Little Nightmares İncelemesi

ulasbalcomtr

Femtopat
Yer
İstanbul
Little Nightmares öncelikle zor bir oyun. Ama inanın pes etmez ve keyif alarak tekrar tekrar denerseniz oyunu bitiriyorsunuz. Korku oyunları arasında beni en tatmin eden sonlardan birini bu oyunda deneyimledim. Oyun çok iyi bittiğinden değil, genelde korku oyunları kötü bitişlere sahiptir.

Efendim öncelikle oyunda küçük, gariban, yağmurlukla dolaşan korkusuz küçük bir çocuğu canlandırıyorsunuz. Bu çocukla yaşayacağınız serüven 3 farklı bölümden oluşuyor; ilk 2 bölüm ne kadar zor olsa da son bölümde artık eliniz alışıyor ve oyun kolay geliyor. Bunun yanı sıra oyunda tiyatro bakış açısına sahipsiniz bu oyunu oynamanızı zorlaştırsa da size çok güzel bir seyir zevki yaşatıyor. Müzik konusuna gelince oyun sizi korku ambiyansına sokmak için genelde "ambiyans" sesleri kullanıyor. Müziği aldığınız yerler var ama müzik bakımından yeterince iyi bulmadım bu oyunu.

Grafik konusunda mekanlar mükemmel olsa da hareketli grafikler zayıf kalmış oyunda düşmanımız olan yaratıkların hareketleri üzerinde ne kadar çalışıldı bilmiyorum ama yeterince tatmin olamadım. Ayrıca şunu da belirteyim 7 saat oynadıktan sonra biten oyunumuzda 7 saat boyunca sadece bir adet bug ile karşılaştım ama oyunu çıktıktan 4 sene sonra incelemenin artısı bu olsa gerek zaten.

Oyunumuz Unreal Engine ile geliştirilmiş ve başarılı bir iş çıkarmış gururla ve zevkle pişman olmadım diyebileceğim türden bir oyun oldu.

Genel çaplı bir eleştiri olmamış olabilir ama oyun severler ne demek istediğimi kapmıştır diye düşünüyorum. Hadi iyi eğlenceler.

Dosya Ekleri

• 3bb09109-12a0-4200-8ae7-7e3d6afec35d.jpeg
    3bb09109-12a0-4200-8ae7-7e3d6afec35d.jpeg
    12,4 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
Konu dışı ama ilkini oynamadan ikinciyi oynayabilir miyiz? İlki çok kısa sürüyormuş ve hikayesini izlemiştim, kaldıracak bir PC'im yoktu çıktığı zaman.

Güzel inceleme, kısa olmuş ama öz. Bu arada, 7 saat nedir hocam? Walkthough'ta adam yüzlerce kez ölüyor yaklaşık iki saatte bitirmiş. İkinciyi oynamak adına ben de oynadım 2.5 saat falan sürdü o da benim kötü oynamam ve bulamaca mantığını anlamamam yüzünden. Çok kez mi öldünüz?
Konu dışı ama ilkini oynamadan ikinciyi oynayabilir miyiz? İlki çok kısa sürüyormuş ve hikayesini izlemiştim, kaldıracak bir PC'im yoktu çıktığı zaman.
Oynarsınız, oyun hikayeyi çok fazla anlatmıyor zaten. Hikayeyi de bildiğinize göre az çok oyunu bilirsiniz, bir sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı