Logitech G PRO TKL vs Razer Black Widow V3 vs Gamekay K87 TKL

klau

Centipat
Daha fazla  
Merhaba birkaç klavye arasında kararsız kaldım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1.Logitech G PRO K/DA TKL (GX Brown switches ) 1200TL (Logitech G513 bundan daha mı iyi? Clicky olduğu için istememiştim onu.)

1631034509607.png

2. Razer Black Widow V3 (Razer Green switches) 1000TL

1631034619551.png

3. Gamekay K87 TKL (Gateron Red switches) 700TL

1631034725680.png

O 3ü arasında ben olsam Razer'ı alırdım.
İncelemeden çok iyi not almış:

Onlara alternatif olarak kendi kullandığım klavyeye de bir bakın derim:

Son düzenleme:
Logitech klavyelerinin tuşları zaman içinde soyulmaya başlıyorlar. GX switchler için hissiyatlarının kötü olması dışında dayanıklılık anlamında kötü bir yorum görmedim.

Razer'ın green switchleri hem yay sesi yaptığı hem de gereksiz miktarda sesli oldukları için belli bir süre sonra keyif yerine rahatsızlık vermeye başlıyorlar. En fazla 2 hafta dayanabildim.

Şu anki klavyemde gateron red switchler var. Cherry MX Red switchlere göre çok daha kaygan/pürüzsüz bir hisse sahip gateron red switchler.

İlla bu üçünden biri olacaksa uzun ömürlülük ve sesli switch arıyorsanız Razer, sessiz istiyorsanız Gamakay K87 derim. Bunlar dışında şu klavyeleri önerebilirim:

Teşekkür ederim ^^
Logitech klavyelerinin tuşları zaman içinde soyulmaya başlıyorlar. GX switchler için hissiyatlarının kötü olması dışında dayanıklılık anlamında kötü bir yorum görmedim.

Razer'ın green switchleri hem yay sesi yaptığı hem de gereksiz miktarda sesli oldukları için belli bir süre sonra keyif yerine rahatsızlık vermeye başlıyorlar. En fazla 2 hafta dayanabildim.

Şu anki klavyemde gateron red switchler var. Cherry MX Red switchlere göre çok daha kaygan/pürüzsüz bir hisse sahip gateron red switchler.

İlla bu üçünden biri olacaksa uzun ömürlülük ve sesli switch arıyorsanız Razer, sessiz istiyorsanız Gamakay K87 derim. Bunlar dışında şu klavyeleri önerebilirim:

Teşekkürler. Keychron k2 nin diyaznını çok sevdim fakat bluetooth olduğu için pingi fazla bir klavyeymiş.

Asus klavyeniz hangi switch acaba?

Son düzenleme:
Markası yok mu?
Asus'un yeni çıkardığı switchleri. 4 noktadan destekli olduğu için Cherry klavyeler gibi tuşlar sağa sola oynamıyor. Resmen kaya gibi sağlamlar. Üstüne bir de klavye suya ve toza karşı dayanıklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus'un yeni çıkardığı switchleri. 4 noktadan destekli olduğu için Cherry klavyeler gibi tuşlar sağa sola oynamıyor. Resmen kaya gibi sağlamlar. Üstüne bir de klavye suya ve toza karşı dayanıklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biraz araştırdım güzele benziyor tek takıldığım nokta switch pek alışkın olmadığımız bir marka Asus. TKL'si de varmış üstelik.

Biraz araştırdım güzele benziyor tek takıldığım nokta switch pek alışkın olmadığımız bir marka Asus. TKL'si de varmış üstelik.
Valla dediğim gibi kaya gibi sağlam switchler. Kullanırken insana güven veriyor. Belli ki Asus bayağı bir mesai harcamış bu switchler için.
TKL olanında Cherry anahtarlar kullanılmış. Bir su geçirmemezlik özelliği yok. Bendekiyle sadece tasarımı aynı.
Su geçirmemezliğe çok takıntılıyım çünkü bundan önceki Logitech G513 klavyemin üstüne çay dökmüştüm ve klavye çöp olmuştu.

Bu arada ben kalvyemi incehesap gaming gecesinden 800 TL'ye almıştım. Siz de alacaksanız indirim kovalayın derim.

TKL ve kablosuz klavyeler arasında yine Asus'tan yeni çıkan bir klavye var. Ama ne klavye.🤩

Son düzenleme:

Geri
Yukarı