LoL eşleştirme sistemi

Derecesiz giriyorsan normal. Rankedı açman gerek. Rankedde önemli olan Level değil, rank. Ne maçlar gördüm 30 Level adam 200 Level adamları tokatlıyor. Level önemli değil.

Hocam biraz daha sabredin dereceli açılınca daha az oyunu berbat eden insan geliyor ve maalesef Türkiye sunucusu öyle.

Arkadaşlarımın uzun ısrarları sonucunda bu oyuna olan ön yargılarımı bir kenara bırakıp başlamaya karar verdim, ilk 3 gün cidden keyifli bir oyun çekiyordum ki son 1 gündür maçıma gelen 250+, 150+ seviye oyuncular neticesinde oyundan soğudum ve League of Legends oyununun tamamen zaman israfı olduğunu bir kez daha anladım. Bu oyuncuların ustalık seviyeleri genellikle 800k(Yasuo) 400k(Katarina) civarlarında ve takımınızda gerçekten e-sporcu veya smurf bir oyuncu yoksa maçın 15 dakika sürmesi muhtemel. Ayrıca oyunda öyle oyuncular var ki 300 seviye olup benim gibi yeni oyunculara karşı(15-20 seviye) galip gelip bir de ez, eforsuz, ezdik, gömdük, oyunu silin gibi kelimeler kullanıyorlar.

Uzun lafın kısası League of Legends oyununa 10 üzerinden vereceğim puan sadece 4 dür.
30. Seviye olana kadar beklemelisiniz.
Maalesef oyuna yeni başlayan sayısı eskisi kadar çok olmadığı için eşleşme sırasında yüksek seviyeler oyununuza denk gelebiliyor. Size olduğu gibi çoğu yeni başlayan da halihazırda oynayan arkadaşları ile oynuyor ve bu yüzden sizin yüksek seviyeli oyuncularla karşılaşma ihtimaliniz artıyor.

Oyuncuların davranışlarına gelecek olursak ülkemizdeki Aşağılık Kompleksi fazlalığını görebiliriz.
Kişiler belki de hayatlarının hiç bir alanında övgü görmedikleri veya başarılı olmadıkları için düşük seviye ve oyun bilgisi yetersiz insanlarla dalga geçmekten keyif alıyorlar.

Tek başıma etkili olamasam da bu durumu düzeltmek için her oyuna girişimde "Keyifli, küfürsüz bir oyun diliyorum :)" yazarak oyuna başlarım.
Zaten sıkıntılı tipleri bu yazıya verdikleri absürt cevaplardan anlayabilir ve anında susturabilirsin :)

League Of Legends gerçekten beni başladığı günden beri bir şekilde kendine çeken bir oyun. Zamanında fazlaca DOTA(Warcraft 3 : Frozen Throne) oynamama rağmen bu kadar beni kendisine çekmeyi başaramamıştı.
Oyunun oyuncu kaynaklı olumsuzluklarını kenara bırakıp oyunun kendi güzelliğine odaklanman dileğiyle 😇

1 saat önce maçtan çıktım bizim takımdaki en yüksek level 50ydi ustalık 2kişide vardı
karşı takımda 1.2m katarina altın ıv 515level
ve yanındaki yüksek profilli takım arkları vardı böyle eşleştirme olmaz uglum

Yeni konular

Geri
Yukarı