LOL hala oynanır mı? Başlamak mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Furkan1461

Megapat
Sorular basit eskiden çok güzel olduğu söyleniyordu şimdi nasıl? Oynayanlar varsa yazabilir mi?

Şahsımca başlanmaz ama başlayacaksan West serverinde başla.

Başlanır fakat sinir, stres sahibi olman çok muhtemel. Tatmin olma duygusu bu oyunda var olmadığı için bir anda kendini bataklığa düşmüş halde bulabilirsin. Yine de başlamak istersen serverler arasında oyuncu olarak hiçbir fark yok. West serveri ve Türkiye serveri, oyuncu mentalitesi olarak birebir aynı. Kesinlikle Tr'de başlamalısın. Hem bahsettiğim sebeplerden hem de düşük ping daha iyidir.

Sorular basit eskiden çok güzel olduğu söyleniyordu şimdi nasıl? Oynayanlar varsa yazabilir mi?
Başlama. Eskiden çok güzeldi evet. Ama şimdi saç baş ağartıyor. Sinir krizi geçiriyorsun. Adalet Meydanı'ndan sadece Meydan'a dönmüş oyun. 8 yıllık oyuncuyum, bıraktım ben. TR, West, PBE.. Bütün hesaplar boşta şu an. Hayatın tadını çıkar. Başlarsan yediğin yemekten bile zevk alamıyorsun.

Oyunu ne amaçla oynadığınıza bağlı. Benim için oynamak zevk almaktır zaten. Yenilsem bile zevk aldığım çok oyun oluyor. Hâlâ da oynarım. Eğer diğer oyuncuları da susturur sadece pingler üzerinden iletişim kurarsanız zevk alırsınız. Ama kazanmak için oynuyor, kazanamadığınız durumlarda sinirleniyorsanız hiç başlamayın, arkadaşların dediği gibi sinir stres sahibi olursunuz.

Başla, 2-3 aya tamamıyla öğrenmiş olursunuz. Arkadaşlarınızla oynuyorsanız zevkiniz biraz artar.

EUW sunucusunda, hatta ve hatta TR ve dışındaki tüm sunucularda oyuncu kalitesi aynı. Hangi sunucuda başlarsanız başlayın, oyun içinde illa kanser olma dediğimiz tabiri yaşarsınız. Yani "TR'de oynuyorum, burada çok kanser kitlesi var EUW'a geçeyim oradaki oyuncular sportmenliğe uygun davranışlar sergiler" tarzı bir yaklaşımla yaklaşmaya çalışmayınız.

Eğer League of Legends gibi bir oyuna yapılışından 10 yıl sonra başlayacaksanız 2-3 ayda oyunun tam anlamıyla mantığını kavrayıp dereceli oyunlar oynamaya başlayacağınızda ne olursa olsun mutlaka yanınıza bir arkadaş alın. Oyunu oynarken aktif bir sesli iletişiminiz olsun ve iyi anlaşmaya çalışın.

Not olarak, öğrenme aşamasında mutlaka oyunu iyi bilen bir arkadaşınızdan "oyun bilgisi" dediğimiz tabiri öğrenin.

Oyunda yapılabilecek şeyleri yerine getirince keyif alabilirsiniz. Zevkine attığım maçlarda tilt oluyordum. Ayarlardan takım sohbeti ve tüm sohbeti kapattım. Her seferinde mute atmama gerek olmadan sohbet yerine oyunuma odaklanıp lig kasıyorum. 12 win ard arda aldım. Bu seriden öncesi sancılıydı ama takmıyordum. Odaklanırsanız zevk almanız mümkün. Kaldıki zevkleri önceden ön göremeyiz. S3'den beri oynuyorum. Hala güzel tarafları var oyunun. Tavsiye vermiyorum deneyimlemeniz gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı