Lisedeki öğrencilerin değişik olması

Hocam puan da önemli. Yüksek puanlı adrese dayalı liseler bazen iyi olabiliyor.

96 ile alan bir lise fakat ortaokulda notlar şişirildiği için böyle oluyor.
Lisenin puanı önemli. 430 üzeri almış liselerde adam gibi arkadaş ortamı olmaz. 90'dan düşük OBP ile almış liseler ise boş. Her türlüsü var. Hayvanat bahçesi gibi. En iyisi. Biraz da şansa bağlı. İzmir'de ortalama ile alan bornovanın en iyi 2. lisesine gidiyorum. Arkadaşlarım olmasa liseye gitmem. İyi ki bu liseye gitmişim diyorum hep. Zekası geride kalmış kişiler bizde de var 1-2 tane ama pek sıkıntı yaratmıyor. Başka bir liseyi denemeni tavsiye ederim.

Çevremde ortalamaya göre alan 2 tane okul var. Zaten şu an birine gidiyorum. Diğerinde ise sabahçı öğlenci olayı var. 9 ve 10. sınıflar saat 18.00'da okuldan çıkıyorlar.

Liseye alışamamışsındır daha zaten ergenlikte olduğu için hepsi normal hem sen alış hem onlar büyüsün çıksınlar ergenlikten çok normalleşecek bizim sınıfta aynı sende onların arasına girmeyi dene.

Keşke öyle olsaydı bırak alan seçmeyi 12 sınıfta hala bir sürü eleman var. Anadolu okulları da meslekten de ki tiplerden farksız aynıları Anadolu'da da var para varsa özelden yoksa açıktan okuyacaksın en iyisi.

Eğer düşük puanlı liseye gidiyorsan keko popülasyonu da artar. Bunlar hem çevrelerine huzursuzluk verir, hem de dersleri kaynatır. Ben orta halli bir Anadolu'ya gittim, keko tek tük vardı ama yine de bazen dersleri etkileyecek kadar abarttıkları oluyordu. Cidden ben 7 ve 8. sınıftayken arkadaş ortamım daha ağır başlı ve akıllıydı. Liseye geldim, yine benzer ağır başlı çocuklar da vardı ama böyle boş, tüm gün 5 IQ suyla ortalıkta şebeklik yapan tipler de vardı. İlginç biçimde %2-3'lük dilimle öğrenci alan fen liselerinde bile böyle şebek tipler bolca oluyormuş. Kuzenim böyle bir liseye gidiyor, sizin ortam da ne nezihtir haa diye laf attım, yok hepsi dengesizin teki diye çocuk lafı ağzıma tepti. Ama dinliyorum da hep çocukça şebeklikler yapıyorlarmış. Bizimkiler en azından daha mantıklı şebeklikler yapıyordu. %1'lik dilime girip en baba liselere gitmediğiniz sürece kekosu olsun, şaklabanları olsun, trrekleri olsun hepsini görmek zorundasınız ama ne yapıp edin çok dandik puan alıp düşük mesleklere gitmeyin, okul diye 4 yıl eziyet çekersiniz.

Liseye alışamamışsındır daha zaten ergenlikte olduğu için hepsi normal hem sen alış hem onlar büyüsün çıksınlar ergenlikten çok normalleşecek bizim sınıfta aynı sende onların arasına girmeyi dene.

Hocam dayanılır gibi değil neden aralarına girmeye çalışayım ki? Mesela bir gün kadıköye gittiğimde arkadaşıma farklı bir yemek yediğimi ve deneyimim anlatıyorum sonra biri çıkıp saçma sapan bu kadıköyde gay mekanlarında takılıyor, bu kadıköye gidiyorsa gaydir gibi saçma sapan şeyler söylüyor.

Şimdi arkadaşlar ben 9. sınıfım ve sınıfta olgun, iyi bir arkadaş diyebileceğim 1 kişi var zaten en yakın arkadaşım o da. Sınıfta o çocuk dışında herkes değişik. Birisi kalemimi alıp saklıyor sonra hehehe diye gülüyor. Oturduğum yere su dökme bel altı şakalar ve saçma sapan kavgalar. Bir kısım da keko. "biz buranın çocuğuyuz, sen bana küfür mü ettin LAN, seni döverim ha " gibi. Birkaç kişi de benimle en yakın arkadaşımın arasını bozmaya çalışıyor. Mesela:"kanka bu çocuk var ya avcı 2 kız için satar seni, buna güvenilmez bu satar seni gibi şeyler söylüyor fakat bunu söyleyen çocuk beni neredeyse hiç tanımıyor. Acaba her lisede olan şeyler mi yoksa benim sınıfa özel mi bir fikriniz var mı?

Bizim sınıf daha beter hoca dersteyken hocaya küfür eden var sonra kadın hocalara saçma sapan bakanlar var su şakası bütün sandalyelere döküyorlar küfür zaten hiç bitmez bel altı şakalar yapanlar da çok kızlara bile yapıyorlar birbirlerinin annesinin ismiyle hitap ediyorlar annelerine küfür ediyorlar öyle kötü bir sınıf hoca diyor bu yanlış bir şey anlatıyor dersteyken yine yapıyorlar bir de özel okul. Devlet okulu daha iyidir eskiden mülteciler vardı eski okulda çok saygılılardı hocaya en ufak hata yapmazlardı tabii bazıları iyi bazıları kötü olur kimin ne olacağı belli olmaz.

Hocam dayanılır gibi değil neden aralarına girmeye çalışayım ki? Mesela bir gün kadıköye gittiğimde arkadaşıma farklı bir yemek yediğimi ve deneyimim anlatıyorum sonra biri çıkıp saçma sapan bu kadıköyde gay mekanlarında takılıyor, bu kadıköye gidiyorsa gaydir gibi saçma sapan şeyler söylüyor.

Bizde de aynısı sen aralarına giremediğin sürece dediğin her şeyi terslerler o yüzden aralarına girebilirsin dedim.

Lisenin puanı önemli. 430 üzeri almış liselerde adam gibi arkadaş ortamı olmaz. 90'dan düşük OBP ile almış liseler ise boş. Her türlüsü var. Hayvanat bahçesi gibi. En iyisi. Biraz da şansa bağlı. İzmir'de ortalama ile alan bornovanın en iyi 2. lisesine gidiyorum. Arkadaşlarım olmasa liseye gitmem. İyi ki bu liseye gitmişim diyorum hep. Zekası geride kalmış kişiler bizde de var 1-2 tane ama pek sıkıntı yaratmıyor. Başka bir liseyi denemeni tavsiye ederim.
Puan o kadar da önemli değil. 70 OBP puanlı bir lise var yakınımız da ve hiç öyle tipler yok. O tür insanlar daha çok 30 ila 60 puanlı liseye gider.

Puan o kadar da önemli değil. 70 OBP puanlı bir lise var yakınımız da ve hiç öyle tipler yok. O tür insanlar daha çok 30 ila 60 puanlı liseye gider.

283 puan aldım ilin en kötü lisesindeyim her gün kavga her gün polis herkeste bıçak herkeste sigara tuvalet sigara kokusundan geçilmiyor hocalar takmıyor. Puan çok önemli.

283 puan aldım ilin en kötü lisesindeyim her gün kavga her gün polis herkeste bıçak herkeste sigara tuvalet sigara kokusundan geçilmiyor hocalar takmıyor. Puan çok önemli.
Olabilir ama her puanı düşük lise kötü olacak diye bir şey yok. Örnek de verdim hatta.

Şimdi arkadaşlar ben 9. sınıfım ve sınıfta olgun, iyi bir arkadaş diyebileceğim 1 kişi var zaten en yakın arkadaşım o da. Sınıfta o çocuk dışında herkes değişik. Birisi kalemimi alıp saklıyor sonra hehehe diye gülüyor. Oturduğum yere su dökme bel altı şakalar ve saçma sapan kavgalar. Bir kısım da keko. "biz buranın çocuğuyuz, sen bana küfür mü ettin LAN, seni döverim ha " gibi. Birkaç kişi de benimle en yakın arkadaşımın arasını bozmaya çalışıyor. Mesela:"kanka bu çocuk var ya avcı 2 kız için satar seni, buna güvenilmez bu satar seni gibi şeyler söylüyor fakat bunu söyleyen çocuk beni neredeyse hiç tanımıyor. Acaba her lisede olan şeyler mi yoksa benim sınıfa özel mi bir fikriniz var mı?
En azından birini bulmuşsun bende maalesef oda yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı