LKS sistemi hakkındaki düşünceleriniz

Yazımı sonuna kadar okursanız halimi görmüş olursunuz. Şimdiden teşekkürler. Sinirimi ve düşüncelerimi açıkça aktarıyorum ve bazı yerlerdeki kabalaşmalarım için özür diliyorum. Birincisi Tokat/Zile 75.Yıl Dinçerler Anadolu Lisesinde 10.sınıf öğrencisiyim ve evim okuluma 100m'den az uzaklıkta. 2 sene önce TEOG'a girdim ve 431 puan aldım. İlçemizde bir adet benim girdiğim zamanda 450 puanlık Fen Lisesi vardı. Geçen sene 480 puan oldu. Fen Lisesi olmasına bakmayın. En kötü Fen Liseleri arasında adını bile gördüm. Yani ilçemizdeki en iyi liseye gidiyorum. Bu sene bir benle aynı apartmanda olan 440 puanla benim okulumdan bir düşük okula gidiyor. Geçen seneki soruların kolay olması sebebiyle okulum benim girdiğim senede minimum 410 puan ile alırken 450 puana yükseldi. Adam o kadar çalışıyordu ve gittiği lise kötü sayılmaz fakat benimki kadar iyi değil. Bir de karşı komşumuzun oğlu var. Affedersiniz işi gücü sürtme, zibidilik, kız peşinde. Bu adam gram çalışmadan okulum niteliksiz Anadolu Lisesi ve adrese dayalı olduğu için gram çalışmadan gelecek. Bu çocuk bundan cesaret alıyor ve daha 8.sınıftan zar zor geçiyor. Bunun etkisi kime olacak ? Öğretmene, gelecek senenin 11 ve 12.sınıflarına olacak. Çoğu zibidi bizim okulumuza adres yoluyla gelecek. Öğretmenler artık bıkıp nitelikli okullara gidecek. Öğretmenlerimizin hepsi zaten süper ötesi. Onlar gidişi bizim sınav zamanımıza gelecek ve öğretmen kıtlığına gireceğiz büyük ihtimal. İkinci bir durum ise torpiller varken daha da artacak. Çocuğunu başka birisinin adresine kaydettirecekler mi dersiniz, konutlaşma daha da mı artacak dersiniz... Ülkede emlakçılar bayram edecek. Üçüncü bir durum ise biz salak mıydık da çalıştık ? Veya bizim günahımız neydi de biz sınavla girdik ? Kendi adıma konuşuyorum, ben ders felan çalışmadım fazla. Ancak dersi dinledim, tekrarları aksatmadan yaptım ve bu liseye geldim. Gecelere kadar ders çalışanlar, gençliğini masa başında heba edenlerin hakkını nasıl ödeyeceksiniz ? Ben şahsen hakkımı helal etmiyorum bunu yapana! Gençlik tembelleşecek. Ülkede torpil olduğundan da artacak. Dördüncü bir konu ise; farkettiyseniz nitelikli okulların çoğu afedersiniz tuvalete bıraktığım nesnenin bile daha zeki gençler yetiştirebileceği, ondan daha beter olan İmam Hatip Liseleri. Ben doğduğumdan beri şu an bulunduğum şehirde yaşıyorum ve küçük bir ilçe. Adamını, esnafını, çocuğunu vs. herşeyini adım gibi biliyorum ve buna dayanarak söylüyorum. Bildiğiniz gibi Meslek Liseleri hep zibidi felan derler. İnanmayın! İmam Hatip Liseleri dindar bir gençlik yetiştirmiyor. Aksine daha çok zorbalığı öğretiyor. Bulunduğum yerdeki Meslek Lisesi öğrencileri emin olun ki İmam Hatip Lisesi öğrencilerine göre çok daha efendi adamlar. En azından oradakiler baltaya sap olabiliyorlar (aşağılama amacım yok). İmam Hatip Liselerinde daha Atatürk heykeli bile yok! İmam Hatip Liseleri nasıl nitelikli okul olabilir yahu ? Tokat'taki nitelikli okullar listesine baktım. 11 nitelikli okuldan 2 tanesi İmam Hatip. Ortalama 400'ün üzerinde puana sahip okul niteliksiz, kıytırık İmam Hatip Liseleri nitelikli. Ülke Araplaştırılıyor. İmam Hatip Liselerindeki kızların artık nasıl terbiyesiz şeyler yaptığı sosyal medyalara düştü. Bir de çıkıp bu ülkenin ümidi İmam Hatiplerdir diyorlar. İmam Hatip sayısı artırılmalı diyorlar. TEOG sisteminin gram zararını görmedim ben. Gören varsa açıklasın bir zahmet. YGS adını değiştirip YKS koydular. 2 sene sonra da bize ne koyacaklar bilemiyoruz. Kısacası eğitim sistemini bu hale getirene ben hakkımı helal etmiyorum. Aklıma geldikçe eklerim. Okuyanlara teşekkür ederim.

@78501 En kötüsü ise sınavın türü. TEOG gibi bir sınav değil. Daha adını ilk kez duyduğum bir İmam Hatip lisesi "nitelikli" lise olmuş. Önceden çok çalışıp öğrencilerin gittiği bir lise şimdi düşük IQ'lu kekolar ile dolup taşacak.

Ulan hepsini geçtim, endüstri meslek lisesini nitelikli yapmışlar.
ahaha.png

Son düzenleme:
@78501 En kötüsü ise sınavın türü. TEOG gibi bir sınav değil. Daha adını ilk kez duyduğum bir İmam Hatip lisesi "nitelikli" lise olmuş. Önceden çok çalışıp öğrencilerin gittiği bir lise şimdi kurbatlar ile dolup taşacak.

Ulan hepsini geçtim, endüstri meslek lisesini nitelikli yapmışlar. Eki Görüntüle 292140
Biz Ar*p değiliz. Ar*plaştırılmaya karşı da gücümün yettiğince direneceğim. Bizim ülkemize parlak bir nesil gerekirken nasıl gerizekalı, embesil, beyin yoksunu bir nesil yetiştiririz de biz yönetimde daim oluruz diye düşünüyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı