Lisedeki "ötekileştirilme" anılarınız

Müslüman olmadığım için ötekeleştiriliyorum ama pek umuruma değil cahil adama laf anlatılmaz.
Lisedeki din tartışmaları güzel oluyordu ya, bizim arka sıra muhabbetlerinde yapardık. Ama bunun saygı çerçevesinde kalanı makbul. Yani cahile laf anlatılmaz diye geçiştirme nacizane fikrim.

Lisedeki din tartışmaları güzel oluyordu ya, bizim arka sıra muhabbetlerinde yapardık. Ama bunun saygı çerçevesinde kalanı makbul.

Vallahi zevk aldığım söylenmez. Laftan anlamıyorlar. Hayır araştırıp karşıma bir şey sunsalar neyse zevk alırım. Ama adam sabah akşam LoL'de kata ile penta atmaya çalışan cahilin teki işte.

Vallahi zevk aldığım söylenmez. Laftan anlamıyorlar. Hayır araştırıp karşıma bir şey sunsalar neyse zevk alırım. Ama adam sabah akşam LoL'de kata ile penta atmaya çalışan cahilin teki işte.
Sen kendi argümanlarını onlara söylersin, onlar da karşı argüman oluşturmaya çalışırlar vs. Sen bilirsin tabi 🙂

Ötekileştirilme, dışlanmanın daha soft hali gibi 🙂 o tarz anılarımızı yazalım, belki aynı şeyleri yaşayan okur, yalnız olmadığını hisseder.
Ben başlıyorum:
dinimin olmamasından dolayı

Müslüman biri olarak; ateistlerle vakit geçirmek, Müslüman'lar ile vakit geçirmekten daha keyifli geliyor bana. Bulunduğum ortamda ateistler, Müslüman'lara kıyasla daha vizyon sahibi. Herkes birbirinin inancına saygılı ve hoşgörülü. Tabii ortamdan ortama değişir.

Sen kendi argümanlarını onlara söylersin, onlar da karşı argüman oluşturmaya çalışırlar vs. sen bilirsin tabii 🙂

Karşı argüman: Olum Allah'a inanmıyon mu LAN sen? Cehennemde yanacan LAN mal mısın?😃
Tabii bazıları istisna bir tane Müslüman sıra arkadaşım var. Onunla çok iyi anlaşıyoruz.

Geri
Yukarı