Çözüldü LoL'de diğer oyunlara kıyasla düşük FPS almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

welt9

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
Nvidia GeForce RTX3050
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Selam. Bilgisayarımı 2 hafta önce aldım(Lenovo IdeaPad Gaming 3). CS:GO oyununda 300 FPS'den düşmeyen oyunum daha düşük sistem isteyen LoL'de 120'den yukarı çıkmadığı gibi bir de oyun ilerledikçe 90'a 80'e kadar düşüyor. Sebebi nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Bilgisayarımı 2 hafta önce aldım(Lenovo IdeaPad Gaming 3). CS:GO oyununda 300 FPS'den düşmeyen oyunum daha düşük sistem isteyen LoL'de 120'den yukarı çıkmadığı gibi bir de oyun ilerledikçe 90'a 80'e kadar düşüyor. Sebebi nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Evet bende RX6600 var ona rağmen Client aşırı derece kasıyor optimizasyon ile alakalı bir durum galiba.

Selam. Bilgisayarımı 2 hafta önce aldım(Lenovo IdeaPad Gaming 3). CS:GO oyununda 300 FPS'den düşmeyen oyunum daha düşük sistem isteyen LoL'de 120'den yukarı çıkmadığı gibi bir de oyun ilerledikçe 90'a 80'e kadar düşüyor. Sebebi nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Laptop 4060 ile en yüksek ayarlarda 200-240 civarı alıyorum LoL biraz tuhaf bir oyun gerçekten.

8 GB RAM yetersiz. CSGO'da nasıl 300 FPS aldığınızı anlamadım ama RAM yükseltirseniz sorun muhtemelen çözülür. Görev yöneticisinden bakarsanız RAM'in tamamının kullanıldığını görürsünüz.

İlk başta garipsedim bunu ama deneyince gerçekten işe yaradı. Artık düşme olmuyor. Çok garip değil mi? Ayarlar yükselince FPS de yükseliyor. Bunun sebebi nedir?

Sebebi ekran kartın daha yüksek grafiklerde oynadığın için daha performanslı çalışıyor.

Geri
Yukarı