LoL'de Atatürk'e küfür eden şahıs şikayet edilirse sonuç çıkar mı?

Ben Suriye'de kurulan birkaç yıl önce daha aktif terör faaliyetlerinde bulan bir terör örgütünün sempatizanı kılıklıyı Riot'a kanıtlarla beraber şikayet etmiştim ve bana ''teşekkürler sayenizde oyun güzelleşiyor iyi ki varsınız'' tadında bir teşekkür maili ve aradan geçen 1.5 seneye rağmen hala nicki aynı ve chatte de o kadar toxic, terör örgütü sevicisi olmasına rağmen her gün maç attığını görünce umudum kesildi. Bu Riot'un raporlama sistemi yanlış falan kullanılmıyor yani bilerek banlamıyorlar. Yaşım 18 altı olduğu için o dönem hiç uğraşamadım tabii korona zamanı savcılıkla. Konuyla çok alakası var mı bilmiyorum paylaşmak için yazdım ama savcılıktan bir sonuç çıksa bile o çocuk oyununu oynamaya devam eder yani.

Oyunuma gelen Zed oyun boyunca Atatürk'e türklüğe küfürler etti. Hepsini SS aldım ve savcılığa gitmeyi düşünüyorum. Sonuç çıkar mı?

Çıkar. Şikayet ettikten sonra bu iş artık sizin değil devlet kurumlarının meselesi olur ve mahkemeye taşınır. Sizinle bir alakası kalmaz. Doğrudan savcılığa gidin ve şikayetçi olun. CİMER ve egm'ye de gönderin şikayetinizi.

Geri
Yukarı