Liseden mezun olduktan sonra üniversiteye gitmeyecek biri ne yapabilir?

Bu hayatta kimse kimseye merhamet etmez. Asgari maaş veya daha düşük bir ücret ile çalışmak istemezsiniz. Çırak tarzı yerler artık bitiyor. O çağ kapanmak üzere.

Bugün Türkiye’de gerçek anlamda üniversite denilebilecek bir kurum var mı acaba?

Hizmet sektöründe üç kuruş paraya karın tokluğuna çalışmak yerine eğer imkanın varsa köyüne dönüp toprağınla buluş. Herhangi bir köyün ya da toprağın da yoksa zanaat öğrenmeye bak, yaşın bunun için geç gibi dursa da öğrenmenin yaşı yoktur.

Son düzenleme:
Dostum şu an üniversite pek bir ise yaramıyor iş bulma konusunda.

Meslek değil benimki anadolu lisesi eşit ağırlık

Okuduktan sonra iş bulabilecekmiyim bunun garantisi yok görüyoruz internette falan kaç uni mezunu işsiz iş bulamıyor
Üniversitenin amacı size iş bulmak değil, işi öğretmek. İşi kendiniz bulacaksınız üniversite okurken bile kendinizi ayrı olarak geliştireceksiniz ki iş bulasınız.

Ya su mesajlarıma gülücük atanlar neye gülüyor eğer fikriniz varsa söyleyin zaten bu yuzden konuyu açtım ya hem tavsiyenizi alayim hem de siz ne yaptınız diye açtım özellikle gigachad fotolu arkadaş tavsiyen varsa söyle gülücük atmayı bırak.

En azından AÖF'ten bir bölüme gir ve ön lisans da olsa bitir. Mesela AÖF'ten Yerel Yönetimler okursan belediyeye girebilirsin. Başka alternatifler de var tabii, araştırabilirsin. Halk eğitim merkezlerindeki mesleki kurslara gidip ön bürolarda çalışmaya başlayabilirsin, muhasebeye yönelebilirsin. Ya da kepçe operatörü gibi şeyler olabilirsin.

Geri
Yukarı