Logitech G610 Orion Brown İncelemesi

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar bu konuda size yaklaşık bir hafta önce aldığım Logitech'in giriş seviyesi mekanik klavyesi G610 Orion Brown'un amatör bir incelemesini yapmak istiyorum.

Öncelikle ürünü hepsiburada'dan Logitech satıcısı adı altında 309 TL'ye satın aldım. Ürünüm elime ulaştığında 3 kat balonlu naylon ile sarılıydı. (Hepsini patlattım) Bayramdan dolayı ürün elime biraz geç ulaştı fakat genel olarak ürünün teslimatından gayet memnun kaldım.

3.jpg

4.jpg

Gelelim klavyenin teknik özelliklerine;

RGB desteği mevcut değil sadece siyah beyaz arasında gidip gelebiliyoruz.
Uzunluk: 15.3 cm
Genişlik: 44.3 cm
Yükseklik: 3.4 cm
Ağırlık: 1259 gram (Eski klavyeme kıyasla bayağı ağır)
Kablo Uzunluğu: 1.8 metre
Cherry MX Brown tuş anahtarlarına sahip.

2.jpg

Kablosu önceki klavyem G103'ün aksine örgü kablo ve fazlasıyla sert bir kabloya sahip. Herhangi bir makro tuşu mevcut değil.

Klavyenin ayarlanabilen 3 farklı duruşu mevcut, iç içe gömülmüş iki adet ayağı var. Bilek desteği yok. Üzerinde ek olarak 4 adet multimedya tuşu, 1 adet oyun modu tuşu, 1 adet parlaklık ayarlama tuşu, bu tuş ile ayarlayabileceğiniz 5 farklı parlaklık seviyesi mevcut ve bir adet de ses ayarını yaptığımız silindirimiz var.

5.jpg

6.jpg

Logitech Gaming Software'da 3 adet aydınlanma modu mevcut;

1-Serbest : Bu ayarda her tuşun rengini kendimiz belirliyoruz
2-Alanlar : Bu ayarda ise bölgeler hazır olarak karşımıza geliyor örneğin yön tuşları, wasd vesaire, biz de bunları ayrı ayrı ışıklandırabiliyoruz.
3-Efektler: Bu sekmede karşımıza 5 adet ayar çıkıyor.
A-Sabit Parlaklık
B-Canlı : Bu ayarda tuşlar aynı anda yanıp yanıp sönüyor.
C-Yıldız Efekti : Rastgele tuşlar yanıp yanıp sönüyor.
D-Işık Dalgası : Meksika dalgası hesabı.
E-Tuşa Basma : Bastığınız tuş yanıyor, başka tuşa basınca sönmüyor.

inceleme1.png

Kullanıcı Görüşü:
Tasarımıyla başlamak istiyorum gayet yalın ve güzel bir tasarımı var ve internetteki fotoğraflara göre çok daha güzel bir görüntüsü var. Mekanik hissiyatı beni tatmin etti özellikle de boşluk tuşu, daha önce mekanik klavyeye sahip olmamış olsam da birkaç mekanik klavye test etme şansım olmuştu. Yazı fontunun adını bilmiyorum fakat gayet hoş bir font kullanılmış. Klavye daha önce kullandığım klavyelere göre biraz daha yüksek, hem bilek desteğinin olmayışı hem de klavyenin kalın olması bazı durumlarda kullanımı zorlaştırıyor. Klavyenin altında bulunan yumuşak ayaklar sayesinde klavye yerine yapışıyor. Klavyenin üzerindeki ses ayarı da gayet kullanışlı, yani en azından ben aktif olarak kullanıyorum. Işık şiddetine gelirsek gayet yeterli bir ışık şiddetine sahip.

Genel olarak özetlersek:

Artıları:
  1. Sade ve güzel tasarım.
  2. Zengin ışıklandırma seçenekleri.
  3. Multimedya tuşlarının kullanışlılığı.
  4. Tuş hissiyatı gerçekten başarılı.
  5. Kalitesini hissettirmesi.
  6. Bence fiyatına göre gayet iyi performans veriyor.
  7. Kablo kalitesi.
Eksileri:
  1. Klavyenin biraz kalın olması.
  2. Bilek desteğinin olmaması.
  3. Renk seçeneklerinin dar olması.

Akşam saatlerinde karanlıkta ışık testinin de fotoğraflarını atacağım. Şimdiden herkese iyi ve kötü yorumları için teşekkür ederim.

Bence çok para bir klavye için. Ki 300 TL'ye HyperX Alloy FPS, 500 TL'ye CM Pro L RGB gibi çok iyi modeller varken.
Benim için sorun değil. Her zaman almışken en iyisini alma kafasındayım. Kulaklıkta öyle yaptım Cloud 2 aldım memnunum. Zaten staj param ile alacağım. Ne kendime, ne aileme zorluk çıkacak.

K70 "en iyisi" değil ki. CM Pro L ve HyperX Alloy çok iyi modeller zaten. Boşu boşuna 200-400 TL daha fazla vermenize gerek yok. En iyisi deyip de kendinizi kandırmayın yani.

Not: Cloud 2'de en iyisi değil. Ondan çok daha iyi bir sürü kulaklık var.

K70 "en iyisi" değil ki. CM Pro L ve HyperX Alloy çok iyi modeller zaten. Boşu boşuna 200-400 TL daha fazla vermenize gerek yok. En iyisi deyip de kendinizi kandırmayın yani.

Not: Cloud 2'de en iyisi değil. Ondan çok daha iyi bir sürü kulaklık var.
Cloud 2 Fiyatına göre en iyilerden biri değil mi şimdi? Tabi ki en iyisi değil. Ancak en iyilerin arasında, keza K70 de öyle. Fiyata bakmaksak K70 RGB en iyi 5 Klavye arasına girer bence. Bir kere çok sağlam duruyor ürün.

HyperX Alloy FPS demişken, bu gün Gameekstra'ya G403 almaya gittim. Klayeleri de bir yandan inceliyordum. HyperX'in yeni gelen bir ürünü var klavye olarak. Bilek desteği, Multimedya tuşları ile K70'in kopya hali gibiydi. Ürünü çok beğendim. İlerleyen zamanlarda incelemesi çıkarsa düşünebilirim aslında.

Cloud 2 Fiyatına göre en iyilerden biri değil mi şimdi? Tabi ki en iyisi değil. Ancak en iyilerin arasında, keza K70 de öyle. Fiyata bakmaksak K70 RGB en iyi 5 Klavye arasına girer bence. Bir kere çok sağlam duruyor ürün.

HyperX Alloy FPS demişken, bu gün Gameekstra'ya G403 almaya gittim. Klayeleri de bir yandan inceliyordum. HyperX'in yeni gelen bir ürünü var klavye olarak. Bilek desteği, Multimedya tuşları ile K70'in kopya hali gibiydi. Ürünü çok beğendim. İlerleyen zamanlarda incelemesi çıkarsa düşünebilirim aslında.

Cloud 2 değil, Cloud ve Cloud Core fiyatında en iyileri.

Ayrıca K70 ülkemizde pahalı. Yurtdışında olsaydınız çoktan K70 almış olurdunuz.

Yurtdışını bir görseniz. Sözüm size değil ama NZXT ve James Donkey markalarını videolardan öğrenip tüm markaları biliyorum sanıyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı