TEOG'dan sonra gelecek olan yeni sınav sistemi hakkındaki düşünceleriniz

yika38

Gigapat
Makaleler
11
Yer
Kayseri
"LKS" veya "LGS" adındaki sistemle ilgili şeyler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor.

Yakın zaman önce sınav yönergesi yayınlandı. Buradan bakabilirsiniz.

Yeni sınav sistemiyle ilgili düşünceleriniz nelerdir? Sizleri yönlendirmemek için kendi fikirlerimi söylemeyeceğim.

Son düzenleme:
B*ktan sistemi daha da berbat ettiler. Önce sınav yok, var ama açık uclu, yarısı açık uclu, açık uclu yok sınav da yok, sınav var ama isteyen girecek, sonra sınav olacak ama basit olacak, sonra olacak ama mantık sorulcak...

Ülkede eğitimin kökten tepeye yenilenmesi kesinlikle şart.

TEOG gibi öğrencileri yarış atına çeviren -bence- saçma bir sistem.
Daha da kötüsü artık liseler nitelikli, niteliksiz ve özel olarak ayrılıyor. Niteliksiz ama güzel olan okullara hem çalışkan hem hiç çalışmayan tipler gidecek. Ortalık baya karıştı. TEOG daha iyiydi. 450+ puan resmen at yarışıydı ama en azından bu kadar karmaşa vb. yoktu.

Ben eski TEOG savaşçısıyım. Bu adaletli olmayan yoldan geçtim. Kendimi tek başına kalmış bir savaşçı gibi hissettim. MEB deseniz sistemi değiştire değiştire artık başka kılığa çevirdi. Adaletleri bile yok bu işte. Anlamıyorum amaçları ne bunu yaparken? Gören torpille kadrolu işçi alıyorlar sancak. Adaletsiz dememdeki amaç şu anlatayım. Bursluluk sınavı işte. Bakınız dikkatinizi çekmek istiyorum. Her seferinde başıma geldiği için bu TEOG 1'de 23 yanlış yapmıştım. TEOG 2'de 1 yanlış yaptım. Puanım 451.4081 gibi bir şeydi. O zaman bursluluk yoktu fakat TEOG'daki başarılı öğrencilere burs veriliyordu. Taban puan 439 iken bizim sonuçlardan sonra 439 olan puan birden 470'in üstüne çıktı. Yemin ettim ama MEB PYBS'ye girmemeye.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı