Liseden mezun olduktan sonra nerede çalışılır?

Önemsiz Cioran

Hectopat
Arkadaşlar ben 8 ay sonra liseden mezun oluyorum. Ama Ayt'te çok başarısızım, ve ayt'ye çalışmak gibi bir niyetim de yok. Üniversiteye gitmeyeceğim.
Tyt çalışıp polis olmak istiyorum ama çok torpil yapıldığını duydum, moralim bozuldu.
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Hangi meslekleri denemeliyim? Ne yapacağım hakkında en ufak bir fikrim yok. Her gün gelecek kaygısı çekiyorum, stresten gülmeyi unuttum. Sürekli uzaklara dalıp duruyorum durduk yere, en ufak ekonomik güvencem yok.
Yazdıklarınızı tek tek okuyacağım.

Edit; Normal lisede okuyorum. Meslek bilgim yok, hiç tecrübem olmadı.

Son düzenleme:
Kesinlikle ileride kendi işini kurabileceğin mesleklere yönel ve yine kesinlikle sanayide çalış şahsi fikrim. 5-6 sene biraz acı çekersin fakat sonrasında usta oluyorsun kendini geliştirmek te önemli tabi işi iyi öğrenmek gerek bu seneler içerisinde. Yaşıtların üniversiteden mezun olduklarında sen motor ustası veya kaporta vb usta olarak başlayacaksın hayata onlara göre.

Arkadaşlar ben 8 ay sonra liseden mezun oluyorum. Ama Ayt'te çok başarısızım, ve ayt'ye çalışmak gibi bir niyetim de yok. Üniversiteye gitmeyeceğim.
Tyt çalışıp polis olmak istiyorum ama çok torpil yapıldığını duydum, moralim bozuldu.
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Hangi meslekleri denemeliyim? Ne yapacağım hakkında en ufak bir fikrim yok. Her gün gelecek kaygısı çekiyorum, stresten gülmeyi unuttum. Sürekli uzaklara dalıp duruyorum durduk yere, en ufak ekonomik güvencem yok.
Yazdıklarınızı tek tek okuyacağım.

Edit; Normal lisede okuyorum. Meslek bilgim yok, hiç tecrübem olmadı.
Kardeş bizim burada Ekrem Coşkun dönercisi var ön lisans komi arıyor. Şaka yapmıyorum.

Ben senin yerinde olsam kaynağı öğrenip yurt dışına kaçardim arkadaş var gemi tershanede çalışıyor Avrupa'da aylık kazancı 20 milyar hiçbirşeyde yapmiyor ayda yılda gemi tershanede bagliyacak onun kaynağı yapacak.

Dostum kimse sana üniversite okudun diye iş vermez ama ihtimalleri arttırırsın. Bir iş görüşmesinde CV verirsen üniversite mezunu olduğun için öne çıkarsın. Aynı zamanda üniversite okumak insana çevre ve hayat tecrübesi kazandırır. Tanışacağın insanların sana ne kadar katkı sağlayacağını bilemezsin. O yüzden üniversiteye mutlaka git aksini düşünmek ahmaklık olur.

Geri
Yukarı