay benim de başıma geldi. Beni o kadar çok kışkırttılar o kadar çok küfür ettiler o kadar çok tartakladılar ki en son dayanamadım patladım küfür ettim adamların yüzüne karşı, sonrası tahmin edebileceğin gibi sen hayırdır lan o.. çocuğu muhabbetine döndü olay ve adamlar bana saldırdı. Kavga sonucunda benim burnumda kırık, çatlak arası bir şey oluştu. Darp raporu aldıktan sonra dava açtım. Dava görüldükten sonra ben kapıdan gülerek çıkarken bana saldıranlar kasten adam yaralamadan suçlu bulundular . O günden sonra okulda ne bir öğrenci bana karşı herhangi bir şey söyleyebildi ne de herhangi bir öğretmen gelip bir şey diyebildi. Üstüne üstlük o koridorda nöbetçi olması gereken öğretmen orada olmadığı için o öğretmene karşı bir yaptırım falan olmuş galiba o kısmı pek bilmiyorum. O olaydan sonra okul hayatımda dokunulmaz gibi bir şey olmuştum.

Sana demek istediğim öncelikle kendini yasal olarak sağlama al. Okula dilekçe ver, polise git durumu anlat. O adamlar sana her gün zülüm ederken artık yeter dediğin noktada onlara karşı dik durduğunda sana fiziksel olarak herhangi bir zarar verirlerse adamların hayatını kaydıracak deliller olsun elinde. Kaçabildiğin kadar kaçacaksın ama savaş kapıya kadar geldiyse geri kaçarsan o savaş peşini bırakmaz.

Son düzenleme:
Ölümüne dövmen ya da dövülmen lazım. Sakin sessiz duran herkesin gözüne batar. Eğer dövmeye niyetin varsa 1 kişiye odaklan diğeri seni zor duruma soksa bile diğerini bayıltırsan onun yanına koşacağı için yırtarsın.

Havlayan köpek ısırmaz, sustuğunuz sürece köpekler havlamaya devam edecektir. Yarınını düşünen kahraman olamazmış, disiplinli lisedeysen hocalara söyleyeceksin yoksa arkanı toplayacaksın.

Son düzenleme:
Bu tiplerle diyalog kurulmaz, diyalog kur diyenler Norveç'te yaşıyor sanırım.
Bu toplumun insanı eğitilmez arkadaşlar, anladıkları dilden konuşursanız bir daha yanınıza yanaşamazlar.

Bu arada, gayet de sağlam vasıflarım var, bazen diyalog herşeyi çözmez Bu tiplerle diyalog kurmaya kalkarsanız sağlamından dayak yeme riskiniz veya sevgiliniz yanınızdayken onun zarar görme riski yüksektir. Medeni olun ama gerektiğinde yırtıcı olun.

Çünkü saygılı iyi bir aile terbiyesi almış. Gerçek bir insan olduğun için. İnsan değilmiş gibi onlara davranırsan saygılarını kazanırsın.

@Rosselli bu arkadaşın dediği gibi yapman en iyi çözüm.

Diğer kavga et vb. yorum yapan arkadaşları hiç takma çünkü onlar seninle aynı durumda ve aynı bakış açısına sahip olmayacaklardır. İki tane kendini bilmez ergen yüzünden kendini yakmana hiç gerek yok. Böyleleriyle kavga etme, önce rehberlik öğretmenine söyle, bir şey yapmazsa müdür yardımcısına, o da bir şey yapmaz müdüre, en son çare de polise gideceksin. En başta ailene durumu anlat ki müdür ile olayı hemen çözerler. Bizi şikayet mi ettin diye gelip yine sataşırlarsa da aynı şekilde direkt tekrar şikayet et. Asla pes etme. Eğer böylelerine boyun eğip bir şey yapılmazsa, "bana zaten hiçbir şey yapmıyor" deyip hareketlerine devam eder. Belki sana yapmayı bırakır başka birine yapmaya başlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…