LoL Sadece Bir Tek Şampiyon ile Oynayabilme

efe yazgı

Kilopat
Daha fazla  
LoL'e yeni başladım denebilir. Daha 2 gün önce 30 seviye oldum ve maalesef tek bir şampiyonlar oynayabiliyorum o da Miss Fortune. MF dışında başka şampiyon denediğimde hep kötü oynuyorum. Mainim ADC. Bir Jinx veya Caitlyn oynayayım dediğimde hep batırıyorum ama MF'de kaybetsek bile ben iyi oluyorum. Örnek vermek gerekirse en son bozgun aldığım oyunda 17/7/3 oynamıştım. Bildiğim için mi yoksa bana kolay geldiği için mi bilmiyorum başka şampiyon da oynamak istemiyorum pek. MF çok basit geliyor. Oyun başlarında pasifinden ve Q'sundan dolayı birçok diğer ADC'lere göre çok daha fazla hasarı var ve pasifinden dolayı farm yapmak diğer birçok ADC'lere göre çok daha kolay. İlk 3 levelde zaten kesin 1 kill almış oluyorum Q'yu minyona sektire sektire karşı takımın canı zaten yarıya kadar iniyor sonra da Support'a da bağlı olarak agresif bir saldırıyla ilk 3 levelde önce başlıyorum zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz da takımında ya da karşıda o şampiyonlar ile ne yapıyorlar izleyerek öğrenirsin şampiyonları. 10 senedir oynuyorum ben daha önce hiç oynamadığım hero'yu veriyorlar zaten daha önce 1000 kere matchup'ta karşılaştığımızdan yeteneklerini ezberlemiş oluyorum direkt sanki daha önce oynamış gibi başlıyorum oynamaya. Daha çok yenisin yavaş yavaş olur. Ben de öyleydim sonra gözüm kapalı Draven Baltası Stackler oldum oyun boyunca balta düşürmediğim oluyordu ağır ezersem.

Hocam kendinizi başka karakter oynamak istiyorsanız biraz zorlamanız lazım. Bizde anamızın karnında öğrenemedik sonuçta birkaç pratik ile istediğiniz karakteri rahatlıkla oynayabileceğinizi düşünüyorum.

MF kolay çar olmasına rağmen tek bir çar ile oynamamanı tavsiye ederim. Diğer çarları da dene, kötü oynasan bile dene. Çünkü bir gün dereceli girmek istediğinde MF banlarlar ise hiçbir şey yapamayacaksın. Eğer diyorsan ki kapalı seçim takılırım, sadece MF oynayacağım diyorsan o zaman oyna. Ama tavsiyem başka çarları da dene.
Dipnot:LOL'ü bırakabiliyorsan bırak :)

LoL'de yüksek seviyede değilim gümüş-altın civarında oynuyorum fakat 2 senede öğrendiğim bir şey varsa her karakterin dezavantajını bilmek lazım. Miss Fortune oynuyorsanız karakterinizin kaçma mekaniğinin olmadığını bilerek oynarsanız daha az ölürsünüz, daha iyi pozisyon alırsınız.

Birden fazla şampiyon da ustalaşmak zor ama öğretici videolarını izle derim. Ben şuan tüm ADC şampiyonlar ile ortalama bir oynayış yapabiliyorum.

Hocam ARAM'a girin gelen şampiyonları sürekli deneyin. Bakarsınız hoşunuza giden başka şampiyonlar çıkar, belli olmaz. Ben birçok şampiyonu oynamayı ARAM'da öğrendim. Ayrıca bunun bir olumlu yanı da karşınıza geldiğinde yeteneklerini ve menzillerini de bileceğiniz için kendi şampiyonunuzu oynarken kendinizi nasıl savunacağınızı da kestirebiliyorsunuz. Ayrıca ARAM oldukça zevkli bence. :)

Geri
Yukarı