LoL üst koridor şampiyon önerisi

Aklıma gelmişken kulaklarınızın çınlatılması sizin için sorun değilse Vayne veya Shaco'da deneyebilirsiniz; kötü oynarsanız takımınız, iyi oynarsanız da karşı takım kulaklarınızı çınlatacaktır. 🙃

Vayne neyse de Shaco oyundaki en sevmediğim şampiyon. Yıllardır LoL oynarım her maçta banlıyorum maalesef. Üst koridorda karşıma gelirse ben de Volibear alırım başka türlü çözülmez.

Hocam LoL de asıl mantık bir karakterle oyun oynamak olmadığından dereceli maçlarda karşı karakterleri düşürecek şampiyonlar almalısınız. Örneğin, Counterstats gibi sitelerde kayle yazdığında hangi şampiyona karşı zayıf hangi şampiyona karşı güçlü gibi bilgiler oranlarla verilmiş. O yüzden oraya bakıp şampiyon seçimi yapabilirsiniz. Eğer ilk seçim sizdeyse üst koridorda oynarken genellikle yaptığım ormancı karakterleri almak. Mesela warwick ile üst koridor, pantheon ile üst koridor gibi. Bu şekilde karşı ormancı size karşı güçlü şampiyon alırken üst koridor ya dikkat etmiyor ya da sizin diğer takım üyelerinize karşı güçlü şampiyon almaya çalışıyor. Bu dediğim tabii bir olasılık. Her defasında olacak diye bir kaide yok. Ayrıca şuan yamada aşırı güçlü olan irelia, yone, yuumi, darius banlanabilir. Gerçi bu saydıklarım sezon 3 de bile banlanıyordu darius falan :) Ayrıca Cho gath, Mordekaiser gibi tank şampiyonlara yönelmenizi tavsiye ederim. Aşırı tank ve kombosuyla müthiş hasar çıkartabiliyorlar. Cho gath pasifiyle koridorda durmanızı can yenilemenizi sağlarken ve Q yeteneği uzaktan vurduğu için koridorda üstünlük kurabilirsiniz. Mordekaiser baskına gelen rakip ormancılara karşı birebir. Direkt olarak zayıf olan ya üst koridor şampiyonu ya da ormancıya ulti atıp icabına bakıyorsunuz :) Mordekaiser gri bar doldukça W yeteneği fazladan kalkan veriyor ve tekrardan W bastığınızda size bir kısmı can olarak dönüyor. Bu yüzden takaslardan güzel çıkmanıza yardımcı olur.
Teşekkürler değerli bilgileriniz için. Counterstats gibi sitelerin gerçeği yansıttığını düşünmüyorum yani orada başka bir şey anlatılıyor. Orada istatistik bilgisi var. Bariz çalışan bir şey söz konusu değil. Benim isteğim temel bilgiler. Soraka'ya karşı Zyra, Teemo'ya karşı Malp, Kayle'ye karşı Jax, Shen'e karşı Ryze, Camille'ye karşı Fiora/Poppy gibi.

Teşekkürler değerli bilgileriniz için. Counterstats gibi sitelerin gerçeği yansıttığını düşünmüyorum yani orada başka bir şey anlatılıyor. Orada istatistik bilgisi var. Bariz çalışan bir şey söz konusu değil. Benim isteğim temel bilgiler. Soraka'ya karşı Zyra, Teemo'ya karşı malp, Kayle'ye karşı Jax, Shen'e karşı Ryze, Camille'ye karşı Fiora/Poppy gibi.

Sen sordun hangi çarı neyle counterlarım diye biz mi yanlış anladık ne istiyorsun sen?

Teşekkürler değerli bilgileriniz için. Counterstats gibi sitelerin gerçeği yansıttığını düşünmüyorum yani orada başka bir şey anlatılıyor. Orada istatistik bilgisi var. Bariz çalışan bir şey söz konusu değil. Benim isteğim temel bilgiler. Soraka'ya karşı Zyra, Teemo'ya karşı Malp, Kayle'ye karşı Jax, Shen'e karşı Ryze, Camille'ye karşı Fiora/Poppy gibi.
Probuilds'den profesyonel oyuncuların neye karşı ne aldığını ve bununla birlikte hangi itemleri tercih ettiklerini inceleyebilirsin.

Tek tek buraya hangi şampiyon hangisine karşı avantajlı yazamayız çok uzun sürer. Sadece LoL için yapılmış bazı programlar ve internet siteleri var. Örneğin arama motoruna Riven Counter yazarsan karşına Riven'a karşı alman gereken şampiyonlar çıkacaktır. Hangi şampiyon, hangisine karşı daha avantajlı kısmını böyle halledebilirsin.

Geriye kalan tek şey oynanış maalesef, bir şampiyonun karşısına Counter almakla iş bitmiyor. Senin aslında eksik olduğun kısım belki de SUP olmandan dolayı Trade kısmı. Nasıl takasa gireceğini bilmiyorsun. Bunu öğrenmenin tek yolu da oynamak.

Her şampiyona aynı şekilde takasa girilmez, minyonların hareketine agrosuna dikkat ederek küçük takaslara girmeye çalış. Kayle, Irelia gibi şampiyonlar ile üst koridora başlaman biraz zor olur gerek yok. Direkt Garen, Sett gibi basit şampiyonlar ile başla.
Evet takas olayını bilmiyorum. Doğru tespit. Bu yüzden genelde safe oynuyorum. Kill vermediğimi gören adam Mid'e gidiyor falan pinglememe rağmen bizim midi kesiyor dolayısıyla benim safe oynamamda sökmüyor. Bahsettiğiniz sitelerde istatistiki bilgiler var. Benim isteğim temel bilgiler. Mesela İreliya'yı rahatlıkla Teemo ile kesebiliyorum. Darius'a karşı Kayle ile farkımı koyuyorum. Bunun gibi bilgiler arayışındayım. Herkes 2-3 bilgi paylaşsa o kadar çok uzun sürmez.

Probuilds'den profesyonel oyuncuların neye karşı ne aldığını ve bununla birlikte hangi itemleri tercih ettiklerini inceleyebilirsin.

Konudan bağımsız, ligin ne dostum.

Geri
Yukarı