Logitech G Pro X Wireless Deneyimlerim

• Konuyu başlatan NRVS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 6B
Merhaba arkadaşlar,
Bu makalede sizlere 2 ay 23 gündür kullandığım Logitech G Pro X Wireless deneyimlerimi anlatacağım.

ss4.jpg

d2.jpg

Öncelikle şunu belirteyim Logitech G Pro X Wireless benim sahip olduğum 3. kulaklık sırasıyla önce G230, G933 ve G Pro X Wireless kullandım. Logitech fanboyu gibi görünebilirim ama değilim (G810, G305, G502, Z213 ve G440 kullanıyorum kısaca her şeyim Logitech.) :) :)

İncelemeye dönersek beğendiğim özellikleri
  • Malzeme kalitesi diğer Logitech kulaklıklara göre çok kaliteli duruyor.
  • Sesi ve mikrofonu gayet yeterli. (Arkadaşlarınız ile Discord'da konuşmak için) İsterseniz bu mikrofon ile yayında yapabilirsiniz. Bu kulaklığın mikrofonunu kullanan yayıncı arkadaşım var.
  • Kutusundan bir çift kumaş ped çıkıyor. Deri ped kullanmak istemeyenler için güzel bir alternatif ayriyetten satın almak zorunda değilsiniz.
  • Tasarımı bence çok güzel dışarıda kullanmaya gayet uygun bence. Gündelik kullanımda sırıtacağını sanmıyorum.
  • Kutu içeriğinden gelen taşıma çantasını gereksiz bulsam da gayet şık duruyor. Kulaklığınızı taşımak isterseniz bu çantayı kullanabilirsiniz.
  • Şarjı yaklaşık 15-20 saat arası çok rahat gidiyor. Şarjı şu ana kadar beni hiç yarı yolda bırakmadı. Type-C kablosu ile kulaklığı kullanırken aynı anda şarj da edebilirsiniz.
  • Wireless menzili gayet yeterli. Benim evimin duvarları çok kalın buna rağmen kulaklığı çıkartmadan tuvalete ve mutfağa gidebiliyorum.
  • Deri ped'ler ile ses izolasyonunu yeterli seviyede. Kulaklık kafama tam oturuyor.
  • Mikrofonunun çıkarılabilir olması ve üstünde patlama seslerini engelleyen pop up filtresinin olması gayet güzel.
  • Kulaklığı kullandığınız zaman kendini otomatik kapatabiliyor.(Biliyorum basit bir özellik ama çok işe yarıyor. Yazılımdan kulaklığın kaç dakika sonra kapanacağını ayarlayabiliyorsunuz.)
  • Logitech G HUB yazılımı ile kendi ekolayzer ayarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca her oyun için ayrı ses ayarıda yapabiliyorsunuz.
  • Kulaklıkta herhangi bir sorun olduğunda Logitech servisine ulaştığınızda garanti süresi kapsamında her türlü yardımı sağlıyorlar.(Değişim, yedek parça.)
Gelelim beğenmediğim özelliklerine
  • Kutu içeriği G Pro X kadar zengin gelmiyor.
  • Kutu içeriğinde gelen USB kablo örgülü değil.
  • Kulaklığı kullanırken şarj edersem Type C portunda sanki boşluk varmış gibi soket hareket ediyor. (nasıl anlatacağımı tam bilemedim.)
  • G Hub yazılımı ayarları kablolu modeli (G Pro X) ile aynı değil. Yani G Pro X için yapılmış bir profili Wireless modelde kullanamıyorsunuz.
  • Elimde Type-C den Type-C ye bir usb kablosu olmadığı için telefonda test etme fırsatım olmadı ama kablolu modelinin kutu içeriğinde telefon ile kullanmak için özel kablo çıkıyor.
  • G Pro X modeline göre kulaklık biraz daha kalın. (İçerisinde pil olduğu için.)
Kısaca özetlemek gerekirse kulaklığımdan gayet memnunum fiyat konusunda çok pahalı olduğu için gönül rahatlığı ile tavsiye edemiyorum ama bütçe konusunda sıkıntısı olmayanlar için gayet güzel ve şık bir kulaklık.

Çarpı ile işaretlediklerim Wireless modelinin kutu içeriğinde gelmiyor.
d.png

ss1.png

ss2.png

ss3.png

G Pro X Wireless Özellikleri (Kaynak: Logitech)

Screenshot_2.png

İnceleme ve deneyimlerimi anlattığım makalemin sonuna geldik. İlk kez böyle bir şey yazıyorum. Sonuna kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ederim. Umarım işinize yarar bilgiler verebilmişimdir. Hatalarım için özür dilerim. Herkese iyi günler iyi sosyaller.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle çok teşekkürler. Kablolu modeli yani G Pro X’i almayı düşünüyorum ama kafamda bir soru var. Kulaklığı alırsam muhtemelen sırt çantamda sık sık taşımam gerekecek. Targus TCG660GL çanta kullanıyorum, baya geniş ve yüksek. Taşırken muhtemelen kulaklığın kafa bandı bölümü alt tarafa, kulakçık kısımları ise üst tarafa çevrili olarak; kafa bandı bölümü de çanta içindeki kitaplar arasına girecek şekilde kullanmam gerekecek. Kulaklığı elime alma fırsatım olmadı ama sizce bu duruma engel bir yapısı var mı? Bir de uzun kullanımda ağrı yapma durumu oluşuyor mu?

Acaba hiç HyperX Cloud serisinden kulaklık kullandınız mı? Özellikle yeni çıkanlardan. Görüntü olarak çok benziyorlar. Acaba aynı durum malzeme hissi, rahatlık ve ses olarak aynı veya benzer mi merak ettim.

Hocam öncelikle çok teşekkürler. Kablolu modeli yani G Pro X’i almayı düşünüyorum ama kafamda bir soru var. Kulaklığı alırsam muhtemelen sırt çantamda sık sık taşımam gerekecek. Targus TCG660GL çanta kullanıyorum, baya geniş ve yüksek. Taşırken muhtemelen kulaklığın kafa bandı bölümü alt tarafa, kulakçık kısımları ise üst tarafa çevrili olarak; kafa bandı bölümü de çanta içindeki kitaplar arasına girecek şekilde kullanmam gerekecek. Kulaklığı elime alma fırsatım olmadı ama sizce bu duruma engel bir yapısı var mı? Bir de uzun kullanımda ağrı yapma durumu oluşuyor mu?
Kutu içerisinden kendi taşıma çantası geliyor hocam o çanta sayesinde elinizde ya da sırt çantanıza koyarak taşıyabilirsiniz. Ben dışarıda çok kullanma fırsatım olmadı ama yakın arkadaşım kablolu versiyonu ile aktif olarak dışarda kullanıyor. Taşımanızda bir sorun olacağını sanmıyorum. Genelde bu kulaklık için kafada ağrı yapıyor deniyor ama ben hiç yaşamadım 10+ saat kullandığım oluyor kulaklığı.
Acaba hiç HyperX Cloud serisinden kulaklık kullandınız mı? Özellikle yeni çıkanlardan. Görüntü olarak çok benziyorlar. Acaba aynı durum malzeme hissi, rahatlık ve ses olarak aynı veya benzer mi merak ettim.
Maalesef kullanmadım hocam. Logitech'den vazgeçmek istemiyorum açıkcası. Gerek malzeme kalitesi gerek teknik servisi çok iyi en ufak sorunda yenisini gönderiyorlar. Ve bütün ekipmanlarım Logitech olduğu için bozmak istemiyorum.

Güncel Logitech G635 kullanıyorum daha önce üst segment bir sürü kulaklık kullandım tek kafamı karıştıran konu desibeli biraz düşük G635 ile çok fark yok ama bundan daha da düşük olması kafamı karıştırıyor çünkü benim için alt sınır 95 diyebilirim (LogitechG933-HyperXCloud2-AsusStrix7.1-AsusCenturion-CorsairVirtuoso-SennheiserG4meZero-SteelseriesArctis5) G933ün gıcırtı problemi yüzünden ve şarjının 1-2 sefer hızlı derece bitmesinden dolayı üzülerek değiştirdim ama hiçbirinin performansı yanına yaklaşamadı açıkcası benim için şimdide G635in gıcırtı problemi biraz beni yormaya başladı bir sonraki kulaklığım performansından dolayı yine Logitech olmasını ve wireless olmasını istiyorum tek merak ettiğim Pro X Wireless kaldı denemeden de bu fiyatlara almak istemiyorum kafam karışık.

Sanırım son karar G PRO X alacağım ben de. Umarım tablette USB giriş ile kullanınca ses ve mikrofondan güzel bir performans alırım. Blue voice sadece uygulamadan mı aktif ediliyor bu arada?

2000 liraya bu kulaklığı almayı düşünüyorum, siz alalı bayağı zaman geçmiş hala memnun musunuz kulaklıktan sizce almalı mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı