LoL Top lane üstünlük nasıl kurulur?

frat_ppxy

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar LoL'e yeni başladım. Tüm laneleri denedim ve top lane'i seçtim ancak karşıma gelenler koridoru bana zindan ediyor adeta. Minyon kesemiyorum. Tam kaseceğim zaman adam beni kesmiş oluyor. Oyun başı güçsüz olan şampiyonlar seçmemeye çalışıyorum ama yine de farm yapamıyorum. Lane kontrol nasıl yapılır videoları izledim ancak bu sorumun cevabını bulamadım. Nasıl bende bu şekilde rakibe farm yaptırmadan ezici bir üstünlük kurabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar LoL'e yeni başladım. Tüm laneleri denedim ve top lane'i seçtim ancak karşıma gelenler koridoru bana zindan ediyor adeta. Minyon kesemiyorum. Tam kaseceğim zaman adam beni kesmiş oluyor. Oyun başı güçsüz olan şampiyonlar seçmemeye çalışıyorum ama yine de farm yapamıyorum. Lane kontrol nasıl yapılır videoları izledim ancak bu sorumun cevabını bulamadım. Nasıl bende bu şekilde rakibe farm yaptırmadan ezici bir üstünlük kurabilirim?
Solo farm yapmak için zor yer. Genelde yakın dövüş olduğu için farm kontrolüyle birlikte karşı tarafla yapılan takasları kontrol zor olacaktır yeni başlayanlara. Oyunda sadece ve sadece kusursuz farm yapan biri başka hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan karşıya üstünlük kurar zaten.
Bu yüzden önce midde olabilir büyücülerle veya farmı kolay olan karakterlerle farm olayını çözün gerekirse sadece botlarla oynayıp bu işi halledince gerisi gelir.

Geri
Yukarı