Logitech G Pro X kablosuz 7.1 nasıldır?

@Shuriken tamamdır efendi dilediğiniz gibi meydan sizindir koşturun girin insanların haklarına ne benim ne de başkasının umurunda değil.

He ama ileride hesap soran çıkarsa o zaman kıvırmak yok herkese tavsiye verin gerekirse her şeyi önerin nasıl olsa para sizin değil mi?

Ben kimseyi raporlamam nasıl olsa herkesin maskesi düşer ak ve kara ortaya çıkar millet anlar ileride kim nedir ne değildir o zaman iş işten geçmese bari insanlar üzülmese diye umut ediyorum.

Meydan sizindir derken tam olarak ne demek istiyorsun anlayamıyorum maalesef. Siz deyip duruyorsun hala ama biz diye bir şey yok. Başkasının yazdığı mesajları bana maledemezsin. Başkasına mesaj atacaksan onu alıntılayıp at. Ayrıca kime hangi koduda kötü tavsiye verdiğimi gördün şu ana kadar? Sadece denediğim ve beğendiğim modelleri öneririm, ya da bahsi geçen model hakkında bildiğim bir şey varsa onu söylerim.

-Corsair HS50, 1 sene kadar kullandığım ve o zaman için fiyatına göre iyi diyebileceğim bir modeldi. 300 TL civarına almıştım 1 seneden fazla götürdü beni. Hatta hala duruyor kutusunda öyle.
-Ondan yıllar önce Logitech G230 kullanmıştım, o seriyi hayatta tavsiye etmem mesela kimseye.
-MH751 geçen sene Black Friday'den önce mağazada deneyip beğendiğim bir model. Zaten kaliteli bir kulaklığın rebrand yapılmış hali. Aşağıdaki diğer 2 kulaklığı indirimde bulmamış olsam şu an bu modeli kullanıyor olacaktım %99.
-Philips SHP9500 şu an kullandığım kulaklıklardan birisi. Open back giriş seviye uygun fiyatlı bir model isteyen varsa kesinlikle pişman kalmaz. Geçen sene 660 TL'ye gelmişti Amazon'dan Black Friday indirimlerinde.
- Audio Technica M40X kullandığım diğer kulaklık. Katlanabildiği için kolay taşınabiliyor çantada vs. Closed back olduğu için ofiste çalışırken dışarıyı rahatsız etmeden rahatlıkla kullanabiliyorum. Ses kalitesi gayet iyi ve AMP gerektirmiyor, olursa daha güzel oluyor tabii ki sesi orası ayrı. Yine geçen sene Amazon'dan aldım Black Friday indirimlerinden. 770 TL civarına mal olmuştu. SHP9500 ile beraber aldım beğenmediğimi iade etmeyi planlıyordum sonra vazgeçtim fiyatı çok iyi olduğu için.
- Tin T2, iem. 220 TL'ye Aliexpress'ten aldım 2020 Ocak ayında. Yürüyerek işe gidip gelirken ya da toplu taşımada kullanıyorum. Kulak içi kulaklık önerisi isteyen herkese tavsiye edebilirim gönül rahatlığıyla.

Hakka girmek falan o saçmalıklara hiç diyecek birşeyim yok zaten.

@Shuriken

- Audio Technica M40X kullandığım diğer kulaklık. Katlanabildiği için kolay taşınabiliyor çantada vs. closed back olduğu için ofiste çalışırken dışarıyı rahatsız etmeden rahatlıkla kullanabiliyorum. Ses kalitesi gayet iyi ve AMP gerektirmiyor, olursa daha güzel oluyor tabii ki sesi orası ayrı. Yine geçen sene Amazon'dan aldım Black Friday indirimlerinden. 770 TL civarına mal olmuştu. SHP9500 ile beraber aldım beğenmediğimi iade etmeyi planlıyordum sonra vazgeçtim fiyatı çok iyi olduğu için.
- Tin t2, iem. 220 TL'ye Aliexpress'ten aldım 2020 Ocak ayında. Yürüyerek işe gidip gelirken ya da toplu taşımada kullanıyorum. Kulak içi kulaklık önerisi isteyen herkese tavsiye edebilirim gönül rahatlığıyla.
Dac/amp olarak Aliexpress üzerinden alma ihtimalin varsa FX Audio Dac X6 var vergiler ve kargo dahil 450-500 arasına.

HD58x için 5 serisinden ziyade 6 serisine daha yakın olduğunu söylüyorlar ve onlarla kıyaslıyorlar genellikle.

T669 ve K669B aynı mikrofonlar temel olarak. T669 masaya montaj kiti, shock mount, pop filtresi ve tripod ile birlikte geliyor. K669B sadece tripod ile.

O tarz kafa bandı olan kulaklıklar bana hiç rahat gelmiyor nedense. K612 yada K702 deneme şansım olmadı pek bilmiyorum o modelleri ama K712 PRO çok beğenilen modellerden birisi. Fiyatı çok yüksek ama.

Yurtdışından alma durumun varsa şu aralar Sennheiser HD58X Jubilee drop.com üzerinden 150 dolara alınabiliyor. Kargo + gümrük ile 1500-1600 civarına gelir diye tahmin ediyorum.

Şu an kullandığım 3 kulaklığı da yurtdışından aldım bu arada, Tin T2 (aliexpress), Philips SHP9500 ve Audio Technica AT-M40X (Amazondan geçen yılki black friday indirimlerinden).

Benim tavsiyem eğer acelen yoksa ve üst düzey bir kulaklık alacaksan Kasım sonundaki Black Friday indirimlerini beklemen olur.

Kusura bakma alıntı yapmam uzun sürdü.

Konu bölümü oyuncu ekipmanları ve oyuncu kulaklığı.

Ben mi yanlış bölümde yazıyorum acaba?

Son düzenleme:
@Shuriken

Kusura bakma alıntı yapmam uzun sürdü.

Konu bölümü oyuncu ekipmanları ve oyuncu kulaklığı.

Ben mi yanlış bölümde yazıyorum acaba?

Okumak zorunda değilsin mesajları. Rahatsız oluyorsan yada forum kurallarına uymadığını düşünüyorsan rapor edebilirsin. Bölüm oyuncu kulaklıkları bölümü ama sonuçta burası bir forum, inasanların karşılıklı konuşup fikir alışverişi yaptığı bir platform. Sadece oyuncu kulaklığı konuşulacak diye bir kural olduğunu sanmıyorum. Konu içerisinde muhabbet o tarafa doğru kaymış farkındaysan başkasının önerileriyle ve ben de yine fikrimi söylemişim.

Sırasıyla:

İlk en üsteki mesajda kendi kullandığım kulaklıkları anlatmışım sen fotoğraf vs deyip denemediğiniz modeli önermeyin yazdığın için.

Altındaki mesaj Dac tavsiyesi soran birisine farklı bir marka ve model önerilmişti ve bana pahalı geldiği için daha uygun fiyatlı ve kendi kullandığım modeli önermişim alternatif olarak.

Diğer mesajda mikrofon modelleri arasındaki farkı söylüyorum. Aynı mikrofon için karşılaştırmalı ses performansları olan video da atmıştım hatta başka konuda direkt soran kişi kendisi dinleyip karar verebilsin diye. 1/4 fiyatına çok daha pahalı modellere yakın bir performans sunabilen bir ürün sonuçta. Kendim kullanıyorum ve fiyatına göre çok başarılı bulduğum bir ürün.

Onun altında AKG kulaklıklarla ilgili bir mesaja kendi fikrimi yazmışım yine. Rahatsız geliyor bana o tarz kafa bantlı kulaklıklar. Devamında da HD599 alacak olan birisine şu aralar benim de alıp denemeye niyetlendiğim farklı bir modelini önermişim Sennheiser'in yine ve sonrasında indirimi beklemesini tavsiye etmişim ve yurtdışından alışveriş deneyimimi anlatmışım yine.

Neyin peşindesin anlayamıyorum açıkçası. Durduk yere atılmış mesajlar değil hiçbirisi, ya alternatif önerisi, yada ekstra bilgi yada kendi deneyimlerim hepsi de.

@Shuriken önerdiğiniz ürünler için benim hiç fikir beyan ettiğimi gördünüz mü acaba?

Ama konu başlıklarında insanlar sadece oyuncu kulaklığı hevesiyle tavsiye ararlarken sonra bu tür öneriler karşılarına gelince doğal olarak en iyisi istiyorum diye bu ürünleri almak istiyorlar.

Ben tekrar söylüyorum stüdyo kulaklık asla önermem önermek isteseydim hangi işte çalıştığını ve hangi sektörde kendilerini geliştirmek istediklerini sorardım.

Çünkü o ürünleri aldıktan sonra diğer ürünler arasında fark olacaktır elbet ve diyorsun ki neyin peşindesin bende size diyorum ki siz neler yapıyorsunuz ne amaç ile insanları yönlendiriyorsunuz düşünmek dahi istemiyorum.

@Shuriken önerdiğiniz ürünler için benim hiç fikir beyan ettiğimi gördünüz mü acaba?

Ama konu başlıklarında insanlar sadece oyuncu kulaklığı hevesiyle tavsiye ararlarken sonra bu tür öneriler karşılarına gelince doğal olarak en iyisi istiyorum diye bu ürünleri almak istiyorlar.

Ben tekrar söylüyorum stüdyo kulaklık asla önermem önermek isteseydim hangi işte çalıştığını ve hangi sektörde kendilerini geliştirmek istediklerini sorardım.

Çünkü o ürünleri aldıktan sonra diğer ürünler arasında fark olacaktır elbet ve diyorsun ki neyin peşindesin bende size diyorum ki siz neler yapıyorsunuz ne amaç ile insanları yönlendiriyorsunuz düşünmek dahi istemiyorum.

Kimseyi yönlendirdiğim yok. Eğer konuyu baştan okursan konu akışına göre muhabbet o yöne gitmiş ve kendi fikirlerimi yazmışım. Kimseye oyuncu kulaklığı yerine SHP9500 al yada m40x al yazmamışım durup dururken farkındaysan.

Biraz geniş sound stage ve iyi imaging sunan open back bir kulaklık özellikle competitve fps oyunları için çoğu "gaming 7.1 oyuncu" kulaklığından çok daha iyi bir seçim olacaktır.

Stüdyo kulaklıktan kastın nedir tam olarak? Bir kulaklığı hangi özelliği stüdyo kulaklığı yapar? Neden asla önermezsin stüdyo kulaklıklarını oyun için? Bir ürünün adında oyuncu kulaklığı yada stüdyo kulaklığı geçmesi onu diğer işler için kullanılamaz yapmaz. Bak mesela o çok sevilen HyperX Cloud ve Cloud 2 serisi oyuncu kulaklıkları aslında bir stüdyo kulaklığının mikrofon eklenip rebrand yapılmış hali. Aynı şey MH751/752 veya Cloud Orbit serisi için de geçerli mesela. Ne oldu şimdi stüdyo kulaklığıyla oyun oynanmaz mı?

@Shuriken sonunda beni anladın teşekkür ederim sana, bazı kulaklıklar üretim alanları farklıdır.

Markalar ürünlerini başka ürünlerin özelliklerini alarak iyi bir model ortaya çıkarıyor. Bu ürünler hep en iyisi olarak nitelendirmeyelim giriş, orta ve üst seviye diye olarak düşünün.

Şimdi ben insanlara anakartı kötü olup sürücüleri dirençleri yüksek bir kulaklık önerirsem iyi bir performans alamayacaktır.

Markalar bazı ürünlerini üretirken o yüksek değerlere sahip kulaklıkları örnek gösterir gibi piyasaya sunduğunda dahili ses kartı yoksa kötü sonuç alabilir ama ses kartı olursa mükemmel bunda bir sorun yoktur.

En altta saydığınız modelleri sorunsuz kullanacak kaç kişi var acaba anakartları nedir veya ses kartı yeterli midir?

Stereo için söylüyorum bunları USB olursa zaten performansını beğenecektir. Benim MH serisi ile orbit serisi için hiç karşı çıktığımı gördünüz mü?

Kulaklık markanın söylediği değerleri veriyorsa zaten herkes mutlu olur bende kullanmak isterim doğal olarak neden almayayım.

Az önce kesinlikle önermem stüdyo kulaklık diyordun. Mikrofon eklenmiş haline karşı çıkmam diyorsun şimdi de.

MH751 ve 752 aynı modeller. 751 3.5mm girişli. Hangi anarkarta takarsan tak çalışır rahatlıkla besler 10 yıllık falan saçma sapan bir anakart değilse. 752 bunun harici USB ses kartı eklenmiş hali. Kullanıcıya kalmış seçim. Fiyat farkı oldukça az ve eklenen usb aparat başka modellerdeki gibi 7.1 yapıyorum diye sesi boğmuyor ilginç bir şekilde.

Cloud ve Cloud 2 de aynı kulaklık temelinde. Cloud 2'ye 7.1 USB ses kartı eklenmiş, paket içeriği biraz değişmiş, mikrofon çıkabiliyor vs. Bu arada kutu içeriği olarak kulaklık yanında gelen diğer aksesuarlar göz önüna alındığında Cloud serisi çok başarılı modeller.

Cloud Orbit ve Orbit S Audeze Mobius modelinin rebrand yapılmış hali.

Burda bahsi geçen 5 ürünü de herkes kullanabilir anakartı farketmeksizin benim deneyimime göre.

@Shuriken o dediğiniz maalesef Realtek ALC 1200 ve üzeri için geçerli çünkü bende sorduğumda bana da ses kartı ve DAC amplifi önerildi ama anlattım önceden istediğimi vermedi.

Az önce yukarıda yazdığım şey senin hangi değerleri baz aldığındır 50 ile 40 mm sürücü? Veya 40 ile 60 arası empedans kaç maximum güç istiyor.

Sen diyorsun ki az önce önermem şimdi öneriyorsun bende diyorum ki bu değerleri mükemmel besleyecek anakartları stereo olarak bağlayacaksa zor ama USB, ses kart ve DAC alır o zaman rahat kullanım sağlar.

Birazda kullanıcıyı düşünün ve su anakartları çok yüceltmeyin 2 veya 3 senelik anakartları yeni olarak koruma ve PCB üzerinde devre yollarını ayırıp izolasyon yapıyorlar.

@QuaJiHuan Sadece ohm değerine bakarak söyleme, birçok faktör dışında kulaklığın hassaslığı da önemli. Anakartın bunları beslemek için ALC 1200 olması gerekmiyor, bunlar zaten çoğu bilgisayarda kullanılabilmesi için yapılıyor.

Hem insanlar her zaman anakartının besleyip besleyemediğini deneyerek görebilir. Besleyemezse daha az güç gerektiren ya da o modelin ses kartlı olanını alır biter iş. Çoğunlukla besleyemeyen kötü/eski laptoplar veya eski masaüstü bilgisayarlar oluyor.

@enonertetanem o yüzden senden tavsiye almıştım çünkü anakartım kötüydü verdiği ses seviyesi 85 90 DB, ses kartı alınca 100 db geldi amplifi alınca 105 ile 110 seviyeler iyi gibi oldu ama profilleri ayarlamaya başladıktan sonra veya kendi fabrika ayarı ile kullanamaya başlayınca memnun olmadım.

Sen insanların deneyip sonradan ürünü bir alt model olanını almasını düşünüyorsun, ama o ürünü satan mağazalar böyle düşünmüyor iade veya değişim zorlaşıyor, ve başlıyor zamandan ve stresten mağdur olma olayları he iyi bir site veya iade politikası olan yerleri ayrı tutuyorum.

İade ederken veya üst ile alt model arasında alacakları kulaklıklar ilk şu bahane ile karşılaşılacak;
Kutusu açılmış, hijyen kulları gereği almıyoruz, pandemi yüzünden alamıyoruz veya ürünün markası ile anlaşmamız kapsamlı değil gibi bahaneler üretecekler.

Sonra başla uğraş servis, tüketici hakeme sonra cimere yazmaya çok kolay olmayacaktır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı