Logitech G733 alınır mı?

Bütçe
1700-1800
Merhabalar, kısa süre önce ben de Logitech G733 satın aldım fakat şarj konusunda takıldım. Şarjdayken kullanmak çok sıkıntı olur mu, yoksa ayrı bir zamanda özellikle şarja takılmalı mı? Bataryanın boşu boşuna ölmesini istemiyorum. Şarjdayken kulaklığı kapatmalı mıyım? İlk kablosuz deneyimimden dolayı soruyorum kusura bakmayın. Kullanım kılavuzuna baktım da bir şey göremedim.
Açıkcası ben de kulaktan dolma bilgilere hakimim. Şarjda bir şeyi kullanırsam pil ömrünün öldüğüne inanıyorum tabii bu sadece benim fikrim herhangi bir kanıtım yok. Logitech G533 de kullandım bir süre sonra şarjı daha kısa gitmeye başladı ama şarjda kullanımdan dolayı bir problem mi yoksa pille mi alakalı bilemiyorum. Bir arkadaşım da başka bir model logitech kulaklıkta şarjda kullanımdan dolayı giriş yerinde tak çıkar yapmaktan, kafayı çevirmekten, vs aşınma olmuş. Windowsdan sürekli şarj alma sesi alıyor. G733 kullanımımdan bahsedecek olursam; Bunu şuan akşam uyumadan bırakıyorum pc açık uyuduğum için ertesi gün de alıp kullanıyorum. Şarjın uzun gitmesi için de şunu tavsiye edebilirim; ben eskiden kulaklık sesini yüksekte sabit bırakır tarayıcının vs sesini kısar açardım. Bunda okuduğum kadarı ile yapılan şarj testleri ses ayarı %50de iken yapılmış. Ben de sesi 50 düzeyine çektim. Zaten RGB kapalı kullandığımdan 2 gün, günde ortalama 4 saat kullanımda %30-40 a düşüyor ertesi güne uğraşmamak için kapatarak şarj ediyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Öncelikle ben alırken hiç yorum bulamadığım için yorum yapmak istiyorum, ürünün beyaz rengi elime dün ulaştı. Oldukça hafif yaklaşık 2 saat oyun oynadım kafamda yok gibi o derece. Genel olarak wireless ve/veya yüksek segment kulaklıklar kadın dostu olmuyor g635 çok iyiydi ama 1 senede kafamı ezdi resmen. Şarjı tabi zamanla ölecek ama %40 kutudan çıkardım biraz müzik dinledim 2 saat kadar da fortnite save the world oynadım sesler bana yeterli geldi ve 2 saatin sonunda %23 şarjı kaldı şimdilik bu iyi gibi. Wireless alıcıya gelirsek kasanın arkasına taktım 7 metre koridordan geçip mutfağa girdiğim anda kesildi ama oda içerisinde yeterli. Kulaklık ayarı bildiğimiz kulaklıklar gibi kenarlardan açılmıyor,aradaki bandın kademesini değişerek kullanabiliyoruz. Fiyat/performans ürünü kesinlikle değil ama benim için konfor ürünü oldu.
Son olarak ben bunu alırken biliyordum ama belki siz duymamışsınızdır;
Benim gibi gözlük kullanıyorsanız kenardaki rgbler gözlükten aşırı yansıyor bu da oyundayken gözünüze biri lazer tutuyormuş hissi yaratıyor ara ara. Ben kapatarak kullanmayı tercih ettim. Çerçeve kenarlarında herhangi bir baskı yaratmadı. Başka bir sorunuz olursa kullandıkça yardımcı olabilirim.
Ses yüksekliği ve ses kasma durumları nasıl? Sesin nereden geldiği falan yeterince belli oluyor mu? Film ve Müziklerde performansı nasıl? Bu soruları da cevaplarsan sevinirim.

G733 fiyatları 1600 TL bandında görüyorum. İtopyada 1800 TL'ye Razer Blackshark V2 Pro var. V2'nin rakibi Pro X Wireless. G733'den daha iyi. Sınırlı stok olduğundan sipariş geçtim. Yabancı site ve video incelemelerine de baktım. 2400 TL bandındaki Pro X Wireless'a denk her konuda. Ses kasmak için daha iyiymiş ama. Şarjı gerçekten de 24 saat civarı gidiyormuş. G733 1600 TL'den daha ucuza bulunabilirse bir şey diyemem tabi ki. Geçerli zaman ayarladım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunda ayak seslerini çok net alıyorum hatta kıstığımı söyleyebilirim. Müzik ve film izlerken de bana yeterli geliyor.
Şarjı falan nasıl gidiyor peki? Bir de gözlüğüm var ışıkları rahatsız eder mi çok? 2 haftadır hangi kulaklığı alacağıma karar verebilmiş değilim ama G430'dan geçeceğim için ne alırsam alayım memnun kalacağım muhtemelen :D

Şarjı falan nasıl gidiyor peki? Bir de gözlüğüm var ışıkları rahatsız eder mi çok? 2 haftadır hangi kulaklığı alacağıma karar verebilmiş değilim ama G430'dan geçeceğim için ne alırsam alayım memnun kalacağım muhtemelen :D
Şarjı bana günde ortalama 4 saat kullanımda 3 gün gidiyor. Bende de gözlük var o yüzden ışıkları kapatarak kullanıyorum ilk başlarda çok rahatsız ediyordu gözüme lazer tutuluyor gibi ama ara sıra kendi kendine açıldığını fark ettim. Çok da rahatsız etmiyormuş. Pedleri çok rahat onun garantisini veririm. Alışma sürecinden sonra gözlükle hiç rahatsız etmiyor.

Şarjı bana günde ortalama 4 saat kullanımda 3 gün gidiyor. Bende de gözlük var o yüzden ışıkları kapatarak kullanıyorum ilk başlarda çok rahatsız ediyordu gözüme lazer tutuluyor gibi ama ara sıra kendi kendine açıldığını fark ettim. Çok da rahatsız etmiyormuş. Pedleri çok rahat onun garantisini veririm. Alışma sürecinden sonra gözlükle hiç rahatsız etmiyor.
Bazı oyunlarda ışıklar açılıyor, onu G Hub ayarlından kapatabilirsiniz. Bu özelliğin dışında eğer çekim mesafesi dışına çıkarsanız otomatik olarak ışıklar açılıyor ve çekim alanına geri girerseniz kapanıyor ama bazen açık kalıyor onun için kapatıp açarsanız veya çekim alanından çıkıp tekrar çekim alanına girerseniz düzeliyor.

Merhabalar, kısa süre önce ben de Logitech G733 satın aldım fakat şarj konusunda takıldım. Şarjdayken kullanmak çok sıkıntı olur mu, yoksa ayrı bir zamanda özellikle şarja takılmalı mı? Bataryanın boşu boşuna ölmesini istemiyorum. Şarjdayken kulaklığı kapatmalı mıyım? İlk kablosuz deneyimimden dolayı soruyorum kusura bakmayın. Kullanım kılavuzuna baktım da bir şey göremedim.
Sen yazınca aklıma takıldı. Çözüm bulabildin mi acaba ?
Çıkabiliyor ama yıkamanı önermem. İçinde Karton tarzı bi malzeme var tam emin değilim aklında bulunsun

Son düzenleme:

Şarjdayken kullanabilme ihtimalim var mı ve dönüştürücü ile telefonda da kullanabilir miyim?
şarjdayken kullanabilme ihtimalim varmı ve dönüştürücü ile telefondada kullanabilirmiyim?
Sen yazınca aklıma takıldı. Çözüm bulabildin mi acaba ?
Çıkabiliyor ama yıkamanı önermem. İçinde Karton tarzı bi malzeme var tam emin değilim aklında bulunsun
şarjdayken kullanılabiliyormu ve dönüştürücü ile telefonda kullanılabilirmi
Bazı oyunlarda ışıklar açılıyor, onu G Hub ayarlından kapatabilirsiniz. Bu özelliğin dışında eğer çekim mesafesi dışına çıkarsanız otomatik olarak ışıklar açılıyor ve çekim alanına geri girerseniz kapanıyor ama bazen açık kalıyor onun için kapatıp açarsanız veya çekim alanından çıkıp tekrar çekim alanına girerseniz düzeliyor.
şarjdayken kullanılabilirmi ve dönüştürücü ile telefonda veya tablette kullanılabilirmi

Son düzenleme:
Razer Blackshark V2 Pro aldım. İlgilenirseniz incelemem:

Yeni konular

Geri
Yukarı