LoL, Vanguard için pop-up göndermeye başladı

Moderatör adamsın keşke araştırıp yazsan.
Oyun açık değilken çalışmıyor Vanguard.

yazılım neden her zaman çalışıyor?​

Sorusunun altında adamlar açıklamış. Scriptlerin azalması hilelerin azalması daha önemli. Bu forum veri toplamıyor mu :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Müsait değilim, size dönüş yapacağım.

@Quazan evvela paylaşıldığı gün zaten okuduğum makaleye tekrar bir göz atalım.

1713614320914.png

Makalede uygulamanın başlangıçta boot edildiği, yani yüklendiği yazıyor. Ekstra olarak "...çalışmasını gerektiren bir durum yok." yazıyor. Çalışmıyor demiyor. Çalışma gerekliliği sağlayacak bir olay bulunmuyor diyor. Ama yazının 2. cümlesinde "...bilgisayar açılır açılmaz yükleniyor..." yazıyor.

Belki cümle yapısı sadece Türkçe'de böyledir diye makalenin İngilizce'sine de bakalım.

1713614497133.png

Sonuç aynı, cümle sadece Türkçe'ye çevrilmiş.

Vanguard yüklü arkadaşımın bilgisayarı açtık ve sağ alttaki sistem tepsisinde çalışan programlarımıza baktık. Buyrun, Vanguard:

1713614589035.png

Görev Yöneticisi'nden kontrol ettik. Bakınız, RAM bile kullanıyor. Hiçbir şey yapmayan bir sistem tepsisi bildirimi için oldukça yüksek bir değer:

1713614682383.png

Görev Yöneticisi'nde Ayrıntılar sekmesine de bakalım:

1713614778649.png

Hadi tüm bunlar olsun veya olmasın, Vanguard kapalı kaynak kodlu bir anti hile programı. İçinde neler dönüyor, neler yaşanıyor, ne yapıp ne ediyor bilemeyiz. Bizim zaten anlatmak istediğimiz bu.

Bir programın kernel seviyesinde olması başlı başına çok büyük bir şey. Bu ha sistem her çalıştığında olsun, ha olmasın. Hiçbir önemi yok. Her bilgisayar çalıştığında çalışması ayrı bir sorun. Kapalı kaynak kodlu bir yazılım. Daha oyununun kaynak kodlarını koruyamayan bir şirkete, tam olarak ne yaptığını bilmediğimiz anti hile programına kernel düzeyinde yetki veriyoruz.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu adam şey değil mi ya? Açık kaynaklı YouTube benzeri sitede video da paylaşacağım deyip orada izlenmeyince bütün verileri çalan YouTube'a geri dönen şahıs :D hani artık YouTube yerine odysee kullanacaktı?
Zamanında böyle bir video yapıp sonra sırf para için etkileşim için Instagram Discord falan açmak :D sizin gibi insanların sayesinde prim yaptı.

Müsait değilim, size dönüş yapacağım.

@Quazan evvela paylaşıldığı gün zaten okuduğum makaleye tekrar bir göz atalım.

Eki Görüntüle 2173649

Makalede uygulamanın başlangıçta boot edildiği, yani yüklendiği yazıyor. Ekstra olarak "...çalışmasını gerektiren bir durum yok." yazıyor. Çalışmıyor demiyor. Çalışma gerekliliği sağlayacak bir olay bulunmuyor diyor. Ama yazının 2. cümlesinde "...bilgisayar açılır açılmaz yükleniyor..." yazıyor.

Belki cümle yapısı sadece Türkçede böyledir diye makalenin İngilizce'sine de bakalım.

Eki Görüntüle 2173657

Sonuç aynı, cümle sadece Türkçeye çevrilmiş.

Vanguard yüklü arkadaşımın bilgisayarı açtık ve sağ alttaki sistem tepsisinde çalışan programlarımıza baktık. Buyurun, Vanguard:

Eki Görüntüle 2173660

Görev Yöneticisi'nden kontrol ettik. Bakınız, RAM bile kullanıyor. Hiçbir şey yapmayan bir sistem tepsisi bildirimi için oldukça yüksek bir değer:

Eki Görüntüle 2173664

Görev Yöneticisi'nde ayrıntılar sekmesine de bakalım:

Eki Görüntüle 2173666

Hadi tüm bunlar olsun veya olmasın, Vanguard kapalı kaynak kodlu bir anti hile programı. İçinde neler dönüyor, neler yaşanıyor, ne yapıp ne ediyor bilemeyiz. Bizim zaten anlatmak istediğimiz bu.

Bir programın kernel seviyesinde olması başlı başına çok büyük bir şey. Bu ha sistem her çalıştığında olsun, ha olmasın. Hiçbir önemi yok. Her bilgisayar çalıştığında çalışması ayrı bir sorun. Kapalı kaynak kodlu bir yazılım. Daha oyununun kaynak kodlarını koruyamayan bir şirkete, tam olarak ne yaptığını bilmediğimiz anti hile programına kernel düzeyinde yetki veriyoruz.

Peki ya saygı değer hocam kernel seviyesinde anti cheat olmadan oyundaki scriptleri hileleri nasıl çözecekler? Riot bir Çin şirketi insanlar bunu bilip zaten oyunu indiriyor. LoL'un sonunu Vanguard getirmeyecek ama scriptler getirebilecek düzeyde. Vanguard geldi diye LoL'u silen şahıs zaten maksimum 100 kişi etmez ya. Bu kadar verilerinin gitmesinden korkuyorsan oynama. Ben şahsen verilerim gitsin oyunda script olmasın Türkiye'de yaşıyoruz lan zaten ortada veri diye bir şey kalmadı.

Son düzenleme:
Peki ya saygı değer hocam kernel seviyesinde anti cheat olmadan oyundaki scriptleri hileleri nasıl çözecekler?
En azından oyun çalıştığında açılsın, bilgisayar açıldığında değil.

Vanguard geldi diye LoL'u silen şahıs zaten maksimum 100 kişi etmez ya.
Bu konuya çok takmıyorum, size de hak veriyorum. Ben sadece işin teknik kısmına takıldım. Silen olsa da geri yükleyecek.

Bu kadar verilerinin gitmesinden korkuyorsan oynama. Ben şahsen verilerim gitsin oyunda script olmasın Türkiye'de yaşıyoruz lan zaten ortada veri diye bir şey kalmadı.
Benzer veriler değil hocam. T.C'ni bulması korkutucu değil. Ama bilgisayarında yapılan her adımı takip etmesi korkutucu. Aynı meseleler, tekrarlamamın bir manası yok haliyle.

Yusuf İpek ise açık kaynak "felsefesiyle" takılan birisi. O videosu haklı olsa da, eh işte.

En azından oyun çalıştığında açılsın, bilgisayar açıldığında değil.

Bu konuya çok takmıyorum, size de hak veriyorum. Ben sadece işin teknik kısmına takıldım. Silen olsa da geri yükleyecek.

Benzer veriler değil hocam. T.C'ni bulması korkutucu değil. Ama bilgisayarında yapılan her adımı takip etmesi korkutucu. Aynı meseleler, tekrarlamamın bir manası yok haliyle.

Yusuf ipek ise açık kaynak "felsefesiyle" takılan birisi. O videosu haklı olsa da, eh işte.

O zaman geriye tek çare olarak kodlarını göstermesi kalıyor ama yine de dediğim gibi bunu umursayan insan yok. Hangi şirket gizliliğini, güvenliliği önemsiyor ki? Ve şunu rahatlıkla söylebilirim ki açık kaynak programlar, işletim sistemleri iyi hoş ama yetmiyor. En basitinden V3 Pro var bende ve Synapse yazılımı yok şarj değerine, Hz değerine falan bakamıyorum gidip başka bir insanın yapmış olduğu programı kullanacağım Synapse yerine ve bu bana da güvenli gelmiyor.

Moderatör adamsın keşke araştırıp yazsan.
Oyun açık değilken çalışmıyor Vanguard.

yazılım neden her zaman çalışıyor?​

Sorusunun altında adamlar açıklamış. Scriptlerin azalması hilelerin azalması daha önemli. Bu forum veri toplamıyor mu :D
services.msc’den vgc ve vgk servislerine bakın, sistem başlangıcından itibaren çalışıyorlar.

Bu forum veri topluyorsa en fazla tarayıcınız ve onun kullandığı işletim sistemi gibi yüzeysel verileri topluyor.

Forum sizden girdiğiniz bütün girişleri, bütün dosyalara erişim iznini(ki buna tarayıcı çerezleri de dahil), sistemde dosyaların çalışmasını engelleme iznini almıyor.

services.msc'den vgc ve vgk servislerine bakın, sistem başlangıcından itibaren çalışıyorlar.

Bu forum veri topluyorsa en fazla tarayıcınız ve onun kullandığı işletim sistemi gibi yüzeysel verileri topluyor.

Forum sizden girdiğiniz bütün girişleri, bütün dosyalara erişim iznini(ki buna tarayıcı çerezleri de dahil), sistemde dosyaların çalışmasını engelleme iznini almıyor.

Ya hocam oyun için gerekli bir şey sen LoL oynamıyorsan sorunu anlayamazsın. Her maç scriptler dolu. Alsın benim bütün verilerimi bana scriptsiz oyun versin. Ki sen LoL oyuncularına sorsan ki bu sadece LoL için değil bütün Online oyunlar için geçerli oyunu oynayan kitle sorunsuz ,hilesiz oyun ister.

services.msc'den vgc ve vgk servislerine bakın, sistem başlangıcından itibaren çalışıyorlar.

Sadece bu forumda ve Reddit'te bu tarz konu açanları gördüm ama oyunun asıl kitlesi Vanguard geliyor diye seviniyor iken LoL oynamayan veya ayda yılda 1 girenler şahıs bu konunun üstünde duruyor. Güvenli değilse oynama.

Ya hocam oyun için gerekli bir şey sen LoL oynamıyorsan sorunu anlayamazsın. Her maç scriptler dolu. Alsın benim bütün verilerimi bana scriptsiz oyun versin. Ki sen LoL oyuncularına sorsan ki bu sadece LoL için değil bütün Online oyunlar için geçerli oyunu oynayan kitle sorunsuz ,hilesiz oyun ister.
Bir oyun oturumunu daha sağlıklı tutabilmek için bu kadar güçlü bir arka kapı bırakmak bana mantıklı gelmiyor, ancak bahsettiğiniz oyuncular için bu durum geçerli değilse ne mutlu onlara.

BattlEye'da buna benzer bir kernel servisiyle çalışıyor ancak bilgisayarın açılışından itibaren çalışması gerekmiyor mesela. İnsanların laf etme nedeni bu.

İlk defa bir sorunu anlayamamak beni mutlu etti, evet LoL oynamıyorum :)
Sadece bu forumda ve Reddit'te bu tarz konu açanları gördüm ama oyunun asıl kitlesi Vanguard geliyor diye seviniyor iken LoL oynamayan veya ayda yılda 1 girenler şahıs bu konunun üstünde duruyor. Güvenli değilse oynama.
Bahsettiğiniz forum ve Reddit kitlesi içerisinde bulunmak beni gururlandırdı aslında. Zaten artık herhangi bir Riot oyununu da oynamıyorum; biz rekabetçi oyun denince Quake'den devam. 👍

Geri
Yukarı