Logaritma ve dizileri nasıl öğrenebilirim?

Jukac

Hectopat
Konular hakkında 0'ım. Daha logaritma ne onu bile bilmiyorum. Önerdiğiniz bir yer var mı? Kolay mı bu konular?

Her konuda olduğu gibi zor soruları da var ama bana sorarsan anlaması zor konular değil. Rehber Matematik kanalının bebek adımlarıyla logaritma ve diziler serisini izlemeni öneririm.

Buradaki kitaplardan daha iyisini görmedim. Ayt sınavı için Youtube kanalları yerine MEB'in kendi kitaplarını tercih etmek çok daha iyi.

Üslü sayıları ne kadar iyi bilirsen o kadar rahat edersin logaritmada. Birazcık da eşitsizlik bilgisi lazım. Genel olarak kolay bir konudur.

Diziler için de biraz fonksiyon bilgisi lazım. Ama diziler de basittir. Biraz formüle dayalıdır. Denemelerde de çok zor sorular olmuyor, rahatça yapılıyorlar. Ben Karekök 0 fasikülleri ile konuları kapatmıştım, size de öneririm.

Her konuda olduğu gibi zor soruları da var ama bana sorarsan anlaması zor konular değil. Rehber Matematik kanalının bebek adımlarıyla logaritma ve diziler serisini izlemeni öneririm.
Neden sadece 3 video?
Buradaki kitaplardan daha iyisini görmedim. Ayt sınavı için Youtube kanalları yerine MEB'in kendi kitaplarını tercih etmek çok daha iyi.
Üslü sayıları ne kadar iyi bilirsen o kadar rahat edersin logaritmada. Birazcık da eşitsizlik bilgisi lazım. Genel olarak kolay bir konudur.

Diziler için de biraz fonksiyon bilgisi lazım. Ama diziler de basittir. Biraz formüle dayalıdır. Denemelerde de çok zor sorular olmuyor, rahatça yapılıyorlar. Ben Karekök 0 fasikülleri ile konuları kapatmıştım, size de öneririm.
Ben konuyu kimseden dinleyemedim. Yani konu anlatımım yok. Ne yapmam gerek?

MEB kitaplarından çalışmanı öneriyorum. Sınavda o kitapların dışına çıkılmıyor ama okuyarak anlayamam dersen Rehber Matematik öneririm.

Rehber Matemetik'in birkaç logaritma ve dizi videosu ciddi anlamda faydalı. Ayrıca 1.5-2 saatlik iki tane video var logaritma ve dizi olmak üzere. Dediğim bu iki video da Matematiğin Güler Yüzü'nden. Bunları dinleyip soru bankasında oturtacağından adım kadar eminim.

Geri
Yukarı