Logitech G213 değişim talebi

Drwenski

Hectopat
Merhaba. Logitech G213 kullanıyorum ve ürünümde basmayan tuşlar var. Ürünü Logitech'e bildirdim. Beni RMA'ya yönlendirdiler. RMA benden adres bilgilerimi ve kişisel bilgilerimi istedi sonra da el ile yazılmış bilet numarasını klavyenin seri numarasıyla birlikte gözükecek şekilde fotoğrafını çekmemi istedi. Hepsini yaptım. Aradan 5-6 gün geçti bugün benden istediği şey -vat/ tax ID. Bunun ne olduğuyla ilgili bir fikrim yok yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten araştırdığıma göre sizden vergi numaranızı istemişler hocam. Kelimeleri Türkçeye çevirdiğimiz zamanda kdv/vergi kimliği olarak çıkmakta. Vergi numaranızı nereden öğrenebileceğinizi bilmiyorum ancak.
Herhangi bir şekilde iş yeri adresi veya ticaret amaçlı yaptığımı belirtmedim. Bunu istemesi çok saçma. Araştırmalarıma göre Amazon'un vergi numarasını atıp kendi vergi numaram yok diyince sorun yapmıyorlarmış. (Amazon'dan satın alanlar için geçerli.)

Herhangi bir şekilde iş yeri adresi veya ticaret amaçlı yaptığımı belirtmedim. Bunu istemesi çok saçma. Araştırmalarıma göre Amazon'un vergi numarasını atıp kendi vergi numaram yok diyince sorun yapmıyorlarmış. (Amazon'dan satın alanlar için geçerli.)
Sorunu tamamen çözdün mü? RMA süreci hakkında bilgi verir misin? Ben de uğraşıyorum bir ürünüm için, ilk önce ret mektubu falan dediler sorun çıkardılar ve sonrasında e mail atıp bazı bilgiler istediler. Yine ret mektubu kısmı vardı fakat satın aldığım firmanın bunu bilmediğini yardımcı olmayacağını yazdım. Tecrübelerini paylaşır mısın?

Geri
Yukarı