LoL'de Jungle olarak az damage vurmak

qnpases

Hectopat
Daha fazla  
ADC mainim lakin Jungle oynamak istiyorum ama şöyle bir sorun var; oynadığım maçlarda genelde iyi bir kda ile oynuyorum ve olabildiğince damage çıkartmaya çalışıyorum ama maç sonunda hasarlarım olması gerekenden bayağı düşük, ortalama altı hasardan bahsediyorum. Olabildiğince gank atıp hasar çıkarmaya çalışıyorum ve bazen kastığım halde Damage'im düşük çıkıyor. Lane'den gelen biri olarak hatam sizce nerede olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
ADC mainim lakin Jungle oynamak istiyorum ama şöyle bir sorun var; oynadığım maçlarda genelde iyi bir kda ile oynuyorum ve olabildiğince damage çıkartmaya çalışıyorum ama maç sonunda hasarlarım olması gerekenden bayağı düşük, ortalama altı hasardan bahsediyorum. Olabildiğince gank atıp hasar çıkarmaya çalışıyorum ve bazen kastığım halde Damage'im düşük çıkıyor. Lane'den gelen biri olarak hatam sizce nerede olabilir?

Jungun hasarının aşırı yüksek olmasına gerek yok o ADC'yle mid işi. Senin görevin objektif alıp takımı öne geçirmek.

Jungle da süi olsan bile yüksek hasar oranın olması için resmen gank atmaktan orman dönmemen gerekli. Sürekli orman ve objektif peşinde koştuğundan lanerler sürekli savaşırken sen ya ormanda ya da objektif peşinde oluyosun. O yüzden onların daha şişik bir hasar tablosuna sahip olmaları normal. Ormancı alabildiği objektifleri ve başarılı gankleri üzerinden değerlendirilir.

Orman mainim bu arada.

Jungun hasarının aşırı yüksek olmasına gerek yok o ADC'yle mid işi. Senin görevin objektif alıp takımı öne geçirmek.
Olması gerekenden daha düşük ama onu diyorum.

Jungle da süi olsan bile yüksek hasar oranın olması için resmen gank atmaktan orman dönmemen gerekli. Sürekli orman ve objektif peşinde koştuğundan lanerler sürekli savaşırken sen ya ormanda ya da objektif peşinde oluyosun. O yüzden onların daha şişik bir hasar tablosuna sahip olmaları normal. Ormancı alabildiği objektifleri ve başarılı gankleri üzerinden değerlendirilir.

Orman mainim bu arada.
Olması gerekenden de daha düşük.

Olması gerekenden daha düşük ama onu diyorum.

Sorun olmaz hocam Rengar'la veya kha ile 20-3 gittiğim maçlarda bile damagem yeri geliyor takımda 3 9 giden adamla eşit oluyordu. Ormancısın zaten senin amacın tamamlayıcı olmak takımı kastır zorlandıkları yerde yardımcı ol yeterli. Bu oynadığın karaktere de bağlı hangi karakterleri oynuyosun.

Bu normal mi ?

1696491446552.png

Normal takımınızdaki karakterler Full hasar odaklı karakterler. Hecarim Full zırh deşme çıkmadığı vakit hasarın onlarla yarışamaz zaten. Bol gank atarak oynuyorsan ve takımın kasıp taşıyorsa sorun yok. Hasar vurmak istiyorum diosan. Diana Ekko veya khaz Rengar gibi karakterler oynaman lazım. Hecarim tarzı hibrit yarı tank karakterlerden o kadar da hasar bekleme.

Geri
Yukarı