Liseden mezun olduktan sonra üniversiteye gitmeyecek biri ne yapabilir?

Sedatsincar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Allah'ın izniyle eğer sorun olmazsa sıkıntı çıkmazsa mezun olacağım. 3 ay falan kaldı. Karar verdim üniversiteye gitmeyeceğim. TYT sınavına gireceğim ama üniversiteye gitmiyeceğim galiba. İşe girip calisacağım. Ama tabii iş nasıl bulacağım arkadaşlar hala 3 ay falan kalmışken sizce ne yapmalıyım? Çünkü okuldan dolayı bol bol boş vaktim var. Düşünüyorum ama aklıma sadece 1 tek şey geliyor. Onun dışında pek de bir şey gelmiyor. Peki siz lise bittikten sonra ne yaptınız? Üniversiteye gitmeyenlere soruyorum. Okuldan sonra çalistiniz mi yoksa bir işe mi giriştiniz?

Başlığa ithafen çalışmalı. İş bulma konusunda akrabalara tanıdıklara haber sal, illa ki çıkar birşeyler.

En kötü ihtimalle çalışırken ön lisans bitirebileceği bir iş bakmalı. Dün kariyernet ve diğer web sitelerinde bir arkadaşıma iş bakıyorduk. İlan fark etmeksizin hepsinin ortak özelliği en az ön lisans istemeleriydi. He siz diyorsanız yok ben 1-2 sene öylesine bir işte çalışacağım sonrasında asıl yapacağım iş hazır, o zaman vasıfsız eleman arayan bir sürü firma var. Girin birine vaktiniz boş geçmesin.

Yani biraz geç kalmış gibisin ama yazılıma ilgin varsa bir yerlere gelebilirsin. Fakat başta, 3-4 yıl, işe girmek zor olur. Sizin ne yapmak istediğinize bağlı, ne anlattığınızı pek anlamadım.

Hocam üniversiteye gitmeyecekseniz bir meslek öğrenmelisiniz. İlgilendiğiniz bir alan var mı?

Dostum şu an üniversite pek bir ise yaramıyor iş bulma konusunda.
Buna kesinlikle katılmıyorum. Derslere yüklenip düzgün bir üniversiteye giderseniz sağlam fark ettirir.

Geri
Yukarı