Lisede zorbalığa uğruyorum

Şu bıçak taşı, elektro şok götür gibi nasihatleri veren kişiler gerçekçi değiller. Ne yapacaksın? Sana zorbalık yapan birini Milli Eğitim Kurumlu içinde yaralayacak mısın? Saçmalık...

Bir öğretmen olarak sana vereceğim en büyük tavsiye, bir yetişkin gibi, kendinden emin şekilde durumdan rahatsız olduğunu ilet onlara. Seni gerçekten ciddiye almalarını sağlayacak bir konuşma yap. Konuşurken sert tavırlardan, korkak veya çekingen tavırlardan, üstün tavırlardan kaçın.

Eğer bundan da sonuç alamayacaksan okulda samimi olduğun bir öğretmene veya okul idaresine durumu anlat.

Bir yerde dur demen lazım, ilk olarak yaptığı zaman hemen vurayim, bıcağı takayim :), söveyim vb. Şeyleri yapma.

Sözlü şekilde uyar rahatsız oluyorum de. Hatta yalan uydur benim bir rahatsızlığımdan ötürü ameliyat geçirdim gibi saçma şeyler söyle. Belki yapmayı keserler.

En son olarak babanı çağır, başka bir şey gelmiyor aklıma.

İnternetten kaçak silah.
Ör/ak-47
Sınıftaki herkesi tarayarak öldür.
İlk sahte kimlik al ad soyadını değiştir aileni terk et onlaradeki polis gelirse oğlum dün evden kaçtı sonra sığınağa git yüz nakli ol tebeşir yut ailenin yanına geri dön polis bu kim derse Almanya'dan akraba de bir iş bul para kazan.
Hayatını yaşa.
😅😅

2 sezonluk dizi çıkar

Kardeşim yok bıçak sapla, kır ağzını burnunu diyenler büyük ihtimalle vasıfsız arkadaşlar. Bu tarz zorbalar hep olacak. En iyisi ciddi ciddi bu konuda onlarla konuşman. Sesin titremesin ama kendinden emin konuş. Bahçede yanlarına git otur. Benimle bir probleminiz mi var çözemedim ben de. Hoş mu böyle aşağılayıp vurmalar falan de halledin konuyu el sıkış arkadaş ol sonra. Saygılarını kazandıktan sonra ne dersen yapar o tipler. Genel olarak arkadaş çevren zaten 4-5 kişiden oluşmasın. Lisedesin olabildiğince aktif ol. Üniversite de öyle ortam bulamazsın. Okul ya da sınıf değiştirmen de bu tarz şeyler olmayacağı anlamına gelmez. Hangi şehirde okuyorsun?

Öncelikle merhaba arkadaşlar yaşım 16 lise 2'ye gidiyorum, sınıfta 4-5 arkadaşım var yakın olduğum, sınıfta 2 tane çocuk var yaşları 18 19 gibi iri yarı ve sürekli benimle uğraşıyorlar ve arkadaşlarımla dövsek arkadaşları var yani imkansız gibi acayip sinir oluyorum sürekli bana vuruyorlar dalga geçiyorlar bende bir şey yapamıyorum, bir gün artık son çarem ya döveceğim ya dövülcem, 1I 1.84 boylarında 75kilo diğeri 1.80 80 kg vardır, ne yapacağımı bilmiyorum sürekli vuruyorlar derste vuruyorlar hocalar görmezden geliyor, arkamda oturuyorlar sırtıma vuruyorlar ve sınıftaki kızlar falan onları cidden cok seviyorlar, sizce nasıl bir yol izlemeliyim: Boyum 1.80 65 kiloyum boyuma göre zayıfım, ben kötü biri değilim cidden saygılıyım kimsenin arkasından konuşmam kimseye laf atmam neden hep böyle şeyler beni buluyor? :(
Sevgili kardeşim,

Öncelikle özgüvenini toplayıp ve çevrendeki en yakın dövüş sanatları salonuna gitmeni öneriyorum. Kickbox bu konuda çok etkilidir. Hem fiziksel hemde mental olarak seni çok ileri taşıyacaktır. Kimseye de bahsetme kickbox sporu yaptığını.. çocuklar içinse bu süre zarfında olabildiğince göz teması kurma bu dönem ve uzaklaş. Kickbox'a eğer hemen başlarsan bu dönem, ardından gelen yaz ve okullar açılana kadar disiplini elden bırakmaz aktif olarak devam edersen bir sonraki güz dönemi başında bu arkadaşlara karşı gerçek manada kendini savunabilirsin. Kavga et demiyorum kendini savun.. ama kavga kaçınılmaz olduğunda ilk yumruğu atan sen ol ve kazan. Emin ol o harekette o kişileri caydıracaktır ve uzak tutacaktır. Bu kara kafaların yoğun olduğu semtlerde büyüdüm. Hayatımda hep olan spor sayesinde zorbalığa uğratmaya çalışan kişilerin korktuğu ve uzak durduğu kişi oldum. Efendiliğinden ödün verme ama kendini de ezdiren olma.

İyi haberlerini bekliyoruz.. :)

Örn; İstanbul/Sultangazi/ Esentepe, Gazi mahallesi ve Gaziosmanpaşa/ Karayolları, Sarıgöl vs.

Öncelikle merhaba arkadaşlar yaşım 16 lise 2'ye gidiyorum, sınıfta 4-5 arkadaşım var yakın olduğum, sınıfta 2 tane çocuk var yaşları 18 19 gibi iri yarı ve sürekli benimle uğraşıyorlar ve arkadaşlarımla dövsek arkadaşları var yani imkansız gibi acayip sinir oluyorum sürekli bana vuruyorlar dalga geçiyorlar bende bir şey yapamıyorum, bir gün artık son çarem ya döveceğim ya dövülcem, 1I 1.84 boylarında 75kilo diğeri 1.80 80 kg vardır, ne yapacağımı bilmiyorum sürekli vuruyorlar derste vuruyorlar hocalar görmezden geliyor, arkamda oturuyorlar sırtıma vuruyorlar ve sınıftaki kızlar falan onları cidden cok seviyorlar, sizce nasıl bir yol izlemeliyim: Boyum 1.80 65 kiloyum boyuma göre zayıfım, ben kötü biri değilim cidden saygılıyım kimsenin arkasından konuşmam kimseye laf atmam neden hep böyle şeyler beni buluyor? :(

Hocam aslında bana da aynı şeyi yapıyorlar. İstiklal marşında 2 kişi var, uğraşıp duruyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı