Lisede zorbalık görmek ve dışlanmak

Arkadaşlar merhaba liseye yeni geçtim ve neredeyse her gün zorbalık gördüm ve dışlandım. Ne yapmam gerekiyor?

Örnek: Okulun ilk haftası yanıma oturan çocuk dersteyken sürekli bana vuruyordu ve çıkan sesten dolayı sınıfın tamamı gülüyordu o gün hayatımın en utanç verici anı olmuştu (o çocuk şu an gitti ama gitmeden önce çok çektirdi bana). Sıramda otururken (ki bu çok oluyor) benim hakkımda dalga geçtiklerini duyuyorum (kiloluyum) kantinden bir şey alıp yemiyorum yiyemiyorum daha doğrusu çünkü her kantine gittiğimde birileri benimle dalga geçiyor. Teneffüslerde yaptığım tek şey oturmak oluyor. Herhangi bir arkadaşım da yok. Bir de büyük ihtimalle okul değiştireceğim bu olaylar nedeniyle.

Aynı durumu yaşadım ve eğer böyle susmaya devam edersen daha büyüklerini göreceksin, onların açıklarını bulmaya çalış sessiz kal, günü gelince send e onlara gülersin.

Arkadaşlar merhaba liseye yeni geçtim ve neredeyse her gün zorbalık gördüm ve dışlandım. Ne yapmam gerekiyor?

Örnek: Okulun ilk haftası yanıma oturan çocuk dersteyken sürekli bana vuruyordu ve çıkan sesten dolayı sınıfın tamamı gülüyordu o gün hayatımın en utanç verici anı olmuştu (o çocuk şu an gitti ama gitmeden önce çok çektirdi bana). Sıramda otururken (ki bu çok oluyor) benim hakkımda dalga geçtiklerini duyuyorum (kiloluyum) kantinden bir şey alıp yemiyorum yiyemiyorum daha doğrusu çünkü her kantine gittiğimde birileri benimle dalga geçiyor. Teneffüslerde yaptığım tek şey oturmak oluyor. Herhangi bir arkadaşım da yok. Bir de büyük ihtimalle okul değiştireceğim bu olaylar nedeniyle.
Milleti boş ver kendine bak arkadaşa ihtiyacın yok sana vuran çocuğa da niye ezdiriyorsun kendini vurman gerekirdi.

Milleti boş ver kendine bak arkadaşa ihtiyacın yok sana vuran çocuğa da niye ezdiriyorsun kendini vurman gerekirdi.

Hocam öyle olmuyor işte müdürle falan uğraşmayayım diye bir şey yapmıyorsum hem de belalı bir tipti bir keresinde kavgaya mı ne gidecekmiş cebinde kelebekle gidiyordu.

Liseyi bitirelim hatrı sayılır zaman oldu bende il değişikliğinden başka okulla geçmiştim anlatın durumlara düşmedim düşürmeye çalıştırlar ama herkes babasın oğlu tabiri vardır ya o felsefeyle baktım o zamanlar bir tane çocuk vardı adı Osman kendini reis sanıyordu galiba herkes salça oluyor ilk günden iş koydum ona bilmiyordum oranın raconları nasıldı telefonun sesi çıktı diye hocaya laflamıştı beni bende sen rahat ol aslan biz kendimiz veririz diyerek ordan başlamıştı hasımlığımız el kol şakaları yapıyordu bana olsun arkadaşlara olsun bir gün yemek hanede artistlik yaptı herkesin içinde ben bunu tersden çevirip masayı bi süpürtmüştüm neyse şova gerek yok sonra okulun o zamanlarla abilerini (kurabiye abileri) ters düştüm kimini dövdüm kimimden yedim anlıycan başı dik tut arkadaş yoksa çok pişman olursun nerde okunu söyle yardımcı olayım

Liseyi bitirelim hatrı sayılır zaman oldu bende il değişikliğinden başka okulla geçmiştim anlatın durumlara düşmedim düşürmeye çalıştırlar ama herkes babasın oğlu tabiri vardır ya o felsefeyle baktım o zamanlar bir tane çocuk vardı adı Osman kendini reis sanıyordu galiba herkes salça oluyor ilk günden iş koydum ona bilmiyordum oranın raconları nasıldı telefonun sesi çıktı diye hocaya laflamıştı beni bende sen rahat ol aslan biz kendimiz veririz diyerek oradan başlamıştı hasımlığımız el kol şakaları yapıyordu bana olsun arkadaşlara olsun bir gün yemek hanede artistlik yaptı herkesin içinde ben bunu tersden çevirip masayı bir süpürtmüştüm neyse şova gerek yok sonra okulun o zamanlarla abilerini (kurabiye abileri) ters düştüm kimini dövdüm kimimden yedim anlıycan başı dik tut arkadaş yoksa çok pişman olursun nerede okunu söyle yardımcı olayım.

Senin lisedeki duygu biçimin hayatın olacak dostum sonra sivilde bir duruma düşersin anlarsın demek istediğimi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı