Logitech Driving Force GT İncelemesi

Merhaba arkadaşlar. Vatan Bilgisayar'dan 24/06/2015 tarihinde verdiğim sipariş 26/06/2015 tarihinde elime ulaştı. Kargo ücreti hariç 499 TL'ye satın aldım. Aslında HızlıAl, Kliksa gibi yerlerde daha ucuzdu fakat, ben Vatan Bilgisayar'da çalışan tanığım olduğu için oradan aldım. Herkesin söylediği gibi fiyatına göre çok kaliteli bir cihaz gerçekten.

Kutu İçeriği:
Kutudan Naylon poşetlere sarılmış direksiyon, gaz/fren pedalı, kullanma kılavuzu ve ne olduğunu anlamadığım bir kitapçık tarzı bir şey çıktı. Driver CD'si yoktu fakat, internette mevcut. Bunların dışında kutu görünümü gayet hoş.

Malzeme Kalitesi:
Malzeme plastik fakat, kaliteli bir plastik. Bastırınca içine çökme vs. yok. Direksiyon yarı metal hissi veriyor zaten. Tuşları oldukça sağlam ve direksiyonu çevirirken elinizden kaymıyor. Kısacası malzeme kalitesinden memnun kaldım.

Titreşim, Güç Bildirimi ve Geri Tepme:
Oyundaki aracın ağırlığına göre, ani frenlere, tekerlek kaymasına, yol/arazi durumuna göre direksiyon güç bildirimi sayesinde insana gerçek araba kullanıyormuş hissi veriyor. Ayrıca geri tepkime süresi oldukça iyi. Bunun dışında viraj sertliklerine göre direksiyonda sertleşiyor, bu da çok hoş bir özellik.

Direksiyon ve Gaz/Fren Pedalı:
Direksiyon 900 derece ve çoğu oyuna uyarlanabilmekte. Üstünde vites dahil olmak üzere 21 tuş bulunmakta ve bu da tuş atamalarında kolaylık sağlıyor. Gaz ve fren gecikme/tepkime süreleri çok çok iyi gerçekten. Gayet memnunum.

''+'' ve ''-'' Yönleri:
+Gerçek araba sürüyormuş hissini yaşabiliyorsunuz.
+900 derece ve oyunlara uyarlanabilen direksiyon.
+Tepkime ve gecikme süreleri.
+Fiyatına göre performansının üstün olması.
+Titreşimi.
+Uzun süreli kullanımlarda eli terletmiyor.
-Direksiyonun ortası biraz önde olması. (Bana göre)
-Tek geçişli vitese sahip olması.
-Kutudan driver CD'si çıkmaması. (Bu sorun değil fakat, olsaydı iyi olurmuş.)

Driving force GT direksiyon.jpg

Driving force GT kutu.jpg

Driving force GT pedal.jpg

Driving force GT simit.jpg

Driving force GT.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun, DF GT tasarımını çok beğenmediğim ama Logitech olması ve G27'nin yarı fiyatına satılması sebebiyle alınabilir gözle baktığım bir ürün. Vitesin sadece ileri/geri yönde geçmesinden çok direksiyon kasasına sabitlenmiş olması bence bir eksi yan. Eski direksiyon setim çok (çok) ucuzdu fakat en azından vitesi ve el frenini (bunda el freni de yok sanırım) elimin altındaki PC kasanın üstüne oturtup daha ergonomik ve gerçekçi bir pozisyon alabiliyordum. Onun haricinde güzel bir cihaza benziyor, yıllar önce kullanmıştım ama nasıl bir his verdiğini hatırlamıyorum bile :D Tekrar hayırlı olsun.

Hocam birde direksiyon dönerken ses çıkarıyor :) Kulaklık vs. takılırsa hiç duyulmuyor bile ancak sesi var direksiyonun.

Hocam birde direksiyon dönerken ses çıkarıyor :) Kulaklık vs. takılırsa hiç duyulmuyor bile ancak sesi var direksiyonun.
Evet, ses var. Bu profesyonel 900 derece dönen direksiyonlarda normal bir şey olarak görüyorum ben. G27 bile ses çıkartıyorsa, DFGT'nin ses çıkartması normal. :) Ama, dediğiniz gibi kulaklık takıldığında veya müzik çaldığında o sesi fark etmiyorsunuz. -Ki bu sesin sebebi sanırım titreşimli olması ve gelişmiş güç bildirimi özelliği olmasıdır.

Evet, ses var. Bu profesyonel 900 derece dönen direksiyonlarda normal bir şey olarak görüyorum ben. G27 bile ses çıkartıyorsa, DFGT'nin ses çıkartması normal. :) Ama, dediğiniz gibi kulaklık takıldığında veya müzik çaldığında o sesi fark etmiyorsunuz. -Ki bu sesin sebebi sanırım titreşimli olması ve gelişmiş güç bildirimi özelliği olmasıdır.
G27'de bu kadar ses çıkmıyor yalnız :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı