Logitech G502 Hero vs Zowie EC2

swashbuckler91

Centipat
Fiyat olarak hemen hemen iki ürün de aynı.
EC2’nin artısı; piyasadaki en ergonomik mouse olması.

Eksisi; sensörü 3360 ve tipsiz oluşu.

G502’nin artısı; piyasadaki en kaliteli sensör olan Hero’yu kullanması.

Eksisi; henüz bilmiyorum ancak ağır olduğu söyleniyor.

Bu iki mouse arasında kaldım, hangisini tavsiye edersiniz?

Elinin boyutları nedir ve fareyi nasıl tutuyorsun fingertip,claw,palm belirtirsen daha iyi önerilerde bulunabiliriz.

Attığım farelerden bütçenize uygun olanı seçmeniz daha iyi olacaktır.

Bu tutuş şekillerini biraz açabilirmisiniz. Bende bugün ROG Strix Evolve aldım ama başparmağım yandaki tuşlara tam yetişmiyor. Tutuş şeklimi değiştirmem gerekiyor. Alışılabilirmi acaba ben belki 25 yıldır farklı tutuyordum :p
Attığım farelerden bütçenize uygun olanı seçmeniz daha iyi olacaktır.
Logitech çok güzel görünüyor.

G403 ve DeathAdder V2' yi mağazada denemiştim, benim elim için biraz büyük geldiler açıkçası. Bahsettiğim iki fareden birini önermemenizin sebebi nedir acaba?

G403 ve DeathAdder V2' yi mağazada denemiştim, benim elim için biraz büyük geldiler açıkçası. Bahsettiğim iki fareden birini önermemenizin sebebi nedir acaba?
G502 fazlasıyla ağır bir fare arkadaşımda vardı kullanırken bileğimin ağrıdığını hatırlıyorum EC2 de günümüz farelerine göre güncel değil.

Arkadaşlar bu Zowie'nin fiyatının neden böyle olduğunu bilen birisi var mı? Bir de o fiyat için DPI seviyesi biraz düşük değil mi? Ben bugün ROG STRIX Evolve aldım ve 7200DPI'a kadar çıkabiliyor.

Arkadaşlar bu Zowie'nin fiyatının neden böyle olduğunu bilen birisi var mı? Bir de o fiyat için DPI seviyesi biraz düşük değil mi? Ben bugün ROG STRIX evolve aldım ve 7200DPI'a kadar çıkabiliyor.

DPI'ın o kadar düşük olmasının sebebi insanların 1600 DPI'ın üstüne geçmemesinden dolayı yoksa isteseler daha da üstünü koyabilirler.

Gönül ister G Pro Wireless alalım fakat bir fareye 1300 TL vermek içimden gelmiyor şu döviz kurlarında maalesef. Aynı sensör olduğu için G502 Hero siparişi verdim, ağırlık konusuna biraz oynayıp bakmak istiyorum. Yapı olarak iri yarı biri olduğum için rahatsızlık hissetmem diye düşünüyorum ama yine de iade kolaylığı açısından Mm'den sipariş verdim. Deneyimimi yazarım buradan.

Arkadaşlar bu Zowie'nin fiyatının neden böyle olduğunu bilen birisi var mı? Bir de o fiyat için DPI seviyesi biraz düşük değil mi? Ben bugün ROG STRIX Evolve aldım ve 7200DPI'a kadar çıkabiliyor.

Piyasada gördüğün Çin menşeli ürünlerin hemen hemen hepsi, Zowie markasının kalıplarını taklit ederek mouse üretiyor. Tasarım, ergonomi konusunda en başarılı firma ve bu oyun sektörünün Apple'ı gibi olduğu için fiyatları çok yüksek.

Şahsi fikrimi soracak olursan o paraları hak edecek bir malzeme kalitesi yok fakat daha Zowie alıp da pişman olanı görmüş değilim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı