Logitech G512 Blue Switch uzun süreli kullanım inceleme

Logitech G512 Blue Switch modelini yaklaşık olarak 6 ay boyunca sıkıntısız bir şekilde kullandım. Ancak sonrasında Key chattering (tuşa basında 2 kez basılmış gibi ya da hiç basmama durumu) pek çok tuşta olmaya başladı. Switch'lerin içine basınçlı havayla üfleme yaptım ancak çok yararı olmadı. Ardından bir anda u tuşumda gariplik fark ettim Keycap'i çıkarıp bakayım dedim bir baktım Switch'i tutan kısım ortadan bölünmüş. Fotoğrafta görebilirsiniz.

WhatsApp Image 2020-11-03 at 16.07.12.jpeg

Logitech'e mail attım böyle böyle sıkıntı var Keycap için değişim durumu söz konusu mu? Attıkları mailde sadece Keycap'i çıkarıp içine üflemem söylendi. Okunmamıştı bile. Garantiye vermeyi düşündüm ancak muhtemelen para iadesi olacaktı ve o zaman aldığımda klavye 574 liraydı şu an o fiyata güzel bir mekanik klavye almak pek mümkün değil. Sonrasında yine bir sıkıntıyla karşılaştım ve bu çok şaşırtıcı çünkü bu durum sadece alt seviye olan mekanik klavyelerde görülen bir durum. M tuşuna kenardan bastığımda tuş kendi kendine çıkıyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkte görebilirsiniz. Romer G versiyonunda arkadaşlarımda da bolca key chatter ve tuş fırlaması oldu.
Sonuç olarak kimseye bu klavyeyi ve diğer Logitech mekanik klavyelerini önermiyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ancak ben bununla uğraşmak durumunda bile kalmamalıyım. Bana 70 milyon tuş vuruşuna kadar klavyenin çalıştığı söylenip 10000. tuş vuruşunda keycap fırlayacaksa bu fiyatlara satılması saçma. "Her şeyin ötesinde, bu tür klavyelerde kaliteli keycap beklemek bana göre doğru değil." söyleminize katılmıyorum, dediğim gibi custom klavye yapıp çevremde satan da birisi olarak keycap fiyatlarına ve yapımına da hakimim.

Sizin klavyenizin kırıldığını hissedemez Logitech. Ki bu, sadece Logitech için değil, her marka için geçerli. Hem müşterinin hem de satıcının sorumluluğu vardır. Satıcının sorumluluğu, bir sorun yaşandığında müşterinin yanında olmaktır.

Müşterinin sorumluluğu ise, sorun yaşadığı anda satıcı ya da firma ile iletişime geçmektir. Uğraşmak zorundasınız yani. Benim de farelerim bozuldu, klavye tuşlarım kırıldı. Yaptığım ilk iş markanın garanti departmanına başvurmak ve sonucu beklemek oldu.

Tekrar ediyorum, bu sadece Logitech özelinde değil, her marka için geçerli.

Keycap konusunda dediklerimin ise arkasındayım. Çoğu marka fiyatı ne olursa olsun kalitesiz keycap kullanıyor. Zaten bunu ancak "custom" bir klavye kullanmaya başladığınızda anlıyorsunuz.

Yine dediğime geliyor aslında. Ben tuş takımı için 1 ay bekledim ki o zamanlar destek sistemi böyle gelişmiş değildi. Logitech alıp sorun yaşayan, özellikle Romer G'leri kırılan çok tanıdığım oldu ancak bir kere bile Logitech garanti konusunda mağdur etmedi.

Sizin klavyenizin kırıldığını hissedemez Logitech. Ki bu, sadece Logitech için değil, her marka için geçerli. Hem müşterinin hem de satıcının sorumluluğu vardır. Satıcının sorumluluğu, bir sorun yaşandığında müşterinin yanında olmaktır.

Müşterinin sorumluluğu ise, sorun yaşadığı anda satıcı ya da firma ile iletişime geçmektir. Uğraşmak zorundasınız yani. Benim de farelerim bozuldu, klavye tuşlarım kırıldı. Yaptığım ilk iş markanın garanti departmanına başvurmak ve sonucu beklemek oldu.

Tekrar ediyorum, bu sadece Logitech özelinde değil, her marka için geçerli.

Keycap konusunda dediklerimin ise arkasındayım. Çoğu marka fiyatı ne olursa olsun kalitesiz keycap kullanıyor. Zaten bunu ancak "custom" bir klavye kullanmaya başladığınızda anlıyorsunuz.

Yine dediğime geliyor aslında. Ben tuş takımı için 1 ay bekledim ki o zamanlar destek sistemi böyle gelişmiş değildi. Logitech alıp sorun yaşayan, özellikle Romer G'leri kırılan çok tanıdığım oldu ancak bir kere bile Logitech garanti konusunda mağdur etmedi.
Logitech hissetmiyor zaten benim sıkıntımı. Ben detaylı bir şekilde anlatıp açıkladım sorunumu. Sıkıntı tam anlaşılsın diye de video ve fotoğrafla dahi anlattım. Bana gelen cevap saçmaydı keycapi çıkar üfle. Ben buradan müşteri desteğinin yetersiz olduğunu ve şikayetime bakmaya bile tenezzül etmediklerini düşünüyorum ve 2 kere uğraştım bunun için. Ben aldığım ürün için bu kadar uğraşmak zorunda değilim, Logitech fanboyluğuna gerek yok bence daha fazla. Ha daha fazla uğraşsam belki iyice darlasam olur muydu ondan da emin değilim ama benim böyle bir sıkıntı için bu kadar uğraşmam gerekiyorsa buraya da yazımı yazarım.

Size yardımcı olmak ve sorununuz çözülsün, aldığınız ürün elinizde patlamasın diye uğraşıyorum. Fanboyluk ile ne alakası var bunun? Corsair alsanız ve aynı şey yaşansa, yine aynı yöntemleri uygulamanızı önerirdim.

Neyse, uzatmaya gerek yok. Görüşümü en başında belittim zaten. Gaming klavyelerden fazla kalite beklememek gerekiyor.

Size yardımcı olmak ve sorununuz çözülsün, aldığınız ürün elinizde patlamasın diye uğraşıyorum. Fanboyluk ile ne alakası var bunun? Corsair alsanız ve aynı şey yaşansa, yine aynı yöntemleri uygulamanızı önerirdim.

Neyse, uzatmaya gerek yok. Görüşümü en başında belittim zaten. Gaming klavyelerden fazla kalite beklememek gerekiyor.
Yardımınız için teşekkür ederim, ben yanlış anlamışım o zaman. Ama dediğim gibi detaylı olarak anlattım ben zaten onlara sıkıntıyı. Not: Şu anda klavyeyi test klavyesi olarak kullanmaya başladım switchleri lehimle değiştirip o klavyede test ediyorum. İyi yanı bu oldu benim için deney yapabiliyorum yeni switchler üzerinde. Bundan dolayı zaten artık garantiye girmiyor. Tekrardan yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı