LoL ADC için taktikler

Josepstalin

Decapat
Daha fazla  
Beyler merhaba bugünden itibaren LoL'de ADC oynamaya başladım. Şimdi kendime bir Support bulacağım neyse adc oynayan varsa aranızda (ligi yüksekse daha iyi olur) ADC'de nelere dikkat etmeliyim, ADC oynamak belli bir yetenek mi gerektirir yoksa oynadıkca gelişebilir miyim? Neler yapmalıyım bir yardım olursanız güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle minyonlara son vuruş yapmayı öğrenmeniz gerekiyor.

Evet nişancı oynamak yetenek gerektirir. LoL'e başladığımdan beridir 6-7 yıldır ADC oynuyorum ve normalde üzerindeki yükü yüksek olan bir roldür. Minyonlarına kesinlikle dikkat etmelisin ve dakika başı minyon yapmalısın. Desteğinin sana verdiği desteği sürekli izle ve one göre oyna. Savaşlarda pozisyonunuzu çok iyi ayarlamalısınız. Takımının destek oyuncusuna yakın dur ve savaşı başlatan kişi sen olma. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Öncelikle minyonlara son vuruş atmalısın. Çünkü adc oynarken koridoru çok ittirirsen rakip ormancı tarafından çok kolay gank yersin. Bot lane diğer koridorlara benzemez. Gank yemesi daha kolaydır. Dediğim gibi bu son vuruş işi çok önemlidir. Biraz da zordur. Çünkü son vuruş derken kastetiğim minyonun canı biraz azalınca direk vurmak değil. Cidden minyonu son canına kadar kullanmaktan bahsediyorum. Bak ben EUW Master eloda oynuyorum ve burada bile bunu yapamayanlar var. Bu yüzden bunu hafife alma ve antrenman moduna girip buna çalış. Gelelim takım savaşlarına. Takım savaşlarında desteğine yakın oynamalısın. Savaşı sen başlatmamalısın. Destek veya başka savaş başlatmaya uygun karakter varsa o başlatmalıdır. Fakat genellikle destek başlatır savaşları. Savaşta karşıda suikastçı varsa kesinlikle takımının yanından ayrılma. Bu sayede suikastçı o kadar kişinin arasına girip sana tek atmaya korkar ve yapamaz zaten. Kesinlikle savaşta rakip takıma çok yaklaşmamalısın. Sen menzilli bir karaktersin. Bunu kullanmalısın. Kite yapma yeteneklerini adamların içine değil adamlara karşı mesafeyi korumak için kullanmalısın. Bunun dışında karşıda çok tank yoksa önerim rüzgarın hiddeti eşyasını almandır. Fakat karşıda tank ağırlıklı bir takım varsa kraken katili alman çok daha mantıklı olur. Ölümsüz kalkanyay ise karşıda sana tek atma potansiyeli olan karakterlere karşı mantıklı olur. Önerdiğim kartakterler ise şuanki metaya göre Jinx ve Xayah olur. Karşıda çok tank varsa Vayne alınabilir. Lucian alıp erken oyunda oyunu domine de edebilirsin. Vericeğim taktikler bunlar. Gerisi oyunu oynayarak gelişir zaten. İyi oyunlar. :)

Öncelikle minyonlara son vuruş atmalısın. Çünkü adc oynarken koridoru çok ittirirsen rakip ormancı tarafından çok kolay gank yersin. Bot LAN'e diğer koridorlara benzemez. Gank yemesi daha kolaydır. Dediğim gibi bu son vuruş işi çok önemlidir. Biraz da zordur. Çünkü son vuruş derken kastetiğim minyonun canı biraz azalınca direk vurmak değil. Cidden minyonu son canına kadar kullanmaktan bahsediyorum. Bak ben EUW Master eloda oynuyorum ve burada bile bunu yapamayanlar var. Bu yüzden bunu hafife alma ve antrenman moduna girip buna çalış. Gelelim takım savaşlarına. Takım savaşlarında desteğine yakın oynamalısın. Savaşı sen başlatmamalısın. Destek veya başka savaş başlatmaya uygun karakter varsa o başlatmalıdır. Fakat genellikle destek başlatır savaşları. Savaşta karşıda suikastçı varsa kesinlikle takımının yanından ayrılma. Bu sayede suikastçı o kadar kişinin arasına girip sana tek atmaya korkar ve yapamaz zaten. Kesinlikle savaşta rakip takıma çok yaklaşmamalısın. Sen menzilli bir karaktersin. Bunu kullanmalısın. Kite yapma yeteneklerini adamların içine değil adamlara karşı mesafeyi korumak için kullanmalısın. Bunun dışında karşıda çok tank yoksa önerim rüzgarın hiddeti eşyasını almandır. Fakat karşıda tank ağırlıklı bir takım varsa Kraken katili alman çok daha mantıklı olur. Ölümsüz kalkanyay ise karşıda sana tek atma potansiyeli olan karakterlere karşı mantıklı olur. Önerdiğim kartakterler ise Şu anki metaya göre Jinx ve Xayah olur. Karşıda çok tank varsa Vayne alınabilir. Lucian alıp erken oyunda oyunu domine de edebilirsin. Vericeğim taktikler bunlar. Gerisi oyunu oynayarak gelişir zaten. İyi oyunlar. :)

Eyvallah dediklerinizi uygulayacagım

Öncelikle minyonlara son vuruş atmalısın. Çünkü adc oynarken koridoru çok ittirirsen rakip ormancı tarafından çok kolay gank yersin. Bot LAN'e diğer koridorlara benzemez. Gank yemesi daha kolaydır. Dediğim gibi bu son vuruş işi çok önemlidir. Biraz da zordur. Çünkü son vuruş derken kastetiğim minyonun canı biraz azalınca direk vurmak değil. Cidden minyonu son canına kadar kullanmaktan bahsediyorum. Bak ben EUW Master eloda oynuyorum ve burada bile bunu yapamayanlar var. Bu yüzden bunu hafife alma ve antrenman moduna girip buna çalış. Gelelim takım savaşlarına. Takım savaşlarında desteğine yakın oynamalısın. Savaşı sen başlatmamalısın. Destek veya başka savaş başlatmaya uygun karakter varsa o başlatmalıdır. Fakat genellikle destek başlatır savaşları. Savaşta karşıda suikastçı varsa kesinlikle takımının yanından ayrılma. Bu sayede suikastçı o kadar kişinin arasına girip sana tek atmaya korkar ve yapamaz zaten. Kesinlikle savaşta rakip takıma çok yaklaşmamalısın. Sen menzilli bir karaktersin. Bunu kullanmalısın. Kite yapma yeteneklerini adamların içine değil adamlara karşı mesafeyi korumak için kullanmalısın. Bunun dışında karşıda çok tank yoksa önerim rüzgarın hiddeti eşyasını almandır. Fakat karşıda tank ağırlıklı bir takım varsa Kraken katili alman çok daha mantıklı olur. Ölümsüz kalkanyay ise karşıda sana tek atma potansiyeli olan karakterlere karşı mantıklı olur. Önerdiğim kartakterler ise Şu anki metaya göre Jinx ve Xayah olur. Karşıda çok tank varsa Vayne alınabilir. Lucian alıp erken oyunda oyunu domine de edebilirsin. Vericeğim taktikler bunlar. Gerisi oyunu oynayarak gelişir zaten. İyi oyunlar. :)

Teşekkürler 15 maçımın sadece 2 tanesini kaybettim %70Win zafer oranım var :)

Geri
Yukarı