Logitech F710 ölü nokta

Forza oynarken ölü nokta var nasıl duzeltebilirm?
Aynı sorunu yaklaşık 1 sene önce F310 oyun kolumda yaşadım. Garantisi bittiği için açıp yayları çıkartıp yeniden takıp WD-40 sıkmıştım ve sorun kolayca çözülmüştü. Eğer garantisi varsa hiç uğraşmayıp garantiye vermenizi öneririm. Muhtemelen en geç 30 gün içerisinde Logitech sıfırını gönderir. Fakat garantisi bittiyse ya evde açıp WD-40 sıkıp düzelteceksiniz, ya da iyi bir konsol tamircisine gidip yaptıracaksınız. Genelde bu sorun bir süre sonra yayların yerinden oynamasından kaynaklanıyor.

Kolun üstünde on of tuşu gibi bir yer vardı bir tarafta X diğerinde D vardı X alınca titresim açıldı ve ölü nokta gitti ama diğer kodda tam tersi oluyor sorunu çözdüm yine de çok sağ olun.

Kolun üstünde on of tuşu gibi bir yer vardı bir tarafta X diğerinde D vardı X alınca titresim açıldı ve ölü nokta gitti ama diğer kodda tam tersi oluyor sorunu çözdüm yine de çok sağ olun.
Biri XInput diğeri ise DirectInput. XInput, neredeyse bütün oyunlarda stabil çalışırken, DirectInput daha fazla teferruata sahip olması nedeniyle her oyunda teker teker ayar gerektirir. Eğer kolu takayım çalıştırayım diye düşünüyorsanız XInput'ta kalması çok daha iyi zaten neredeyse her oyun bu modda çalışıyor. Bu arada bazı oyunlar DirectInput desteklemediğinden dolayı gerek titreşim gerekse kol o moddayken çalışmayabilir.

Geri
Yukarı