Lisenin İlk Günü Ne Yaptınız?

ibrahimY

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Ankara
Daha fazla  
Evet bugün okulların ilk günüydü ve sosyalde de gördüğüm kadarıyla benim gibi 3, 5 arkadaş liseye yeni başlamış. Taktik falan istiyorlardı bende hepsini okudum tabii. Okulun ilk günü ne yaptınız ? Taktikler işledi mi ? Öğretmenler nasıldı ? Vb. şeyleri anlatabilirsiniz. :)

Ben başlarsam da, okulum baya eski cumhuriyet ile aynı yaşta yani 1923'de kurulmuş bir okul (2023'de 1 asrı devirecek.) Arkadaşlıkta falan sıkıntı yaşamadım çünkü 8. sınıfta ki 2 arkadaşımla bu sene de aynı sınıftayım. Olaylara geçelim. Bizim okulda geleneksel rozet takma töreni oluyormuş gelen 9. sınıflara eee tabii aynısını bize de yaptılar. O sırada da seğmenler oynadı, okulun öğrencilerinden şarkılar falan söylediler. Sonra da veliler gitti ve artık sırayla hocalar geldi. Son dersten bir öncede yabancı dil (Yani Almanca veya Fransızca) için kura çekildi. Bana ve arkadaşlarıma Fransızcaya gideceğiz artık. İlk günüm benim böyleydi sıkıntı yaşamadım, güzeldi. :)

Son düzenleme:
İlk gün bana biraz yorucu geldi. Taktik işlerine fazla karışmaya gerek yok. O sıra içimden gelen hisler benim için her zaman taktiktir. Ortaokuldan 1 arkadaşımla aynı sınıfa geldiğimiz için biraz rahat ettim ama fen lisesi olarak tabir edilen bir okulda bile kekolar olabildiği için eğitim sisteminden nefret ettim.
Fransızca dili isterken Almanca dil verildiğini öğrendim üstüne üstlük öğretmen olmadığını ve fizik öğretmeni tarafından ders alacağımızı da öğrendim. Gereksiz dersler... Öğretmenler iyiydi. Matematik hocam direk kafa dengim geldi. Tarih hocam ise tam düşündüğüm gibi birisi çıktı. Sıkıntı yaşamadım denebilir ama tek korkum duvar dibinde takılan 2 metre duvarın üstüne oturmayı başaran tipler oldu.
Ayrıca beni en çok sinirlendiren şey aynı sınıftan gelen cinsiyetçi ve feminist bir kızın benle aynı okulda oluşuydu. Bu olaya fazla takmayacağım. Kimseyle fazla konuşmadım.

2004 yılında ilk günümdü. Tam olarak hangi ay ve hangi günü hatırlamıyorum, tabi çok uzun oldu. Bizim zamanımız öyle bir kaç sınav yoktu. Kazandın kazanamadın öyle bir olaydı. Yüksek puan çıkarmış olmama rağmen ilk tercihleri bilerek kaçırıp meslek lisesine yazılmış bir manyağım. Neyse lise ilk günüm birine kafa atarak bir hafta uzaklaştırma almak olmuştu:ROFL: Siz evde denemeyin.

2 sene önce liseye başladım. Gittim oturdum boş yere. Önce yanımdakiyle tanışma merasimi yaşadık :D Sonra bir kaç kişi daha benle konuştu onlarla tanıştım sonra yavaş yavaş herkes birbirine alıştı. Hocalar gayet iyiydi.

Okulun ilk günü normal geçti zaten fazla okul değiştirdiğim için hiç sıkıntı yaşamadım. Zaten ortaokuldan bir arkadaşımla aynı sınıftaydık. Tabii ki de bizden üst sınıflar dalga geçti ama öyle sözlü olarak değil sınıfa girdiğimde tahtada çömez, 2003' lü veletler vs. yazıyordu. Zaten ikinci gün birkaç arkadaş edinmiştim ve üçüncü günüde iyice alıştım herkes birbirini hemen hemen tanıyor arkadaş ortamını kurdum zaten 12 erkeğiz. Böyle iyi bir başlangıç oldu. Bir olay dışında 7-8 kişi bir koridorun başında konuşuyorduk daha sonra nobetçi öğretmen geldi gayet ciddiydi 5 kişiden fazla dolaşmak yasakmış neyse fotoğraf çekti sınıf sordu falan müdürün yanına çıkacağını söyledi daha sonra iki arkadaşım müdüre gidip sordu müdür öyle birşey olmadığını 9. sınıf olduğumuz için şaka yaptığını söylemiş, arkadaş böyle şaka mı olur? Kalbime iniyordu. Bu da üçüncü günden böyle bir anım.

@Yuuji Ciddi değilsin de mi? Ciddiysen işler biraz kızışır. :D İlk gün bunu yapanı da ilk kez görüyorum. :D
21 Yaşındayım şu an, o zaman 9. Sınıf o zaman çok veled ve aciz oluyorsun ne yapayım? :D Meme diye ağlayan 15 yaşındaki veled-i zina ne bekliyorsun? İyi ki büyüdüm :)

Harika bir şey bu lise sevgili yapmak zaten çok güzel bir şey dersler ise müfredat kolaylaştırılmış olduğu için basit. 1 ay bekleyip sevgili yapmanızı öneririm düzenli çalışırsınız. Yoksa gelip forumda lise tavsiyesi isteyenlere bulaşırsınız. Neyse sabun alacağım ben.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı