LoL'de iyi bir KDA'ya rağmen B- aldım

Yine kötü oynamışsın. 15 dakikalık bir maçta S alabilmen için oyunu senin taşıman lazım. Her dakikada 10 farm alman lazım. 15 dakikada 150 farm. Yine yarısını almışsın. Kabul edilebilir olması için en az 120-130 olması lazım. Kaç kere gang attın, kule hasarı, karşı takımdan çaldığın orman vs çok önemli. 15 dakikalık bir oyunda %50 kill katkısı yapmışsın jung oynadın yine sanırım. Bir junga göre çok az kill katkısı 15 dakika için. Gerçi ben oyunu bıraktım ve oyun çok değişti.

Yeni girdiğim oyunda 9 0 3 oynadım takım 22 kill aldı 6797 Gold kazandım 8744 hasar vurdum ne yazık ki 79 farmım var 10 adet görüş skorum 5 adet yerleştirilmiş totemi var ve oyun 15 dakika 34 saniye sürdü fakat ben a- aldım neden?
Harf notu belirlenirken serverdaki o mevkide o karakter ile oynanmış diğer oyuncular ile kıyaslanırsın. Eğer genel bir ortalamanın üzerinde bir performans alırsan S notu alabiliyorsun. Yani o karakter ile ormanda senden daha iyi skorlar elde etmiş oyuncuların sayısı fazla bu yüzden S alamıyorsun. Skorunu biraz daha yüksek tutmaya çalışıp ortalamanın üzerine çıkabilmen lazım.

Yine kötü oynamışsın. 15 dakikalık bir maçta s alabilmen için oyunu senin taşıman lazım. Her dakikada 10 farm alman lazım. 15 dakikada 150 farm. Yine yarısını almışsın. Kabul edilebilir olması için en az 120-130 olması lazım. Kaç kere gang attın, kule hasarı, karşı takımdan çaldığın orman vs çok önemli. 15 dakikalık bir oyunda %50 kill katkısı yapmışsın jung oynadın yine sanırım. Bir junga göre çok az kill katkısı 15 dakika için. Gerçi ben oyunu bıraktım ve oyun çok değişti.

Ne yazık ki orman canavarları sizin bildiğiniz gibi hızlı doğmuyor rakibi çok counter jungleladım ama yine sonuç bu.

Harf notu belirlenirken serverdaki o mevkide o karakter ile oynanmış diğer oyuncular ile kıyaslanırsın. Eğer genel bir ortalamanın üzerinde bir performans alırsan s notu alabiliyorsun. Yani o karakter ile ormanda senden daha iyi skorlar elde etmiş oyuncuların sayısı fazla bu yüzden s alamıyorsun. Skorunu biraz daha yüksek tutmaya çalışıp ortalamanın üzerine çıkabilmen lazım.

Anladım hocam. Bu arada benim 17 2 9 gibi bir Pantheon oyunum vardı büyük ihtimalle yanlış söyledim ama o civarlarda onda a+ gibi bir şey alabildim.

Yeni girdiğim oyunda 9 0 3 oynadım takım 22 kill aldı 6797 Gold kazandım 8744 hasar vurdum ne yazık ki 79 farmım var 10 adet görüş skorum 5 adet yerleştirilmiş totemi var ve oyun 15 dakika 34 saniye sürdü fakat ben a- aldım neden?

Oyun geçmişini bi siteden at buraya.

Yeni konular

Geri
Yukarı