Rehber Lively Wallpaper nedir ve ne işe yarar?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sapphire RX 6650 XT 8Gb Gaming Nitro OC+ // i5 11400F (Stok fan) // Msı B560M Pro-E // Kıoxıa Excerıa G2 (1TB) // GF SERIES GF600 // Msı Vampiric 100R // Lenovo D24-20 // SteelSeries Prime // Xrades 80x30 MaousePad // Windows 11 Pro
Arkadaşlar selam bugün sizlere Lively Wallpaper hakkında bildiğim birkaç bilgiyi sade bir dille sizlere aktaracağım.

1-Lively Wallpaper nedir?

Lively wallpaper =>
Bilgisayarınızda tamamen ücretsiz bir şekilde hareketli ve etkileşim sağlanabilen duvar kâğıtları yapmamıza yarayan bir uygulamadır. 😄

2-Lively Wallpaper nereden indirilir?
---------------------------------------------------------------------

Lively Wallpaper nereden indirilir? => Microsoft Store uygulaması üzerinden hiçbir ücret ödemeden kolayca indirebilirsiniz.😁

İndirilme aşaması ise bu şekilde =>
Windows simgesine bir kez tıklayın.

Ekran görüntüsü 2024-01-17 140936.png

Ardından arama bölümüne Microsoft Store yazın ve aç tuşuna basın.

Ekran görüntüsü 2024-01-17 140936 (1).png

Microsoft Store'u açtıktan sonra arama bölümüne "lively wallpaper" yazın kırmızı ile işaretlenen uygulamaya tıklayın.

Ekran görüntüsü 2024-01-17 141954.png

Açılan pencerede bulunan "al" butonuna tıklayın.

Ekran görüntüsü 2024-01-17 142008.png

İşte uygulamayı indirmek bu kadar kolay, şimdi geçelim nasıl duvar kâğıdı ayarlayabileceğimize.

3-İndirilen MP4 dosyası nasıl hareketli duvar kâğıdı yapılır?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İlk önce programı açıyoruz ardından yukarıda bulunan "+" butonuna tıklıyoruz, açılan penceren "aç" tuşuna basıyoruz.

Ekran görüntüsü 2024-01-17 143018.png

Bu pencerede indirdiğiniz dosyayı seçip "aç" butonuna tıklıyorsunuz açılan bu pencere dilerseniz koyduğunuz duvar kâğıdına isim verip ardından "tamam" butonuna basıyorsunuz.

Uygulama duvar kâğıdını hazırlamak için kısa bir vakit beklettikten sonra otomatik olarak seçtiğiniz MP4 dosyasını hareketli duvar kâğıdı yapıyor.

Bu duvar kâğıtlarını nereden bulabiliriz?
--------------------------------------------------------------------------

Eğer duvar kâğıdı seçimi yapamadıysanız bu web sitesini tercih edebilirsiniz.

Site: MyLiveWallpapers.com

Siteye girip beğendiğiniz duvar kâğıdını seçin, ardından üzerine bir kez tıklayın açılan bölümde aşağı kısma inip "live wallpaper for desktop" kısmından download bölümüne tıklayın.

Ekran görüntüsü 2024-01-17 143921.png

Dosyayı indirdikten sonra yukarıda bahsettiğim yöntem ile hareketli duvar kâğıdını uygulayabilirsiniz.
Örnek olarak bir kez daha gösteriyorum.

Ekran görüntüsü 2024-01-17 143018.png

Gelen pencereden indirilenler bölümüne tıklayıp indirdiğimiz MP4 dosyasını seçiyoruz aç butonuna tıklıyoruz gelen pencereden "tamam" butonuna tıklıyoruz ve bu sayede hareketli duvar kâğıdımız başarılı bir şekilde uygulanıyor.

YouTube videosunu nasıl hareketli duvar kâğıdı yapabiliriz?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İstediğiniz videoyu açın ardından videonun bağlantısını (URL'sini) kopyalayın, uygulamayı açın "+" butonuna tıklayın. İşaretlediğim bölüme kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın. Gelen pencerede "tamam" butonuna tıklayın ve bu şekilde hareketli duvar kâğıdınızı yapmış oluyorsunuz.

Ekran görüntüsü 2024-01-17 145221.png

Bu rehber benim hayatımda ilk rehberim, daha önce hiçbir platformda rehber içerikleri paylaşmadım. Bundan dolayı hazırladığım rehberimde hatalar olabilir. Eğer hatalı belirttiğim bir kısım varsa beni bilgilendirmenizden çok memnun olurum. Umarım bu rehber işinize yarar. Karşılaştığınız bir sorun olursa çekinmeden sorabilirsiniz.😁😄

Arkadaşlar selam bugün sizlere Lively Wallpaper hakkında bildiğim birkaç bilgiyi sade bir dille sizlere aktaracağım.

1-Lively Wallpaper nedir?

Lively wallpaper =>
Bilgisayarınızda tamamen ücretsiz bir şekilde hareketli ve etkileşim sağlanabilen duvar kâğıtları yapmamıza yarayan bir uygulamadır. 😄

2-Lively Wallpaper nereden indirilir?
---------------------------------------------------------------------

Lively Wallpaper nereden indirilir? => Microsoft Store uygulaması üzerinden hiçbir ücret ödemeden kolayca indirebilirsiniz.😁

İndirilme aşaması ise bu şekilde =>
Windows simgesine bir kez tıklayın.

Eki Görüntüle 2087339

Ardından arama bölümüne Microsoft Store yazın ve aç tuşuna basın.

Eki Görüntüle 2087340

Microsoft Store'u açtıktan sonra arama bölümüne "lively wallpaper" yazın kırmızı ile işaretlenen uygulamaya tıklayın.

Eki Görüntüle 2087344

Açılan pencerede bulunan "al" butonuna tıklayın.

Eki Görüntüle 2087345

İşte uygulamayı indirmek bu kadar kolay, şimdi geçelim nasıl duvar kâğıdı ayarlayabileceğimize.

3-İndirilen MP4 dosyası nasıl hareketli duvar kâğıdı yapılır?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İlk önce programı açıyoruz ardından yukarıda bulunan "+" butonuna tıklıyoruz, açılan penceren "aç" tuşuna basıyoruz.

Eki Görüntüle 2087346

Bu pencerede indirdiğiniz dosyayı seçip "aç" butonuna tıklıyorsunuz açılan bu pencere dilerseniz koyduğunuz duvar kâğıdına isim verip ardından "tamam" butonuna basıyorsunuz.

Uygulama duvar kâğıdını hazırlamak için kısa bir vakit beklettikten sonra otomatik olarak seçtiğiniz MP4 dosyasını hareketli duvar kâğıdı yapıyor.

Bu duvar kâğıtlarını nereden bulabiliriz?
--------------------------------------------------------------------------

Eğer duvar kâğıdı seçimi yapamadıysanız bu web sitesini tercih edebilirsiniz.

Site: MyLiveWallpapers.com

Siteye girip beğendiğiniz duvar kâğıdını seçin, ardından üzerine bir kez tıklayın açılan bölümde aşağı kısma inip "live wallpaper for desktop" kısmından download bölümüne tıklayın.

Eki Görüntüle 2087354

Dosyayı indirdikten sonra yukarıda bahsettiğim yöntem ile hareketli duvar kâğıdını uygulayabilirsiniz.
Örnek olarak bir kez daha gösteriyorum.

Eki Görüntüle 2087346

Gelen pencereden indirilenler bölümüne tıklayıp indirdiğimiz MP4 dosyasını seçiyoruz aç butonuna tıklıyoruz gelen pencereden "tamam" butonuna tıklıyoruz ve bu sayede hareketli duvar kâğıdımız başarılı bir şekilde uygulanıyor.

YouTube videosunu nasıl hareketli duvar kâğıdı yapabiliriz?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İstediğiniz videoyu açın ardından videonun bağlantısını (URL'sini) kopyalayın, uygulamayı açın "+" butonuna tıklayın. İşaretlediğim bölüme kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın. Gelen pencerede "tamam" butonuna tıklayın ve bu şekilde hareketli duvar kâğıdınızı yapmış oluyorsunuz.

Eki Görüntüle 2087359

Bu rehber benim hayatımda ilk rehberim, daha önce hiçbir platformda rehber içerikleri paylaşmadım. Bundan dolayı hazırladığım rehberimde hatalar olabilir. Eğer hatalı belirttiğim bir kısım varsa beni bilgilendirmenizden çok memnun olurum. Umarım bu rehber işinize yarar. Karşılaştığınız bir sorun olursa çekinmeden sorabilirsiniz.😁😄
İnanılmaz rehber😍

Konuyu kaydettim ve bir sorum var:
Arka planda ne kadar kullanıyor?

Kullanım değerlerini net bir biçimde bilmiyorum ancak eğer eski bir sisteminiz varsa pek önermem geç açılma masaüstünde donma… gibi sorunlara yol açabilir.

Ben ortalama bir sistem ile kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

16 GB RAM kullanıyorum 1GB bile kullandığını görmedim sadece biraz ekran kartıma yük bindiriyor oda %3-5 oranında ekran kartı olarak RX 6650 XT kullanıyorum.

Sistem özelliklerinizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.

İy günler diliyorum.❤️

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı