Logo tasarımında kendimi nasıl geliştirebilirim?

Şu işi para için yapacaksanız yapmayın gözünüzü seveyim. 10 TL'ye logo olmaz. 50 TL'ye logo olmaz. 100 TL'ye logo olmaz. Doğru dürüst iş yap, yüksek fiyatlara sat. Logo tasarım öyle çizeyim yapayımla olmaz. O logonun bir anlamı olmalı, bir emeği olmalı.

Bir logonun para etmesinin sebebi de zaten logonun anlamı ve senin hayal gücündür. Daha A'yı öğrenmeden Z'ye gidip para kazanmak istiyorsunuz.
Niye benim yaptığım logoların emeği yok mu?

Kendim çizdim ben o logoları.

Niye benim yaptığım logoların emeği yok mu?
Dostum tamam vardır da bir anlamı var mı? Anlamı ne yani bunun? Bir parfümcüye logo yapıp da üste parfüm çizmenin bir anlamı yoktur. Bu zaten artık standart ve alışılmış. O parfüm ikonuna bir şeyler eklemen lazım. Alışagelmişin dışına çıkman ama anlamı da çok bozmaman gerekiyor.

Dostum tamam vardır da bir anlamı var mı? Anlamı ne yani bunun? Bir parfümcüye logo yapıp da üste parfüm çizmenin bir anlamı yoktur. Bu zaten artık standart ve alışılmış. O parfüm ikonuna bir şeyler eklemen lazım. Alışagelmişin dışına çıkman ama anlamı da çok bozmaman gerekiyor.
İyi bir minimal logo kaç TL den başlıyor?

İlk yaptığım logo dışındaki logolar pek beğenilmedi. Kendimi bu konuda nasıl geliştirebilirim?

1. Asla pes etme, Başaramadığın her proje seni başarıya daha çok yakınlaştırır.
2. Defterinde ara sıra çizimler yaparak kendini geliştir, Hayal gücünü genişletirsin.
3. Diğer hocalarımın dediği gibi Popüler markaların tasarım yollarına bakabilirsin. İnan işe yarar.
4.İstersen bir logo tasarlamadan önce az çok ne yapacağını paint gibi bir Programla çizerek kafanda oluştur. Hatta Paint'te tasarladığın taslağı Illustrator'e atarak üzerinden çizim yapabilirsin.
5. Hazır olduğunu hissetiğinde logo satmadan önce arkadaşlarına veya yakınlarına bedava logo yaparak kendini geliştir, Hem gönüllerini de kazanırsın :)
6. Logolarına eleştirisel gözle bak. Ve içindeki eleştirmen susana kadar, "Hah, işte bu" diyene kadar Logoda değişiklikler yap. Yazı fontu olur, Renk olur, Ona sen karar verirsin.

Geri
Yukarı