Logitech G533 İncelemesi

Gereksiz. Tiamat 2.2 V2 incelememe "Çok sesli." diyerek başlamıştım. Bu incelememe ise bu şekilde başlama gereksinimi duydum, çünkü cidden gereksiz bir kulaklık. Detaylarına birazdan değineceğim, başlayalım bakalım.

Kutu:
Kutu tasarımı, idare eder denilebilir. Hiçbir özelliği olmayan ve Premium hissettirmeyen bir kutu. Kendisinden 2-3 kat daha ucuza satılan Razer kulaklıklar daha iyi bir kutu içeriğine sahip. Sennheiser HD400S'ten farksızdı kutu hissiyatı, ki 400s kesinlikle Premium hissettirmesi gereken bir ürün değil. Pek beğenemedim açıkçası, ancak çok da önemli değil benim için. Dışı kötü gözükmüyor sonuçta. Kutu içinden şarj etmemiz için bir kablo çıkıyor, kablo yeteri kadar uzun ve kablo takılıyken ürünü kullanmaya devam edebiliyoruz.
Kutu 1.jpeg

Kutu2.jpeg

Malzeme kalitesi:
Malzeme kalitesine girmeden önce, Razer Tiamat 2.2 V2'yi satıp üstüne neredeyse hiç para koymadan bu ürünü aldığımı söylemeliyim. Ürünü cidden ucuza aldım, ama yine de malzeme kalitesi olarak daha iyi bir şey bekliyordum. Ürünü ilk elime aldığımda sanki Rampage ürün tutuyormuşum gibi hissettim diyebilirim, bunu abartmadan söylüyorum. Ürünün dışı tamamen plastikten yapılmış, kafa ayarı yapılan yer ise metal. Ürünün neredeyse tamamında bulunan mat plastiğin hissiyatı çok kötü olmasa da, çok kırılgan duruyor. Tiamat 2.2 V2 kullandıktan sonra dandik hissettirdiğini söyleyebilirim. Ürünün Logitech logosunun bulunduğu kısım ise parlak plastikten oluşuyor, bu bana kalırsa çok berbat bir tercih olmuş, çünkü çok kolay çiziliyor ve parmak izi mıknatısı işlevi görüyor. Kulaklığın fazla fazla sallandığını da belirtmeliyim.
1.jpeg

2.jpeg

Logo.jpeg
Ergonomi:
Ergonomi olarak ürünün kendisi sınıfta kalır değil, sadece pek stabil olmadığını söyleyebilirim ancak hiçbir şekilde rahatsızlık vermedi bana, ki benim kafam biraz büyüktür. Kulaklarımı hiç sıkmadığı ve kafamın üstünde ağrıya sebep olmadığını belirtmek istiyorum. Şikayetçi olduğum nokta kulaklığın süngeri. Çok rahatsız, aşırı kaşındırıyor. Belki birkaç hafta kullanıldığında alışılıyordur ancak Arctis ürünleri gibi olduğunu düşünmeyin. Direkt deri kulak pedi aldım ben. G633 ve G933 modeli için yapılmış olan pedleri kullanabilirsiniz.
Sünger.jpeg
Mikrofon kalitesi:
Günümüz standartları için yetersiz. Bu ürünün en zayıf noktasının mikrofonu olduğunu söyleyebilirim. Kendi içindeki kıtlama seslerini bile kaydediyor ve ses olması gerektiği kadar net değil. Oyun oynarken Discord'da arkadaşlarınız sizi duyacaktır ancak bunun dışında geçer not verebileceğim bir mikrofon değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ses kalitesi:
Ses kalitesi iyi. Kötü olduğunu hiçbir şekilde söyleyemem, ses kalitesini beğendim. Her ne kadar 40mm sürücüler bulunsa da güçlü ses verdiğini söyleyebilirim. Çok iyi bir FPS oyuncusu olmadığımdan Surround performansı hakkında yorum yapamıyorum ancak Warzone oynarken insanların nereden geldiğini fark etmekte zorluk yaşamadım. Logitech G HUB ile yeterli miktarda EQ ayarı yapabiliyorsunuz, yeterli bir yazılım olduğunu söyleyebilirim.

Pil performansı:
Tam şarj ile Surround özelliği kapalıyken 12-13 saat arası kullanabildiğimi gördüm. Yeterli diyebilirim.

Sinyal:
15 metreye yakın bir çekim performansı var, odamın üst katında bulunan odada kulaklığa ses geliyor ancak araya duvar girdiğinde sinyal sekteye uğrayabiliyor. Arctis 1 Wireless modelinden daha uzakta kullanılabiliyor. Bu açıdan memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Puanlama:
Bu fiyata çok daha iyi kulaklıklar var. 2.el olarak 550-600TL civarına bulursanız alıp memnun kalabilirsiniz ancak bırakın şu anki fiyatı olan 1600 TL'yi vermeyi, 1100 TL bile olsa alınmaz. Kablosuz olması her ne kadar güzel olsa da, daha iyi modeller bulunabilir. Arctis 1 Wireless ve Corsair Void Pro Wireless çok daha iyi kulaklıklar. Ürüne verebileceğim not 3.5/5, fiyatını göz önünde bulundurarak verebileceğim not 2/5.[

Son düzenleyen: Moderatör:
Gereksiz. Tiamat 2.2 V2 incelememe "çok sesli." diyerek başlamıştım. Bu incelememe ise bu şekilde başlama gereksinimi duydum, çünkü cidden gereksiz bir kulaklık. Detaylarına birazdan değineceğim, başlayalım bakalım.

kutu:
Kutu tasarımı, idare eder denilebilir. Hiçbir özelliği olmayan ve premium hissettirmeyen bir kutu. Kendisinden 2-3 kat daha ucuza satılan Razer kulaklıklar daha iyi bir kutu içeriğine sahip. Sennheiser HD400S'ten farksızdı kutu hissiyatı, ki 400s kesinlikle premium hissettirmesi gereken bir ürün değil. Pek beğenemedim açıkçası, ancak çok da önemli değil benim için. Dışı kötü gözükmüyor sonuçta. Kutu içinden şarj etmemiz için bir kablo çıkıyor, kablo yeteri kadar uzun ve kablo takılıyken ürünü kullanmaya devam edebiliyoruz.

malzeme kalitesi:
Malzeme kalitesine girmeden önce, Razer Tiamat 2.2 v2'yi satıp üstüne neredeyse hiç para koymadan bu ürünü aldığımı söylemeliyim. Ürünü cidden ucuza aldım, ama yine de malzeme kalitesi olarak daha iyi bir şey bekliyordum. Ürünü ilk elime aldığımda sanki Rampage ürün tutuyormuşum gibi hissettim diyebilirim, bunu abartmadan söylüyorum. Ürünün dışı tamamen plastikten yapılmış, kafa ayarı yapılan yer ise metal. Ürünün neredeyse tamamında bulunan mat plastiğin hissiyatı çok kötü olmasa da, çok kırılgan duruyor. Tiamat 2.2 V2 kullandıktan sonra dandik hissettirdiğini söyleyebilirim. Ürünün Logitech logosunun bulunduğu kısım ise parlak plastikten oluşuyor, bu bana kalırsa çok berbat bir tercih olmuş, çünkü çok kolay çiziliyor ve parmak izi mıknatısı işlevi görüyor. Kulaklığın fazla fazla sallandığını da belirtmeliyim.
ergonomi:
Ergonomi olarak ürünün kendisi sınıfta kalır değil, sadece pek stabil olmadığını söyleyebilirim ancak hiçbir şekilde rahatsızlık vermedi bana, ki benim kafam biraz büyüktür. Kulaklarımı hiç sıkmadığı ve kafamın üstünde ağrıya sebep olmadığını belirtmek istiyorum. Şikayetçi olduğum nokta kulaklığın süngeri. Çok rahatsız, aşırı kaşındırıyor. Belki birkaç hafta kullanıldığında alışılıyordur ancak Arctis ürünleri gibi olduğunu düşünmeyin. Direkt deri kulak pedi aldım ben. G633 ve G933 modeli için yapılmış olan pedleri kullanabilirsiniz.
mikrofon kalitesi:
Günümüz standartları için yetersiz. Bu ürünün en zayıf noktasının mikrofonu olduğunu söyleyebilirim. Kendi içindeki kıtlama seslerini bile kaydediyor ve ses olması gerektiği kadar net değil. Oyun oynarken Discord'da arkadaşlarınız sizi duyacaktır ancak bunun dışında geçer not verebileceğim bir mikrofon değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ses kalitesi:
Ses kalitesi iyi. Kötü olduğunu hiçbir şekilde söyleyemem, ses kalitesini beğendim. Her ne kadar 40mm sürücüler bulunsa da güçlü ses verdiğini söyleyebilirim. Çok iyi bir FPS oyuncusu olmadığımdan Surround performansı hakkında yorum yapamıyorum ancak Warzone oynarken insanların nereden geldiğini fark etmekte zorluk yaşamadım. Logitech G HUB ile yeterli miktarda EQ ayarı yapabiliyorsunuz, yeterli bir yazılım olduğunu söyleyebilirim.

pil performansı:
Tam şarj ile Surround özelliği kapalıyken 12-13 saat arası kullanabildiğimi gördüm. Yeterli diyebilirim.

sinyal:
15 metreye yakın bir çekim performansı var, odamın üst katında bulunan odada kulaklığa ses geliyor ancak araya duvar girdiğinde sinyal sekteye uğrayabiliyor. Arctis 1 Wireless modelinden daha uzakta kullanılabiliyor. Bu açıdan memnun kaldığımı söyleyebilirim.

puanlama:
Bu fiyata çok daha iyi kulaklıklar var. 2.el olarak 550-600TL civarına bulursanız alıp memnun kalabilirsiniz ancak bırakın şu anki fiyatı olan 1600 TL'yi vermeyi, 1100 TL bile olsa alınmaz. Kablosuz olması her ne kadar güzel olsa da, daha iyi modeller bulunabilir. Arctis 1 Wireless ve Corsair Void Pro Wireless çok daha iyi kulaklıklar. Ürüne verebileceğim not 3.5/5, fiyatını göz önünde bulundurarak verebileceğim not 2/5.[

Hocam konuyu hortlatdığım için özür dilerim. Sizce ASUS ROG STRIX GO 2.4 mü almalıyım bunu mu? Bu 1500 TL, ASUS ROG STRIX 2.4 GO 2000 TL. Kafam biraz büyük ama ASUS deri olduğu için terletme yapar mı veya kulağıma sığar mı bilmiyorum ondan kafam karışık, sizce ne yapmalıyım?

Go 2.4 kulaklarıma küçük gelir mi diye düşünüyorum bide deri ya ondan dolayı kararsız kaldım. Yinede teşekkürler
Bu kulaklık deri değil ama çok kaşındırıyor hocam, maksimum 1 saat kullanır sonra çıkarmanız gerekir yüksek ihtimalle. Go 2.4 bu ikisi arasında daha iyi, ama farklı modellere bakabilirsiniz.

Bu kulaklık deri değil ama çok kaşındırıyor hocam, maksimum 1 saat kullanır sonra çıkarmanız gerekir yüksek ihtimalle. Go 2.4 bu ikisi arasında daha iyi, ama farklı modellere bakabilirsiniz.
"Artık herşey için çok geç". Hocam bir gaz ile aldım çünkü diğer kişiler önermiş youtube videolarında vs. inşallah pişman olmam. Olursamda satar asusu alırım.

Geri
Yukarı