LoL düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

askem01

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba;

Öncelikle bilgisayarımın özellikleri 3.40 Ryzen işlemci, 8 GB RAM, 4 GB ekran kartı ( AMD Radeon 570 ) vb.
Yani bilgisayarımın özellikleri LoL'ü cok rahat kaldırabılıyor.
Ancak geçen gün gelen güncellemeden sonra ( yaklasık bu günden itibaren 1.5 hafta önce ) oyuna girerken ve oyuna girdiğimde de FPS 10 - 15 arası seyrediyor. Ekran kartımı güncelledim. DDU ile silip tekrar yükledim ancak ne yazık ki hala FPS sorununu çözemedim. İlk 5 dk oyun berbat. Tekrar oyundan cıkıp girdiğimde düzeliyor FPS 220 250leri görüyor. Ancak ilk 5 dk hiç oynayamıyorum.

Konuyu çözmem adına yardım eder misiniz?

İyi günler dilerim.

Oyunlarda bazen güncellemeler kimi kartlar için böyle sıkıntılar yaşatabiliyor. Tam ekran, tam ekran pencere modları arasında geçiş yaparak bir dene istersen. O modlar arasında bazen hata olabiliyor.

@pankynindişi bu oyunlar işlemciden fazlasıyla yararlanan oyunlar olduğu için FPS'in istediğin değerlerin altında kalıyor olması normal. İşlemci çekirdek frekansı yüksek ve çok çekirdekli işlemcilerde iyi sonuç veriyor bu oyunlar.

@pankynindişi bu oyunlar işlemciden fazlasıyla yararlanan oyunlar olduğu için FPS'in istediğin değerlerin altında kalıyor olması normal. İşlemci çekirdek frekansı yüksek ve çok çekirdekli işlemcilerde iyi sonuç veriyor bu oyunlar.

Bazı yerlerde grafikleri yükselt güç ekran kartına binsin falan yorumları gördüm ne kadar doğru?

1050 Ti için fp bir işlemci önerin var mıdır bir de.

Bir ara bahsettiğiniz sorunu bende yaşıyordum. Oyunun ortasında bir anda FPS değerim 1 ila 10 arasında gidip geliyordu. Bilgisayarı kapatıp açana kadar da düzelmiyordu. Bilgisayara format atıp kasanın içine iyi bir temizlik yaptıktan sonra ve ardından düzenli temizlik yapmaya başladıktan sonra hiçbir sorun ile karşılaşmadım bu tarzda. Format çözüm olmayabilir ancak bilgisayarın iç temizliği, ekran kartı işlemci fanlarının içerisindeki birikmiş tozları temizlemek, RAM'i temizlemek gerçekten işe yarayabiliyor.

Mesela özel oyun kurdum. Oyuna girdiğimde bir sıkıntı yaşamıyorum. Ancak Online bir oyunda FPS neden bir anda düşer. İnternet ile alakalı bir sıkıntı olsa hiç düzelmez. Aradan 3 - 5 dk sonra oyundan çıkıp tekrar girdiğimde FPS tekrar 250 270leri görüyor.
Bir ara bahsettiğiniz sorunu bende yaşıyordum. Oyunun ortasında bir anda FPS değerim 1 ila 10 arasında gidip geliyordu. Bilgisayarı kapatıp açana kadar da düzelmiyordu. Bilgisayara format atıp kasanın içine iyi bir temizlik yaptıktan sonra ve ardından düzenli temizlik yapmaya başladıktan sonra hiçbir sorun ile karşılaşmadım bu tarzda. Format çözüm olmayabilir ancak bilgisayarın iç temizliği, ekran kartı işlemci fanlarının içerisindeki birikmiş tozları temizlemek, RAM'i temizlemek gerçekten işe yarayabiliyor.

Dediğiniz temizliği 2 hafta önce uyguladım ki temizlikle alakalı olsaydı bile 5 dk sonra oyundan çıkıp girdiğimde tekrar düzelmezdi. Ama dendiğiniz doğru tabii. Temizlik şart FPS oyunlarında.

Eklemeyi unutmuşum, termal macun yenilenmesi de çok önemli. Yanlış bilmiyorsam 3-4 ayda bir termal macun da yenilenmesi gerekiyor işlemcinin. Bu video temizlikte yardımcı olabilir sana.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eklemeyi unutmuşum, termal macun yenilenmesi de çok önemli. Yanlış bilmiyorsam 3-4 ayda bir termal macun da yenilenmesi gerekiyor işlemcinin. Bu video temizlikte yardımcı olabilir sana.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Termal macunlarımda tamam hem ekran kartı hem de islemcide. Dediğiniz bütün temizlik ve macun olaylarını yaptım. Hala çözemedim. En son format atacağım. Onu denemedım ama denemekte istemıyorum. Sonrasına üşeniyorum :D

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı